barvení pidivěcí?

258
1.3.05 15:17

barvení pidivěcí?

Chtela bych obarvit par miminkovskych veci, ktery sou podedeny a oprany, aby byly hezky barevny, ale nevim, jestli by se z toho mimco neosypalo. a vyzkouset to nemuzu, protoze se este nenarodilo:)) a nerada bych obarvila a pak vyodila 10 bodycek jen proto, ze sem zvolila spatnou barvu. Mate zkusenost? Muzu pouzit v klidu klasickou DUHU nebo nejakou jinou barvu? Nebo radsi vubec nebarvit? Rikam si, ze kdyz to vyperu, aby to nepoustelo, tak by melo byt vsechno vpoho…ale co kdyz?
Carolin 30tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
1.3.05 15:38

Carolin, usuzuju, že jsi dostala bílé oblečky…? Já osobně bych je raději vybělila, protože bílého prádla je vždycky nejvíc (aspoň u našich miminek to tak vždycky bylo) a tak se to nemusí třídit k praní. Když oblečky nabarvíš, musíš pak počítat s tím, že je budeš muset prát v ruce, protože aspoň já jsem ještě neviděla žádnou barvenou textilii, kterou bych mohla prát se světlým prádlem aniž by pak nemělo nádech toho barveného kousku. Syntetické barvy bych proto na miminko raději nezkoušela. Když už tak třeba kurkumu, ibišek, černý čaj, ořechové listí - nejsou to nic moc hezké barvy na miminko, ale spíš tak na doladění interiérových textilií. Takže sama za sebe bych ti doporučila bělit.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.3.05 16:03

Klidne to vobarvi

• Nahlásit
  • Citovat
258
1.3.05 17:04

Anonymní: :D :D :D
Radina: díky za radu, ja nemam moc bily miminka rada, takze vetsina oblecku je stejne barevnych..takze to budu muset tridit tak jako tak…
spis mi jde o tu barvu jako takovou.
C

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
1.3.05 18:11

Ahoj Carolin,
já bych se toho barvení docela bála kvůli možné alergické reakci. Vím, že naprostá většina barvených věcí pouští barvu nejen při praní, ale i v důsledku pocení a to bych u mimča fakt neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
1.3.05 18:40

barveni

Ahoj,
jak psala Radina, ja bych taky radsi nebarvila, ale belila.
Me se osvedcilo Savo Perex , kdyz mame moc usmudlane bodicka, tak je tam necham „vylezet“ a jsou krasne bile, proste k nepoznani, jako nove :)
Ahoj Kajka a Bara (16 mes)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
26.10.05 09:11

obarvení přírodními barvivy

osobně bych zkusila borůvky - může být i v kompotu :lol:

našla jsem knížku od Grady www.grada.cz

http://www.grada.cz/…y/710226.jpg

Barvení pomocí rostlin
Věra Bidlová

První knížka tohoto druhu u nás, navíc od české autorky, v níž jsou čtenáři představeny nejdůležitější barvířské rostliny rostoucí u nás. Autorka čerpá ze svých zkušeností z četných barvířských seminářů, které pořádá po celé republice, a seznamuje zájemce se základními postupy používanými při barvení, tak, aby si je mohl každý s úspěchem vyzkoušet. Materiálu je pro barvení přitom okolo nás hojnost, jen barvířské řemeslo bylo pozapomenuto. V současné době se dostaly do módy různé etnostyly a propaguje se návrat k přírodě, proto publikace jistě osloví četné čtenáře. V knize je popsán výskyt vhodných rostlin, způsob jejich využití k barvení, mořidla a proces moření, příprava barvicích lázní, materiály vhodné k barvení a ke každé rostlině jsou připojeny recepty. Text doprovázejí návodné perokresby a nápaditá barevná příloha.
15×21 cm | 104 stran | 80-247-1022-6 | Katalog. č.: 6175
edice : Česká zahrada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama