Angína nebo mononukleóza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 11.12.18 12:29
Angína nebo mononukleoza

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo řešil něco podobného. Pred třemi týdny měl syn 5let horečky, fleky na mandlích, tak mu na pohotovosti dali ATB, že angína. Do dvou- třech dnů ok, po týdnu kontrola s močí, vše v pohodě.14 dní po dobrání znovu horečky, opět fleky na mandlích, znovu pohotovost a další ATB.Za dva dny zase bez teploty, fleky už mizí. Volala jsem naší paní doktorce, ta říkala, že to může být mononukleóza a ať po dobrání přijdeme na testy.Ale co jsem tak zjišťovala, tak na mononukleózu ATB nezabírají, tady zabraly ukazkově.
Je tu nekdo, kdo má dítko, co mononukleózu prodělalo nebo to bylo taky takhle zaměněno?

Reakce:
dickys
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 11.12.18 12:35

Mně na mononukleózu ATB taky „zabraly“ ve smyslu že se celkový stav zlepšil a neměla jsem teplotu, ale fleky z krku úplně nezmizely. Po dobrání se to zase rozjelo, takže další ATB na pohotovosti… Chtělo by to výtěr z krku a odběr krve na protilátky EB viru, ať je jistota.

Lena 123
Echt Kelišová 9486 příspěvků 11.12.18 12:41

Ahoj, dcerka 4 leta , to mela v loni, dr nam teda udelala CRP a to bylo negativni, ikdyz podle uzlin a horecek, to vypadalo na anginu. Rikala, ze crp u mono byva negativni , u anginy pozitivni. Stejne jsme dostali atb, tyse davaji i tak . A vzala nam krev, tam zvyseny leukocyty , tak dalsi odber ,az teda za par dni, a to specialne na mono a ta se potvrdila. Pul roku beztukova dieta, hlavne zadna cokolada! A dalsi odber, to uz byl krevni obraz v poradku. Na tu mono to delaji,kvuli orotilatkam, bud je aktivni mono, prave ted, nebo uz to probehlo, to se z tech testu pozna. Jo a priznaky: horecka, natekly uzliny , jak za usima, tak v trislech a tmava moc, az do hneda, to je tema jatrama. Proto se drzi ta beztukova dieta. A neboj, jatra maji tu schopnost, ze se rychle regeneruji, zvlast u deti. :hug:

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 11.12.18 12:48

Holky děkuju za odpovědi.Nase paní doktorka právě říkala, že je škoda, že mu na pohotovosti neudělali crp.Jinak on vůbec nateklé uzliny nemá, moč průhledná a teď napodruhé ho vůbec k krku ani nebolelo.Kdyby neměl 39°C a nekoukla jsem do krku, ani nevím, že tam fleky má.

Lena 123
Echt Kelišová 9486 příspěvků 11.12.18 12:59
@clostylbegytka píše:
Holky děkuju za odpovědi.Nase paní doktorka právě říkala, že je škoda, že mu na pohotovosti neudělali crp.Jinak on vůbec nateklé uzliny nemá, moč průhledná a teď napodruhé ho vůbec k krku ani nebolelo.Kdyby neměl 39°C a nekoukla jsem do krku, ani nevím, že tam fleky má.

Mozna ma v krku streptokoka , delali mu ster? V laborce mu pak vyjedou podle steru, jaky atb ma dr nasadit.

alilauter
Kecalka 307 příspěvků 11.12.18 13:17

Ahoj, můj malej měl před pár měsíci mononukleozu kombinovanou s anginou a měl tedy i antibiotika. Ono to.prej není ojedinělý, že má oboje. Já ji dostala měsíc po něm, bez atb, crp ok. Je to různý. U nás teda řekli, že dieta není třeba, že se od toho upouští. A řekli nám to jak na dětský klinice v Praze Krči, tak náš pediatr. Čili jí malej vše. Tak si vyber :lol:

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 11.12.18 13:42

@Lena 123 Prave, že nedělali. Teďka chci požádat, jestli by neudělali při kontrole.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 11.12.18 13:43

@alilauter Děkuju za odpověd :hug: No, uvidime, co vymyslíme na kontrole.

Ba412
Kecalka 449 příspěvků 11.12.18 13:55

Nas mladej prodelal mononukleozu ani jsme o tom nevedeli. Sli jsme k dr s anginou a ta ze se ji to zda na mononukleozu. Atb napsala a soucasne vzala ktrev na EBV, ty byly sice pozitivni ale ve tride IgG tedy prodelana starsi infekce. Po dobrani atb byl jeste odber na jaterni testy, ty byly ok.

Lena 123
Echt Kelišová 9486 příspěvků 11.12.18 16:17

My meli prave zvyseny jateraky, tak doporucili dietu, ale rychle se z toho dostala. Je fakt, ze spis me kladla na srdce dr, ze pozor na cokoladu, ta je nejhorsi. Jinak me spis doporucila beztukovou dietu. Mala je stejne takovej dietar, ze nema rada tucny veci. Tak me to ani neprislo, varit neco extra :mrgreen:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 19:24

Mě na mononukleozu antibiotika nezabrala. Také si doktorka nejdřív myslela, že mám angínu, ale prášky jsem dobrala a pořád jsem měla bílé mandle, nateklé uzliny. Pořád jsem měla horečky a šíleně mě bolelo v krku.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 11.12.18 19:54

Holky děkuju za zpravy :hug: No, asi je to u každého jinak, takže asi nic stejně nevymyslim. Tak radši uděláme testy a uvidíme.Jeste jsem teda nenapsala, že po té první angíne dostal mladší syn to samé, akorát krk červený bez povlaku a horečky.A měl taky ATB, tak je i teorie, že to potom starší chytil zpět od mladšího…A to by mononukleózu vylučovalo, protože ta má inkubační dobu cca měsíc…

Balua
Kecalka 254 příspěvků 11.12.18 21:55

Syn mel ve trech letech a zjistili to az x mesicu po (lecili ho na anginu) lezel v nemocnici v kvetnu s tim a zjistili to v zari protoze porad jen spal

Fircon
Kecalka 299 příspěvků 15.12.18 18:12

@clostylbegytka ATB jsou na mononukleozu dle původce. Většinou ji způsobuje EB virus (na tu nezaberou), ale může být i bakteriální (méně častá).

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 20.12.18 13:02

Ahojda, děkuji všem za příspěvky, nakonec tedy jaterní testy v pořádku, podle výsledků už asi mononukleózu někdy prodělal skryte, teď teda ale ne.Krasne Vanoce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >