Reklama

Mentoringový program ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 08:02
mentoringový program ve škole

Hezký den, máte někdo s tímto zkušenost? Je správné, aby škola tlačila na žáka, aby se do tohoto programu zapojil? Jedná se o aktivitu neziskovky Člověk v tísni. Zrovna na tuto neziskovku mám rozporuplný názor(financování) Je správné, aby tato neziskovka takto vstupovala do škol, která má být apolitická?

Reklama

Reakce:

Míša Kučerová
Nováček 1 příspěvek 18.05.18 14:03

Hezký den,

kamarádka mě upozornila na váš dotaz, tak jsem se tady zaregistrovala, abych mohla odpovědět:)

Pracuji jako koordinátorka vzdělávání na pražské pobočce Člověka v tísni, kde mimo jiné máme právě i mentoringový program. Myslím, že tady došlo k nějakému nedorozumění nebo komunikačnímu šumu. Vše, co děláme, je zcela dobrovolné - jinak by to nemělo smysl. Účast na našich aktivitách - jde hlavně o bezplatné doučování dětí, předškolní klub a pak také mentoring - vždy jen nabízíme tak, že aktivitu popíšeme, vysvětlíme k čemu je a co je jejím obsahem. Rodiče, dospívající žák nebo student se pak sami rozhodnou, zda s námi chtějí spolupracovat nebo ne. Nikdy nikoho do ničeho nenutíme, netlačíme, účastí nikdy nic není podmíněno. Aktivity někdy nabízíme také prostřednictvím škol, jiných NNO nebo OSPODů. Ale opět - žádná z těchto institucí žáka nesmí do účasti nutit ani tlačit. Možná, že to celé nebylo úplně štastně komunikováno právě ze strany školy. Budu moc ráda, když mi dáte vědět na email (michaela. kucerova@clovek­vtisni.cz) o jakou školu šlo, případně více detailů k tomuto případu. Pokusíme se takovým nedorozuměním co nejvíce předcházet.

Ráda bych taky řekla, že naše práce v oblasti podpory ve vzdělávání je zcela apolitická. Prostě doučujeme děti matiku nebo češtinu, když to potřebují a jejich rodiče si nemohou dovolit komerční lektory, pomáháme rodinám v těžké životní situaci s přípravou dětí na vstup do mateřských a základních škol. V mentoringovém programu propojujeme mladé lidi se staršími studenty nebo absolventy VŠ (dobrovolnými mentory), kteří jim pomáhají s celou řadou věcí (např. příprava na střední školu, volba povolání, ale i smysluplné trávení volného času). Více informací najdete třeba tady: https://www.clovekvtisni.cz/…i-prace-v-cr

A poslední dodatek - naše financování je a vždy bylo zcela otevřené, můžete si ho sama prověřit. Každý rok procházíme desítkami auditů českých i zahraničních subjektů (mimochodem zrovna minulý týden prošel náš mentoringový projekt auditem Ministerstva financí ČR bez jediného nálezu pochybení, za měsíc nás čeká další audit - tentokrát z Magistrátu hlavního města Prahy). Úplný rozklad financování celé organizace a jeden z mnoha nezávislých auditů najdete na webu a v našich výročních zprávách tady: https://www.clovekvtisni.cz/…-hospodarime

Mrzí mě, že jste měla Vy nebo někdo Vám blízký špatnou zkušenost s nabídkou naší aktivity skrze školu. Jak jsem psala výše - pokud byste mi k této situaci mohla říct více nebo pokud byste měla ještě nějaký dotaz k tomu, co a proč děláme, můžete se na mě obrátit na pracovním emailu.

Omlouvám se za tak dlouho reakci, ale nešlo to zkrátit:)

Mějte se hezky.

S pozdravem
Míša Kučerová

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama