Studium práv spolu s jinou VŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

5on1c
Nováček 8 příspěvků 08.03.18 18:35
Studium práv spolu s jinou VŠ?

Zdravím, nemá tady někdo z vás zkušenosti se studiem práv na MUNI současně s jinou VŠ (ještě k tomu v jiném městě a prezenčně :? )? Dá se to zvládat? Příští rok začínám s bakalářem, ale plánuji se přihlásit i na práva na r. 2019/20. Tento rok už jsem přihlášku bohužel prošvihla… Problém je, že bych nerada zbytečně ztratila rok studia, ale na druhou stranu, jít na práva až za 3 roky bakaláře se mi také nechce. Přeci jenom, je to dalších 5 let studia, po vystudování bych měla 28 let, když vše půjde podle plánu. Teď trochu předbíhám, ale ráda bych podotkla, že v budoucnu plánuji i děti a nedokážu si dost dobře představit rodinný život s tak dlouhým studiem a následným budováním kariéry. Je to vše pro ženu vůbec skloubitelné? :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 08.03.18 18:41

Práva na Karlově univerzitě… obě VŠ v jednom městě, obě prezenčně a na rok jsem jednu přerušila :mrgreen: studovat prezenčně dvě školy, každou jinde si moc nedovedu představit :mrgreen: to je celkem ambiciózní, ale pokud ti to rozvrh dovolí. Já přitom stíhala pracovat. Ale to už bídně, pak když už jsem měla jen práva, tak to bylo víc v klidu, to tak časově náročná škola není.
Ale nevím, jak v Brně.
Na karlovce bylo hodně lidí ještě na další VŠ… Někdo tu druhou časem vzdal, ale zvládnout se to dalo.

hapwom
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 08.03.18 18:44

Ahoj, jde to, ale dře to. studovala jsem prezenčně jiný obor a fakultu MU, studium bylo hodně náročné, do toho prezenčně ekonomku na VŠB v Ově a upřímně, bylo to maso. Fungovala jsem takto dva roky. Ježdění na otočku, prodlužování studií, zdravotní problémy část. ze stresu. rozmysli si to fakt dobře. zpětně myslím, že to za to spíš nestojí. jako nakonec se mi to asi hodí, mám větší rozhled - dva bakaláře, magistra jsem si udělala jednoho, do toho pracovala (což ale už pak při dvou prezenčních studiích nešlo), pak chvíli práce, teď jedu ty děti v kuse a doufám, že pak budu v pohodě. ale za mě, nestálo to za to. spíš bych pův. studium ukončila, pokud bych se dostala na ty práva. já jsem to měla až po dvou letech, a to mi bylo fkat líto. jinak kamarád studoval práva na MU a totéž, co já, na FSS, ale měl to v jednom městě. Dal to, ale je to vyloženě studijní typ, který zůstal i na doktorské studium.

ejhle
Závislačka 2728 příspěvků 08.03.18 18:46

V Brne na pravech jsem mela hodne spoluzaku, kteri studovali prezencne 2 VS. Ja u studia pracovala na plny uvazek. V Brne na prfmu mas tu vyhodu, ue si rozvrh sestavujes sama.

chs.jasmin
Kelišová 6804 příspěvků 08.03.18 18:53
@5on1c píše:
Zdravím, nemá tady někdo z vás zkušenosti se studiem práv na MUNI současně s jinou VŠ (ještě k tomu v jiném městě a prezenčně :? )? Dá se to zvládat? Příští rok začínám s bakalářem, ale plánuji se přihlásit i na práva na r. 2019/20. Tento rok už jsem přihlášku bohužel prošvihla… Problém je, že bych nerada zbytečně ztratila rok studia, ale na druhou stranu, jít na práva až za 3 roky bakaláře se mi také nechce. Přeci jenom, je to dalších 5 let studia, po vystudování bych měla 28 let, když vše půjde podle plánu. Teď trochu předbíhám, ale ráda bych podotkla, že v budoucnu plánuji i děti a nedokážu si dost dobře představit rodinný život s tak dlouhým studiem a následným budováním kariéry. Je to vše pro ženu vůbec skloubitelné? :D

Ahoj,

tak já třeba před státnicemi porodila, pak dodělala při mateřské a ted přemýšlím o další. Měla jsem individuální studijní program :palec:

lusy.lus
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 08.03.18 18:57

Není úplně málo lidí, co studují práva a k tomu ještě druhou školu, ale teda v jednom městě. Studovat ve dvou městech mi přijde šílenost. Nejde zkusit s tím bakalářem přejít na některou brněnskou VŠ?

5on1c
Nováček 8 příspěvků 08.03.18 19:00
@radkka píše:
Práva na Karlově univerzitě… obě VŠ v jednom městě, obě prezenčně a na rok jsem jednu přerušila :mrgreen: studovat prezenčně dvě školy, každou jinde si moc nedovedu představit :mrgreen: to je celkem ambiciózní, ale pokud ti to rozvrh dovolí. Já přitom stíhala pracovat. Ale to už bídně, pak když už jsem měla jen práva, tak to bylo víc v klidu, to tak časově náročná škola není.
Ale nevím, jak v Brně.
Na karlovce bylo hodně lidí ještě na další VŠ… Někdo tu druhou časem vzdal, ale zvládnout se to dalo.

