Nepravidelnost cyklu - najednou je cyklus 29 dní...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:22
Menstruace překvapila mě

MS mám od 10let. Je mi 25. Od dětství mám 3× 4× do roka MS a trvala vždy 2-4dny. Nikdy víc. Vždycky jsem měla 2 3 mesice zpoždění vždycky. Najednou se mi měsíčky dostavily jen po 29 dnech 8o 8o 8o zíram jak blazen. Vážně. Měla jsem jen jeden den zpoždění a ne 2 3 měsíce. Jak je toto možné?? Je fakt že před touhle menstruaci jsem měla zpoždění jen 4tydny. To mě také překvapilo. A najednou bum jeden den zpoždění. Jak je tohle možné?

Reakce:
marcellia
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 19.08.19 20:23
@Anonymní píše:
MS mám od 10let. Je mi 25. Od dětství mám 3× 4× do roka MS a trvala vždy 2-4dny. Nikdy víc. Vždycky jsem měla 2 3 mesice zpoždění vždycky. Najednou se mi měsíčky dostavily jen po 29 dnech 8o 8o 8o zíram jak blazen. Vážně. Měla jsem jen jeden den zpoždění a ne 2 3 měsíce. Jak je toto možné?? Je fakt že před touhle menstruaci jsem měla zpoždění jen 4tydny. To mě také překvapilo. A najednou bum jeden den zpoždění. Jak je tohle možné?

Zeptej se sveho gynekologa ;)

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 19.08.19 20:24

Prosím? Co na tu frekvenci menses říká gynekolog? Berete antikoncepci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:28
@MP Krista píše:
Prosím? Co na tu frekvenci menses říká gynekolog? Berete antikoncepci?

Nebrala jsem nikdy antinu. Mám PCOS - SYNDROM polycystickych ovarii, to prý kvůli tomu nemám MS pravidelnou

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 19.08.19 20:48
@Anonymní píše:
Nebrala jsem nikdy antinu. Mám PCOS - SYNDROM polycystickych ovarii, to prý kvůli tomu nemám MS pravidelnou

Taky mám PCOS a menstruace si dělá co chce.. Klasická frekvence byla 5 týdnů, 5 týdnů a pak cca 3 měsíce (max bylo 4.5). Ale občas i tahle „pravidelnost“ nevyšla.

Mj. mám tedy kupodivu i ovulaci ale zcela náhodně  :mrgreen:

Po prvním porodu se mi MS dostavila až po roce a pak jsem hned zase otěhotněla :srdce:.

Obě těhotenství (chodila jsem do CAR) neměla být možná bez dopomoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 20:50
@Lara Farseer píše:
Taky mám PCOS a menstruace si dělá co chce.. Klasická frekvence byla 5 týdnů, 5 týdnů a pak cca 3 měsíce (max bylo 4.5). Ale občas i tahle „pravidelnost“ nevyšla.

Mj. mám tedy kupodivu i ovulaci ale zcela náhodně  :mrgreen:

Po prvním porodu se mi MS dostavila až po roce a pak jsem hned zase otěhotněla :srdce:.

Obě těhotenství (chodila jsem do CAR) neměla být možná bez dopomoci.

Tím mi chceš říct že to je tím PCOS? Že si tělo samo hraje?

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 19.08.19 21:20
@Anonymní píše:
Tím mi chceš říct že to je tím PCOS? Že si tělo samo hraje?

No, mě dělali různý vyšetření a verdikt byl, že tyhle problémy (nepravidelnost MS, plus trvala někdy až tři týdny, hodně bolestivá) jsou způsobený PCOS.

Kvůli ještě dalším potížím jsem musela pro snaze o dítě o CAR, ale napoprvé se podařilo zázrakem po zpruchodneni vejcovodu (jeden byl ucpaný) a napodruhé jsem neměla být schopna otěhotnět z důvodu absence ovulace a zadarilo se samo. MUDr. Mi to vysvětlila, že ovulace mi asi kvůli PCOS probíhá zcela náhodně a proto ji testy nezachytily…

Takže myslím, že to tím být může, ale měla bys to řešit s gynekologem, popř. další vyšetření.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23487 příspěvků 19.08.19 21:26
@Anonymní píše:
Tím mi chceš říct že to je tím PCOS? Že si tělo samo hraje?

Mám kamarádku z PCOS a taky má cyklus takovýhle. Jednou za čas pravidelný, ale jinak nepravidelný.

Marti.eM
Stálice 70 příspěvků 19.08.19 23:10

Přidávám se :pankac: Taky mám PCOS, cyklus dlouhý od 35-85 dní cca. Teď ale užívám Clostilbegyt a Gynprodyl (snažíme se) a ms je skoro vždy po 35 dnech, teď dokonce po 27. Nic jiného kromě PCOS se nezjistilo, hormony si proste dělaly to, co se jim zrovna zachtělo… :think:

Váš příspěvek
Reklama