Menstruace 10 dní a více

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
266
18.1.22 17:21

Menstruace 10 dní a více

Ahoj holky chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost…
Mívám poměrně dlouhou MS (většinou 8-10 dní a extrém byl asi 12/13), spíš se drží kolem 10 dní…zkousela jsem HA na 3 měsíce (zabralo to na chvíli) bohužel mě po tom hrozně bolely prsa tak mi doktor říkal, že mi další psát nebude (byla velmi slabá, Luisiene), tak jsem se chtěla zeptat čím jiným by se dala menstruace upravit, aby to nebránilo otěhotnění?
(MS je hodně silná pouze první a druhý den, pak tak normal a poslední 4 dny bývají většinou jen silnější špinění až na ten poslední kdy je to tak na intimku. Běžná vyšetření v pořádku.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2324
18.1.22 17:30

Já to mám posledních možná deset let taky tak 10 dní. Ale první dva a poslední tři, čtyři jen špiním. Opravdové krvácení je tak od 3. do 5., max. 6. dne s tím, že ten třetí den a třetí noc bývá nejhorší. Délka krvácení mně tak netrápí, mnohem horší jsou úděsné křeče, které mám celou dobu, klidně i ten devátý, desátý den, kdy už není na tampónu téměř nic. Pomáhá mi jen se nadopovat ibalginem, jinak nejsem schopná fungovat. :roll: Na dlouhé a nadměrné krvácení se myslím brával Ascorutin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
18.1.22 17:39

Když si vzpomenu, že jak jsem brala tu HA jsem to měla 4 dny a na konci cyklu přemýšlela jestli jsem tu MS vůbec měla…to bylo suprový ani těch 7 dní mi nevadilo…ale teď to vypadá zas na těch 9-10 dní (minula byla 8. ).
Prave ten první den je to nejhorší u mě 😔 už treti/čtvrtý den to vypadalo, že skončí, na vložce jen tak na za špinění prádla a další den se to rozjelo (max 3 vložky denně a ani je pořádně nezaspinim). Dnes je to šestý den a žádná změna. Ani že by toho min nebo tak a myslím, že mě čekají další 3-4 dny špinění po tom co to zeslabne 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
18.1.22 17:43

@lucad77 ty jsi s tím někde byla za tu dobu? Jestli třeba gynekolog by k tomu měl co říct nebo tak? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2324
18.1.22 17:57

Na gyndu chodím pravidelně, možná i častěji než bývá obvyklé, mám cystu na vaječníku, tak se to hlídá. Někdy jdu na kontrolu po půl roce, někdy i po třech, čtyřech měsících. Na to krvácení a křeče mi doktor řekl, že je to taky věkem (je mi přes 40) a že se mi už pořádně neodlučuje děložní sliznice, tudíž je stále dost vysoká, takže je to i tím. Že by mohla pomoci revize (výškrab). No zvažuju to už několik let a moc se mi do toho nechce, ono se to prý stejně rádo vrací. :nevim: Antikoncepci jsem brala krátce, taky mi nedělala dobře, otékaly mi nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
18.1.22 18:03

@lucad77 jaaaj já to právě do revize měla krásných 7 dní a až nadmíru pravidelně a po ní je to prostě dlouhý, dost mi to zneprijemnuje život. Je mi 23 a mít půlku měsíce krámy je na prd. Když jsem to s doktorem řešila a nakonec si vzala HA tak mi říkal nějaký název toho co mi dá, ale to už si nepamatuji. Poslední dobou jsem u něj dost často (snad jednou za 2 měsíce nebo co měsíc).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
18.1.22 18:05

