Menstruace po 20-25 dnech

Anonymní
12.2.21 09:44

Menstruace po 20-25 dnech

Ahoj, asi posledního půl roku mám kratší menstruační cyklus než obvykle. Od první menstruace jsem měla cyklus spíše dlouhý, 30-31 dní a teď posledního asi půl roku najednou 25 dní a poslední menstruace dokonce 20 dní. Bude mi 44 let. Četla jsem, že postupujícím věkem se menstruace zkracuje a znamená hormonální změny, blížící se menopauzu. Máte s tím zkušenosti, dá se cyklus nějak prodloužit, aspoň na 28 dní? Jsou nějaké potravinové doplňky, byliny, které pomohou? Antikoncepci neberu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4741
12.2.21 09:59

Ahoj, jsem na tom stejne, stejny vek, zadna HA, zkracujici se perioda az ke 20 dnem, a celkove hodne nepravidelna…

Dle gyn je to normalni, mohl by mi pomoct medikamenty, coz nechci, takze proste beru, ze to tak je… snazim se cvicit jogu - ohledne bolesti je to lepsi, ale pravidelnost je proste blba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8920
12.2.21 10:03

Ahojda, jsem na tom podobně, věk 41, cyklus 21-24 dní. Ale já jsem ho vždycky měla tak 25-27 dní, a věkem se to ještě zkrátilo. Zatím mě to neobtěžuje, tak neřeším ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 10:19

Děkuji holky, jinak já žádné problémy nemám, menstruace není bolestivá nebo výrazně silná, ale jako upřímně, pokud bude po 20 dnech, tak je to trochu otěžující. Kdyby se aspoň posunula na 28 dní. A ještě dříve, když měla přijít menstruace, tak jsem cítila třeba trochu tlaky na prsou nebo břichu, nebyla to bolest, ale věděla jsem dopředu, že menstruace přijde. Teď mi přijde z ničeho nic, necítím v prsou žádné napětí, v břichu taky ne. Kdyby nebylo krve, tak kolikrát ani nepoznám, že jsem ji dostala. Četla jsem, že by to mohl spravit kontryhel, bylinný čaj z něj, ale moc na to nespoléhám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 10:21

Bude mi letos 48 a taky se mi zkracuje cyklus na 24-29 dní, dříve jsem ho měla mezi 30-33 dny, nezridka i 35 dni.

• Citovat
  • Nahlásit
41
12.2.21 10:27

Taky mám cca od 40. roku kratší cyklus. Před dětmi 30-31 dní, po dětech 28, teď 25. Řešila jsem s gyndr. Je to normální a prý jedině HAK. Zkoušel mi dát na 3 měsíce Norethisteron, ale nic se nezměnilo. A HAK zobat nehodlám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 10:33
@Bereta píše:
Taky mám cca od 40. roku kratší cyklus. Před dětmi 30-31 dní, po dětech 28, teď 25. Řešila jsem s gyndr. Je to normální a prý jedině HAK. Zkoušel mi dát na 3 měsíce Norethisteron, ale nic se nezměnilo. A HAK zobat nehodlám.

A je to nějaká blížící se menopauza? To asi ne, když je menstruace pravidelná a nevynechává, ne? Navíc moje maminka měla menopauzu až někdy v 53 nebo později.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 10:36
@Anonymní píše:
A je to nějaká blížící se menopauza? To asi ne, když je menstruace pravidelná a nevynechává, ne? Navíc moje maminka měla menopauzu až někdy v 53 nebo později.

Moje mama mela menopauzu asi v 58 letech a teta az po sedesatce, te uz gynekolog vyhrozoval, ze ji pripadne cyklus zastavi sam.
Mně gynekolog rikal, ze ten vek muze byt dedicny a ze muzu mit menopauzu klidne jako moje matka, takze z predstavy, ze budu jeste deset let menstruovat, je mi poneku mdlo…

• Citovat
  • Nahlásit
41
12.2.21 10:39
@Anonymní píše:

Prý ne, jen hormonální změny, které s věkem souvisí, ale o menopauze neříkal nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
12.2.21 11:54

Zkuste kapky Gynex + bylinkovy myci gel Intima od Atoku + anionove intimky. Tahle kombinace mi cyklus natahla na 28 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 15:25

Mě se cyklus prodlužuje z 21 dnů na 25 a delší low carb stravou. Taky jsem shodila 15 kilo a zkrátila se mi MS. Přijde mi, že tělo šetří, tak osekava i tyhle procesy :lol: Přitom nejsem žádná vyzablina, mám pořád ještě tak 3 kila nadvahu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat