Mechanická chlopeň a miminko

14
28.12.19 08:43

Mechanická chlopeň a miminko

Mám mechanickou chlopeň a přemýšlím nad miminkem, doktor mi to přímo nezakázal ale doporučuje mi to vzdát kvůli warfarinu, s tím že by to šlo nahradit injekcemi ale prý tam hrozí větší možnost srážlivosti krve, chtěla bych se zeptat je tady někdo kdo i přesto do toho sel? jedno už mám a chtěla bych druhé a při pomyšlení že mám šanci 50 na 50 tak se bojím…za rady a poznatky ráda děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.12.19 09:48

Kde tě operovali??? Došla bych si přímo na kardiochirurgii, kde ti to dělali a domluvila se s lékaři tam. Maji zkušenosti a rozhodně nejsi první zena, co chce děti a ma umělou chlopen. Na KCH jsem jako sestra dělala 16 let…

• Citovat
  • Nahlásit
14
28.12.19 09:53

Byla jsem v HK…děkuji za odpověď 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 10:41

Profesor Vojáček :palec: objednej se k nim a uvidíš…proberete možnosti a třeba budeš za chvíli těhotná :) přeju hodně štěstí!

• Citovat
  • Nahlásit
3936
28.12.19 12:16

Určitě by bylo nejlepší to zkonzultovat někde v kardiocentru. Obecně warfarin nelze užívat v prvním trimestru a vysazuje se v období před porodem. Po tu dobu je třeba podávat nízkomolukulární heparin v injekcích a to v plné dávce (např. u hmotnosti 60kg 2× denně 0,6ml) Ten pokud se správně dávkuje tak je stejně účinný jako warfarin. Ale u těhotných se hůř nastavuje ta dávka, nicméně dá se monitorovat „hladina“ v krvi pomocí parametru antiXa. Takže možnosti existují. Asi ideálně být po dobu těhotenství v péči kardiologie a hematologie (aby nastavili ideální dávku toho heparinu). Určitě nesmíš být bez ředění krve, případně jen na nezbytně nutnou dobu.
Dále by se mělo asi vzít v potaz na jaké chlopni máš náhradu - riziko trombozy je vyšší na mitrální chlopni, než na aortální. A pak jestli máš normální funkci levé komory, jestli nemáš nějakou plicní hypertenzi, rozšířenou aortu a podobně. To jsou věci které ví tvůj kardiolog. Jestli je jediný důvod proč váháš warfarin a máš aortální náhradu a po dítěti toužíš tak do toho běž. Jestli tam jsou i jiné problémy nebo mitrální chlopeň tak to hodně zvaž, zda to za to stojí. Když jsi šla na operaci tak už jsi dítě neplánovala? Někdy nabízí ženám co plánují děti biologickou chlopeň s tím, že časem bude nutná výměna, ale těhotenství je bezpečnější. Ale určitě je i spousta žen s mechanickou protézou, které zvládly těhotenství bez komplikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
29.12.19 00:05

Když jsem se ptala zdali budu moct mít ještě miminko tak mě bylo řečeno že ne a víc se o tom se mnou nikdo nebavil a když to řeším se svým lékařem tak mi dává za příklad pacientku která taky otěhotněla pak měla nějakou komplikací a musela se znovu začít učit psát číst atd…takže jsem to obracela jak želva a řekla si než umřít tak to nechám být abych tady byla alespoň pro svého syna ☹️ ale stejně mi to nedá a snažím se najít bezpečné řešení alespoň trochu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
29.12.19 00:07

Anonymní…myslíte v HK?? Zkusím to děkuji moc zkusím to :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu