Mentoringový program ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 08:02
mentoringový program ve škole

Hezký den, máte někdo s tímto zkušenost? Je správné, aby škola tlačila na žáka, aby se do tohoto programu zapojil? Jedná se o aktivitu neziskovky Člověk v tísni. Zrovna na tuto neziskovku mám rozporuplný názor(financování) Je správné, aby tato neziskovka takto vstupovala do škol, která má být apolitická?

Reakce:
 
Míša Kučerová
Nováček 1 příspěvek 18.05.18 14:03

Hezký den,

kamarádka mě upozornila na váš dotaz, tak jsem se tady zaregistrovala, abych mohla odpovědět:)

Pracuji jako koordinátorka vzdělávání na pražské pobočce Člověka v tísni, kde mimo jiné máme právě i mentoringový program. Myslím, že tady došlo k nějakému nedorozumění nebo komunikačnímu šumu. Vše, co děláme, je zcela dobrovolné - jinak by to nemělo smysl. Účast na našich aktivitách - jde hlavně o bezplatné doučování dětí, předškolní klub a pak také mentoring - vždy jen nabízíme tak, že aktivitu popíšeme, vysvětlíme k čemu je a co je jejím obsahem. Rodiče, dospívající žák nebo student se pak sami rozhodnou, zda s námi chtějí spolupracovat nebo ne. Nikdy nikoho do ničeho nenutíme, netlačíme, účastí nikdy nic není podmíněno. Aktivity někdy nabízíme také prostřednictvím škol, jiných NNO nebo OSPODů. Ale opět - žádná z těchto institucí žáka nesmí do účasti nutit ani tlačit. Možná, že to celé nebylo úplně štastně komunikováno právě ze strany školy. Budu moc ráda, když mi dáte vědět na email (michaela. kucerova@clovek­vtisni.cz) o jakou školu šlo, případně více detailů k tomuto případu. Pokusíme se takovým nedorozuměním co nejvíce předcházet.

Ráda bych taky řekla, že naše práce v oblasti podpory ve vzdělávání je zcela apolitická. Prostě doučujeme děti matiku nebo češtinu, když to potřebují a jejich rodiče si nemohou dovolit komerční lektory, pomáháme rodinám v těžké životní situaci s přípravou dětí na vstup do mateřských a základních škol. V mentoringovém programu propojujeme mladé lidi se staršími studenty nebo absolventy VŠ (dobrovolnými mentory), kteří jim pomáhají s celou řadou věcí (např. příprava na střední školu, volba povolání, ale i smysluplné trávení volného času). Více informací najdete třeba tady: https://www.clovekvtisni.cz/…i-prace-v-cr

A poslední dodatek - naše financování je a vždy bylo zcela otevřené, můžete si ho sama prověřit. Každý rok procházíme desítkami auditů českých i zahraničních subjektů (mimochodem zrovna minulý týden prošel náš mentoringový projekt auditem Ministerstva financí ČR bez jediného nálezu pochybení, za měsíc nás čeká další audit - tentokrát z Magistrátu hlavního města Prahy). Úplný rozklad financování celé organizace a jeden z mnoha nezávislých auditů najdete na webu a v našich výročních zprávách tady: https://www.clovekvtisni.cz/…-hospodarime

Mrzí mě, že jste měla Vy nebo někdo Vám blízký špatnou zkušenost s nabídkou naší aktivity skrze školu. Jak jsem psala výše - pokud byste mi k této situaci mohla říct více nebo pokud byste měla ještě nějaký dotaz k tomu, co a proč děláme, můžete se na mě obrátit na pracovním emailu.

Omlouvám se za tak dlouho reakci, ale nešlo to zkrátit:)

Mějte se hezky.

S pozdravem
Míša Kučerová

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >