Cystitida půl roku

Anonymní
10.2.21 23:00

Cystitida půl roku

Dobrý den/večer,

chtěla bych Vás poprosit o rady…

je mi 19 let a již půlroku řeším vracející se cystitidy (měla jsem ji již 6×). Jsem v péči urologa i gynekologa. Byla jsem na několika vyšetřeních (CT…), kde bylo vše v pořádku, ale cystitada se opět vrátila.

Vždy „přijde“ ze dne na den a skončím u doktora nebo pohotovosti.

Od chvíle, co řešíme tento problém, mám pouze chráněný (nebo žádný) sex, aby se vyloučilo riziko. Partnera mám stálého (on byl také vyšetřen a vše bylo v pořádku). Hygienu dodržujeme po každém sexu (WC, sprcha).

Při každém zánětu mi byla naordinována ATB, kromě toho užívám již vakcínu na tři měsíce a preventivně manózu. Piji urologické čaje i preparáty z brusinek.

Nyní se řeší vyrobení autovakciny.

Budu ráda za veškeré rady, už jsem z toho zoufalá, vyzkoušela jsem snad všechno.

Moc děkuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12
10.2.21 23:17

Tak tohle znám a vím jaké zoufalství to je. Asi 10 let zpátky jsem užívala dlouhodobější kůru lichořeřišnice (kapky z pupenu od paní Jarmily Podhorné - Naděje). A ještě jsem od mého lékárníka dostala doporučení na tabletky probiotik přímo na tyto záněty. Bohužel už si nevzpomenu přesně značku, ale byla to taky kůra asi na 3-4 měsíce (docela i drahá). Samozřejmě hygiena jak popisuješ (po styku zkus co nejdřív na malou, i kdyby to šlo jen trošičku). Od té doby jsem už nikdy cystitidu neměla a to jsem před tím mohla brát atb každý druhý týden a brečela bolestí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 23:25

@Targa33 Dobrý večer, moc Vám děkuji. Jak říkáte, ATB mám už téměř na denním pořádku a bolest k nevydržení. Určitě se zkusím poptat. Ještě jednou děkuji. Mějte se krásně! ;)

• Citovat
  • Nahlásit
35209
11.2.21 00:29

Ja to jeste nedavno mela rok a kousek v kuse, no silene. A pak to najednou zmizelo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
11.2.21 11:16

A dělaly se stěry, které bakterie to způsobují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 11:24

@Waterpower Moc děkuji. Asi si to budu muset protrpět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 11:25

@Okta Dělaly, několikrát. Jak na urologii tak na gynekologii. V téměř všech případech tam byla jedna a ta samá bakterie, proto se zvažuje při pozitivním výsledku výroba autovakciny.
Aktuálně mám poslanou opět moč na kultivaci a poševní stěry.

• Citovat
  • Nahlásit
777
12.2.21 09:29

Zkuste lichořeřišnici v tinktuře, mají v lékárně. Je to přírodní ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
12.2.21 17:47

Moje zkušenost je, že ani ta Lichořeřišnice nepomůže. Měla jsi už Furolin? Jestli ano, zeptej se urologa na metodu, co se teď prý používá a to je, že se bere profilakticky tableta po sexu. U mě na to nakonec nedošlo. Ale trvalo to fakt víc jak jeden rok. A taky sex byl jedině s kondomem a po každém vyčůrat a umýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
12.2.21 19:27
@Waterpower píše:
Moje zkušenost je, že ani ta Lichořeřišnice nepomůže. Měla jsi už Furolin? Jestli ano, zeptej se urologa na metodu, co se teď prý používá a to je, že se bere profilakticky tableta po sexu. U mě na to nakonec nedošlo. Ale trvalo to fakt víc jak jeden rok. A taky sex byl jedině s kondomem a po každém vyčůrat a umýt.

Tato metoda se používá už hodně let, neni to novinka. Nevýhoda Furolinu je, že po něm bývá špatně od žaludku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
12.2.21 19:34
@leryl píše:
Tato metoda se používá už hodně let, neni to novinka. Nevýhoda Furolinu je, že po něm bývá špatně od žaludku.

No prave, me bylo zle i pri lecbe Furolinem, profylaxi po si nedovedu predstavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 21:56

@Waterpower Ano, i Furolin jsem měla. Bohužel jsem ho nemohla dobrat, protože jsem měla problémy od žaludku. Vystřídala jsem snad už šest ATB kvůli nesnášenlivosti nebo alergiím.

• Citovat
  • Nahlásit
35209
14.2.21 01:22
@Anonymní píše:
@Waterpower Ano, i Furolin jsem měla. Bohužel jsem ho nemohla dobrat, protože jsem měla problémy od žaludku. Vystřídala jsem snad už šest ATB kvůli nesnášenlivosti nebo alergiím.

Me bylo taky zle, dobrala jsem ale. Jeste 14 dni pote jsem mela problemy. Pak to ustalo. Ale rok pred tim peklo. Take si porid lubrikant s tea tree oil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 08:24

@Waterpower Pokud to nedopadne dobře, ani po aktuálních ATB (Urifos), tak ho zase zkusím.
Tea tree oil? Pomáhá? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
35209
14.2.21 09:43

Ja si koupila od Mullera vaginalni tea-tree-oil-gel-pro-intimni-hygienu-zeny-7×7.5ml a nepouzivala k zavadeni gelu, ale pred sexem a po umyti a vycurani po nem. Vzdy trochu vynacknot a tak i dlouho vydrzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat