Mikční cystouretrografie (MCUG) vyšetření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivana 85
Závislačka 3530 příspěvků 12.12.18 15:41
Mcug vysetreni

Ahoj, dcera byla hospitalizovana v nemocnici se zanetem ledvin.Po propusteni mela jeste brat atb, ale desaty den se po nich osypala, tak jsem s ni sla na pohotovost.Tam ji je dr vysadila ze 10 dni staci. Jenze 4 dny na to se ji zanet vratil a byly jsme zas tyden v nemocnici.Dnes nas propustili a v pondeli.mame opet nastup. Tentokrat na MCUG vysetreni. Dostane oblbovacku a proto tam musime byt pres noc.Chci se zeptat, jak vase deti snaseli tohle vysetreni? A co po nem, mohli v pohode curat? Bojim se ze ji to bude bolet, pak se sekne nebude chtit curat a bude opet zadelano na problem. Dekuji pokud napisete vase zkusenosti.

Reakce:
Demi
Závislačka 4056 příspěvků 12.12.18 16:33

Nevím, jak u holčiček, ale můj syn to podstoupil 2× a pokaždé křičel bolestí. A je to i pro tak malé děti psychické trauma. I přes uklidňující injekci. Třeba ale vy můžete mít lepší zkušenost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 17:08

@Ivana 85 byla jsem na tom s 3 mesicnim miminkem a ani nepiplo. Při zavádění cevky bylo neklidné, to ano, ale pláč za cele vyšetření nebyl žádný. Takže pokud starší dítě pláče, je otázka, zda ho to opravdu bolí nebo se jen boji. A oblbovacku tedy nechápu, je to jednoduché vyšetření trvající pár minut.

Demi
Závislačka 4056 příspěvků 12.12.18 17:29
@Anonymní píše:
@Ivana 85 byla jsem na tom s 3 mesicnim miminkem a ani nepiplo. Při zavádění cevky bylo neklidné, to ano, ale pláč za cele vyšetření nebyl žádný. Takže pokud starší dítě pláče, je otázka, zda ho to opravdu bolí nebo se jen boji. A oblbovacku tedy nechápu, je to jednoduché vyšetření trvající pár minut.

Tak je fakt, a upozornili nás na to, že mimina tohle vyšetření snášejí mnohem líp, než starší děti. Za nás doufám, že už to nebude nikdy potřeba.

cerry-
Nováček 1 příspěvek 21.03.19 20:13

Byly jsme s dcerou 17m dnes. Oblbovacka ji sice lehce oblbla (dali ji roztok do zadečku,po 5 min to vykakala,tak ji trošku přidaly,ale myslím,že to nestačilo),ale spíš ji to frustrovalo (že nemůže pořádně chodit a musíme ji přidržovat). Vyšetření cca 20 minut celé probrecela (dítě nehezky fixují s rukama u hlavy,to bych brečela i já, navíc mi nedoporučili kvůli kojení být u rtg,tak tam byl manžel a to byl taky problém,pořád mě volala). Čůrání po vyšetření - poprve plakala,pak už v pořádku,z toho jsem měla největší strach. Domů jsme jeli hodinu po vyšetření. Jsem ráda že to máme za sebou,naštěstí se u nás reflux do ledvin neprokázal.

alisekR
Kelišová 5733 příspěvků 21.03.19 20:19

Dcera byla v 7 měsících. Bez oblbovačky, směla jsem jí držet za ruku a tišit, dokud ji nezavedli cévku a kontrastní roztok do močového měchýře. Pak na s snímek jsem šla za dveře a hned zpět za ní. Malým miminkům dělali při vědomí. Větší dětičky a hlavně kluky prispavali. Primář vysvětlil všem, že u chlapečku je riziko porušení chámovodu, když by se kroutil. Proto prispavají.

Ivana 85
Závislačka 3530 příspěvků 22.03.19 18:56

Koukam ze jsem pak uz ani nepsala jak to u nas probihalo.Byl to horor,na oblbovacku reagovala hrozne,hodinu a pul revu,vzpirani se proste des.Cevku ji zavadely na 2× protoze jak rvala,tak ji napoprve vytlacila.U vysetreni uz asi z toho revu byla tak unavena,ze to zvladla v pohode.Celou dobu jsem byla s ni.Pak jsme se vratily na oddeleni a tam jsme cekaly nez se vycura.Vycurala se cca ve 14h a bolelo ji to,takze zas rev.No pak uz celej den curat ani nesla a rano uz nastesti dobry.Potvrdil se reflux na obou ledvinach a tak ji tohle vysetreni pry budou dekat vzdy jednou za rok :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 19:04

Já jako dítě měla operovanou močovou trubici a upřímně si z toho věku nejvíc pomatuji právě tyhle vyšetřeni. Při prvni porodu pár let zpátky jsou dostala hysterický šok, když mi dali cévku a museli jí vyndat a zavést znovu až po umrtvení na CS. Teď při druhém jsem rovnou hlásila, že zaživa cévku nikdy. Je jasné, že nékdy je to nutné, ale člověk by řekl, že už medicina našla lepší způsob :-( jinak to čůrání je nejlepší ve sprše.

Váš příspěvek
Reklama