Tak já MS mívám posledních třeba 10 let většinou tak 7-8 dní, první dva tři dny silnější a potom už jen špinění. Je to asi pět let zpátky, co se mi začalo stávat, někdy ob měsíc, někdy ob dva, že třeba po dvou třech dnech MS úplně zničehonic ustane, začne mě hodně bolet podbřišek, jak se tam ta krev uvnitř hromadí a potom se třeba po půl dni nebo po dni zničehonic všechny ta nashromážděná krev vyvalí ven. Předchozí doktor mi říkal, že se tam prostě přechodně ucpe otvor nějakou sraženinou. Teď předminulou MS se mi to stalo zase, ale až na konci MS a potom to odtékalo hodně pomalu a postupně a MS mi trvala pomalu dva týdny. Před měsícem jsem nastoupila k nové gynekoložce a ta mi řekla pro mě novinku, kterou mi předchozí doktoři zatajili, že mám hodně malou děložní branku a tím se mi taky vysvětlil ten důvod, že se snadno ucpe sraženinou. A asi je to i ten důvod, proč ta krev pak na konci MS odtéká tak pomalu. Je fakt, že mám za sebou dva porody císařem, takže nikdy neměla šanci se moc roztáhnout. Prý se někdy může dokonce stát, že pomalinku zarůstá, až se ucpe úplně. za týden jdu na kontrolu a budeme se domlouvat co s tím, prý by bylo dobré jí trochu operativně zvětšit. Tak jsem na to zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
18.1.22 18:08

@Gina jsem rok a něco po té revizi od které se mi to děje, myslíš že to třeba mohli roztáhnout a poškodit (takovým věcem nerozumím moc tak se omlouvám za výrazy) a srostlo to třeba trošku jinak než to bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2324
18.1.22 18:09
@Gina píše:
Tak já MS mívám posledních třeba 10 let většinou tak 7-8 dní, první dva tři dny silnější a potom už jen špinění. Je to asi pět let zpátky, co se mi začalo stávat, někdy ob měsíc, někdy ob dva, že třeba po dvou třech dnech MS úplně zničehonic ustane, začne mě hodně bolet podbřišek, jak se tam ta krev uvnitř hromadí a potom se třeba po půl dni nebo po dni zničehonic všechny ta nashromážděná krev vyvalí ven. Předchozí doktor mi říkal, že se tam prostě přechodně ucpe otvor nějakou sraženinou. Teď předminulou MS se mi to stalo zase, ale až na konci MS a potom to odtékalo hodně pomalu a postupně a MS mi trvala pomalu dva týdny. Před měsícem jsem nastoupila k nové gynekoložce a ta mi řekla pro mě novinku, kterou mi předchozí doktoři zatajili, že mám hodně malou děložní branku a tím se mi taky vysvětlil ten důvod, že se snadno ucpe sraženinou. A asi je to i ten důvod, proč ta krev pak na konci MS odtéká tak pomalu. Je fakt, že mám za sebou dva porody císařem, takže nikdy neměla šanci se moc roztáhnout. Prý se někdy může dokonce stát, že pomalinku zarůstá, až se ucpe úplně. za týden jdu na kontrolu a budeme se domlouvat co s tím, prý by bylo dobré jí trochu operativně zvětšit. Tak jsem na to zvědavá.

To je moc zajímavé. Já jsem teda nerodila nikdy, tudíž je možné, že mi to taky nějak blbě odtéká, a proto mám pořád ty hnusný křeče, vysokou sliznici a trvá to tak dlouho… :think: Příště se na to gyndaře zeptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
19.1.22 00:38

@lucad77 už jsem zjistila, že ty křeče v podbřišku mi začnou vždycky ve chvíli, jakmile mi krev uprostřed cyklu přestane odtékat a v té minutě, kdy se mi to potom najednou všechno uvolní, přestanou jak mávnutím proutku i ty křeče. Takže určitě mají souvislost s hromaděním krve v děloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
19.1.22 00:48

@Jay-zee to vůbec netuším, i když stát se může možná cokoliv. To by ti řekli na gyndě. Doktorka mi kreslila pro mojí představu na papírek, že normálně bývá ta děložní branka ve tvaru oka (asi ne tak veliká teda) a já jí mám v porovnání s tím ve tvaru/velikosti duhovky. No možná zorničky :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
19.1.22 04:40

@Gina ach tak :lol: doktor se o ničem nezminoval… Akorat po posledním steru jsem spinila což se mi předtím nikdy nestalo tak nevím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat