MD a poloviční uvazek

42
10.5.05 17:14

MD a poloviční uvazek

Chtěla bych se zeptat jestli mi vezmou socialní davky a nesníží náhodou přídavky na děti.,když si vydělám třeba 3000kč navíc k MD.?Poradíte mi někdo?Děkuji předem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

510
10.5.05 17:42

můžeš vydělávat i 100.000,– měsíčně, když to budeš zvládat. Aspoń mi to říkala švagrová, která je účetní a dělá daně…

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.5.05 18:13

Můžeš si přivydělat kolik chceš, ale musíš splnit podmínku, že celodenně a řádně pečuješ o své dítě.
Masi

• Nahlásit
  • Citovat
1182
10.5.05 19:05

Nevím, jestli je to úplně pravda. Totiž vydělat je možno jakoukoliv částku a nevezmou rodičák, pokud tedy je splněna podmínka celodenní řádné péče. Ale sociální dávky (na byt, nějaký doplatek do životního minima?) a dětské přídavky se přece odvíjejí od dosaženého příjmu. A jestli si tedy něco přivydělám, tak to do toho příjmu patří a pak se může přece stát, že přesáhnu xnásobek životního minima a tedy můžu přijít o sociální dávky, NE RODIČÁK. Nemám s tím zkušenost, jen zkouším dávat dohromady to, co vím. Radši si to zkuste ještě ověřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
10.5.05 20:35

Ahoj!

Souhlasím s Neffy, že sociální dávky i přídavky na děti se odvíjejí podle příjmů, takže se může stát, že ti je sníží, příp. již nepřiznají.
Rodičovský příspěvek ale zůstává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
10.5.05 21:18

Ahojky,

je pravda, že sociální dávky i přídavky na děti se odvíjejí podle příjmů. Napadá mě jediný způsob, jak to obejít - přivydělávat si na černo.
Je to lepší pro tebe i pro zaměstnavatele. Alespoň myslím… :roll:
Co vy holky na to? Nemáte s tím některá zkušenost, aby jste poradily?

Hezký večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
10.5.05 21:44

Ahoj

Pokud jsi na mateřské dovolené (28 nebo 37 týdnů), tak nemůýeš mít žádný přivýdělek. Pokud už pobíráš rodičovský, můžeš si přivydělat kolik chceš a zvládneš, ale… Sníží se ti všechny přídavky a sociální vymoženosti, které se odvíjejí od platu (daňové přiznávání příjmu následující rok). Jo a taky si dej pozor, jakým způsobem budeš mít vyřešen ten pracovní poměr (aby nedošlo ke dvojímu danění a odvodu nemocenských a sociálních pojištění). Více info můžeš najít třeba i na „portálu veřejné zprávy“ v odd.rodina.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama