Meniérova choroba

4
28.10.11 12:18

Meniérova choroba

Dobrý den, ráda bych našla maminky, které mají stejnou chorobu - meniéra a jsou ochotny sdělit si svoje zkušenosti a pocity. Prosím ozvěte se. Mám tuto diagnózu čerstvě a ráda bych si s někým o tom popovídala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2
1.4.14 14:53

Ahoj Kačí,
Jsem na tom podobně jako ty. Meniera mi zjistili před 2 měsíci a za posledních 14 dní mi pěkně
komplikuje život. Už jsem zase na kapačkách. Ráda bych si dopisovala s někým kdo má stejný problém. Ráda bych zjistila i od více pacientů jestli se léčí nebo léčili před touto nemocí
ještě s něčím. Např. alergie nebo stres a jiné.
Těším se na tvou odpověď. Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
26.11.14 16:57

Ahoj holky, asi budu mít taky Meniera, ikdyž vyšetření všechna dopadla v pořádku. Stavy kdy mám zalehlé uši a hučí mi v hlavě jsou dost časté. Předepsali mi Betaserc, ale mám strach ho začít užívat. Doktorce jak na ORL tak i praktické jsem řekla že mi u očaře zjistili, že na očním pozadí mám nenormálně slabé a tenké cévy. A na příbalovém letáku u Betaserc jsem se dočetla, že zrychluje průtok krve v cévách do mozku. Žádná doktorka na to nijak nereagovala, ale když jsem si prášky vyzvedávala v lékárně u známé, která o mém výsledku z očního věděla, říkala že by ty prášky rozhodně nebrala. Tak ted nevím, jestli mám jít zase za praktickou a dělat blbou jestli opravdu ty prášky můžu, nebo je to nesmysl. A nebo nevíte o nějaké diskuzi přímo s lékaři. ale kde to opravdu funguje a odpověd dostanu co nejdříve? dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
26.11.14 20:21

info

Ahoj, pracují u praktické lékařky, která je pečlivá a svedomitá. Zkusím se ji na tvůj problém zeptat a dám vědět. Přeji pěkný večer. Àja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
4.12.14 14:06

Děkuji, ale už mi to bylo vysvětleno, že to nevadí. Zrychluje průtok krve u středního ucha. nemá to prý na to žádný vliv. ale moc díky.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.15 15:17

Dobrý deň, poprosila by som o info, či ma niekto skusenosti s liečbou meniera pomocou Magnetoterapie, poprípade inej alternatívnej liečby. Liečim sa zatial betasercom a infuziami, ale zlepšenie nepociťujem.
Vopred ďakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
3.5.17 23:53

menier

Dobry den i me diagnostikoval doktor tuto nemoc v zari 2014 v zacatcich byly zachvaty kazdodenni spojene se zvracenim. V prosinci jsem skoncila na kapackach a tydenni pobyt v nemocnici. Brala jsem Betaserc 2×1 nepomahalo to. Po trech mesicich me zvysily davku 3×1. Nesehnala jsem Betaserc a v lekarne mi dali stejny od jine firmy a s jinym nazvem, stejneho slozeni. Jmenuje se Betahistin. Od te doby ustaly caste zachvaty a kdyz citim ze by mohl zachvat prijit vezmu najednou 3 prasky Betahistinu a 1Torecan, lehnu si a zachvat se nerozjede. Zuzana :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.18 14:31

Dobrý den, poradíte? Případně je tady nejaký neurolog? Od května chodím na neurologii kvuli vertigu, a teď mi lékařka řekla, že to vypadá na počínajíciho Meniéra.
Moje problémy začaly po prvním porodu v roce 2016, kdy jsem měla slabší točení hlavy pár měsícu, odznelo to dalším tehotenstvím, poté se to opet vrátilo a zas zmizelo na několik měsícu, takhle to trvalo až do letošního května, kdy jsem začala mít masívní nekolik hodin trvajích točení hlavy se silným zvracením, doteď jsem mela 4, každý mesíc jeden. Chci se zeptat, jestli jste měly odpočátku problém se sluchem? Ja v zásade počas záchvatu nemám nic se sluchem jedině mě zaléha v uchu a někdyx v něm jakoby praská, ale jen velmi slabě - jenom při těchto silných závratích. Dělali mi CT, MRI, BAEP, VEP, na ORL nejaké základní vyšetrení a vše naprosto v pořádku, sluchový práh dokonce nižší nez normálne. Lékařka mě ještě poslala do Motola, kde mají lepší vybavení a podrobnejší vyšetrení. Myslíte, že by to mohl být meniér i když nemám nic se sluchem?
Mezi těmito silnými zavratěmi mívam slabé točení bez zvraceni a bez zalehnuti.
Jědiné vyšetrení, které mám pozitivní je HIT a EEG - pomalejší vlny ci co.

Jsem docela v depresích i když teď pár týdnu se to dá, ale předtim se mi denno denne točila hlava, desím se dne kdy přijde další silný zachvat, mam maličké děti 3 roky a 20měsícu, ještě víc kdyby se to stalo někde vonku :,( jsem z toho špatná :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17097
25.9.18 15:58
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.18 19:42

@vokishka jo bppv to neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.18 19:40

Choroba je tvořena náhlou (akutně vzniklou i během několika sekund) nebo až několik minut nastupující funkční poruchou labyrintu vnitřního ucha s částečnou nedoslýchavostí, ušními šelesty a rotační závratí. Nástup počátečních příznaků je rozdílný. Ačkoliv je závrať příznakem, kterého se postižení obávají nejvíce, sama meniérská ataka většinou nezačíná přímo závratí. Mnoho lidí si před vlastním záchvatem závrati stěžují na pocit plnosti, napětí a tlaku v uchu. Mnoho nemocných udává bolesti uvnitř ucha nebo těsně nad boltcem na planum mastoideum (kost za uchem). Jindy to bývá bolest hlavy (dosti krutá) nebo tlak v záhlaví nebo na temeni či pocit nejistoty. Často se před závratí objeví tinnitus v postiženém uchu. Tyto příznaky se dostavují před vlastní atakou v různě dlouhém intervalu od několika minut k jedné až dvěma hodinám. Tato předpověď nebo aura je tedy jakýmsi varovným příznakem. Záchvat závratí sám přichází v různých okamžicích, ať už je to v klidu a pohodě (při sledování TV, poslechu hudby čtení knihy…) nebo při náhlé akci (ranní vstávání z postele, při rychlém předklonu, běhu ze schodů…). Bývá také popisován po intenzivním smrkání nebo intenzivním čichovém vjemu.
Více zde
http://nemoc-pomoc.cz/…ova-choroba/

• Nahlásit
  • Citovat
13.11.19 16:16

Ahoj, rada bych obnovila diskuzi. Chtela bych se seznamit s nekym kto ma tuhle nemoc a rada si promluvila.

Kristina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
13.11.19 16:21
@Amelia1986 píše:
Ahoj, rada bych obnovila diskuzi. Chtela bych se seznamit s nekym kto ma tuhle nemoc a rada si promluvila.Kristina

Klidně napiš. Mám ji diagnostikovnou od ledna 2018

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama