Mentoringový program ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  09.03.18 08:02
mentoringový program ve škole

Hezký den, máte někdo s tímto zkušenost? Je správné, aby škola tlačila na žáka, aby se do tohoto programu zapojil? Jedná se o aktivitu neziskovky Člověk v tísni. Zrovna na tuto neziskovku mám rozporuplný názor(financování) Je správné, aby tato neziskovka takto vstupovala do škol, která má být apolitická?


Reklama

Reakce:
 
Míša Kučerová
Nováček 1 příspěvek 18.05.18 14:03

Hezký den,

kamarádka mě upozornila na váš dotaz, tak jsem se tady zaregistrovala, abych mohla odpovědět:)

Pracuji jako koordinátorka vzdělávání na pražské pobočce Člověka v tísni, kde mimo jiné máme právě i mentoringový program. Myslím, že tady došlo k nějakému nedorozumění nebo komunikačnímu šumu. Vše, co děláme, je zcela dobrovolné - jinak by to nemělo smysl. Účast na našich aktivitách - jde hlavně o bezplatné doučování dětí, předškolní klub a pak také mentoring - vždy jen nabízíme tak, že aktivitu popíšeme, vysvětlíme k čemu je a co je jejím obsahem. Rodiče, dospívající žák nebo student se pak sami rozhodnou, zda s námi chtějí spolupracovat nebo ne. Nikdy nikoho do ničeho nenutíme, netlačíme, účastí nikdy nic není podmíněno. Aktivity někdy nabízíme také prostřednictvím škol, jiných NNO nebo OSPODů. Ale opět - žádná z těchto institucí žáka nesmí do účasti nutit ani tlačit. Možná, že to celé nebylo úplně štastně komunikováno právě ze strany školy. Budu moc ráda, když mi dáte vědět na email (michaela. kucerova@clovek­vtisni.cz) o jakou školu šlo, případně více detailů k tomuto případu. Pokusíme se takovým nedorozuměním co nejvíce předcházet.

Ráda bych taky řekla, že naše práce v oblasti podpory ve vzdělávání je zcela apolitická. Prostě doučujeme děti matiku nebo češtinu, když to potřebují a jejich rodiče si nemohou dovolit komerční lektory, pomáháme rodinám v těžké životní situaci s přípravou dětí na vstup do mateřských a základních škol. V mentoringovém programu propojujeme mladé lidi se staršími studenty nebo absolventy VŠ (dobrovolnými mentory), kteří jim pomáhají s celou řadou věcí (např. příprava na střední školu, volba povolání, ale i smysluplné trávení volného času). Více informací najdete třeba tady: https://www.clovekvtisni.cz/…i-prace-v-cr

A poslední dodatek - naše financování je a vždy bylo zcela otevřené, můžete si ho sama prověřit. Každý rok procházíme desítkami auditů českých i zahraničních subjektů (mimochodem zrovna minulý týden prošel náš mentoringový projekt auditem Ministerstva financí ČR bez jediného nálezu pochybení, za měsíc nás čeká další audit - tentokrát z Magistrátu hlavního města Prahy). Úplný rozklad financování celé organizace a jeden z mnoha nezávislých auditů najdete na webu a v našich výročních zprávách tady: https://www.clovekvtisni.cz/…-hospodarime

Mrzí mě, že jste měla Vy nebo někdo Vám blízký špatnou zkušenost s nabídkou naší aktivity skrze školu. Jak jsem psala výše - pokud byste mi k této situaci mohla říct více nebo pokud byste měla ještě nějaký dotaz k tomu, co a proč děláme, můžete se na mě obrátit na pracovním emailu.

Omlouvám se za tak dlouho reakci, ale nešlo to zkrátit:)

Mějte se hezky.

S pozdravem
Míša Kučerová

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >


Reklama