Je fakt, že spojení mezi Brnem a Olomoucí není nejlepší a každý týden cestovat tam a zpátky (nejlépe vlakem přes Pardubice :mrgreen: ) zní šíleně. S bydlením by nejspíš byl také problém (nejsem z Brna ani Olomouce)…
Tak tedy nejlepší asi bude bakalářské studium po roce přerušit a zkusit ta práva samostatně :think:.
Teď trochu OT, studují na právech běžně i starší studenti, není po vystudování bakaláře už trochu pozdě začínat nanovo?

5on1c
Nováček 8 příspěvků 08.03.18 19:02
@lusy.lus píše:
Není úplně málo lidí, co studují práva a k tomu ještě druhou školu, ale teda v jednom městě. Studovat ve dvou městech mi přijde šílenost. Nejde zkusit s tím bakalářem přejít na některou brněnskou VŠ?

Bohužel přechod není možný. :/

lusy.lus
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 08.03.18 19:05

A ještě můj poznatek pro budoucí uplatnění právníka, než studovat dvě školy je lepší studovat jen práva a chodit na praxe do advokátních kanceláří apod.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 08.03.18 19:18
@5on1c píše:
Je fakt, že spojení mezi Brnem a Olomoucí není nejlepší a každý týden cestovat tam a zpátky (nejlépe vlakem přes Pardubice :mrgreen: ) zní šíleně. S bydlením by nejspíš byl také problém (nejsem z Brna ani Olomouce)…
Tak tedy nejlepší asi bude bakalářské studium po roce přerušit a zkusit ta práva samostatně :think:.
Teď trochu OT, studují na právech běžně i starší studenti, není po vystudování bakaláře už trochu pozdě začínat nanovo?

Měli jsme tam i starší, tím bych se nezabývala. On se tam taky každý nedostal hned první rok nebo před maturitou prostě netušil, kam. Jestli o práva hodně stojíš, zkus se tam dostat, když to vyjde, zvážila bych možnosti, aby to nedopadlo tak, že nedáš ani jedno a budeš utahaná k smrti. Já si to s tím dojížděním popravdě moc představit neumím. Ale jak říkám, nevím, jaké jsou možnosti na těchto školách s rozvrhem.
A proč ne práva v Olomouci? Jestli dobře chápu, tak tam budeš studovat teď…to by to celkem vyřešilo.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 08.03.18 19:20
@lusy.lus píše:
A ještě můj poznatek pro budoucí uplatnění právníka, než studovat dvě školy je lepší studovat jen práva a chodit na praxe do advokátních kanceláří apod.

Bakaláře by studovala zároveň s právama dva roky… Tři roky na praxi jsou podle mě dost :nevim:

5on1c
Nováček 8 příspěvků 08.03.18 19:51
@radkka píše:
Měli jsme tam i starší, tím bych se nezabývala. On se tam taky každý nedostal hned první rok nebo před maturitou prostě netušil, kam. Jestli o práva hodně stojíš, zkus se tam dostat, když to vyjde, zvážila bych možnosti, aby to nedopadlo tak, že nedáš ani jedno a budeš utahaná k smrti. Já si to s tím dojížděním popravdě moc představit neumím. Ale jak říkám, nevím, jaké jsou možnosti na těchto školách s rozvrhem.
A proč ne práva v Olomouci? Jestli dobře chápu, tak tam budeš studovat teď…to by to celkem vyřešilo.

Osobně bych upřednostnila raději práva v Brně. Na Olomouc jsem zatím neslyšela moc pozitivní ohlasy. Každopádně zdá se mi rozumné dát přihlášku i tam, kdyby Brno nevyšlo, takže i tato možnost je pro mě reálná. :)

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 08.03.18 20:32

Muz dela prava v Brne soucasne s plnym uvazkem a jde to. Rozvrh si naplanuje sam, ale to prihlasovani predmetu byva fofr, musi u toho sedet a stihnout to vcas, jinak by mel pech.

Kdyby nechodil do prace, tak ma veget. Mladsi spoluzaci maji ale taky hodne brigady a dalsi skoly.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 08.03.18 20:35
@5on1c píše:
Osobně bych upřednostnila raději práva v Brně. Na Olomouc jsem zatím neslyšela moc pozitivní ohlasy. Každopádně zdá se mi rozumné dát přihlášku i tam, kdyby Brno nevyšlo, takže i tato možnost je pro mě reálná. :)

To nemám tušení, z Olomouce nikoho neznám. Ale asi bych to zkusila.

Jana206
Nadpozemská drbna 25983 příspěvků 08.03.18 20:40
@5on1c píše:
Teď trochu OT, studují na právech běžně i starší studenti, není po vystudování bakaláře duž trochu pozdě začínat nanovo?
 A

8o Tak z Brna do Olomouce a zpět jezdí několikrát denně autobus Arriva Expres, zastavuje jen v Prostějově, z Brna do Olomouce jede 50 minut, odjizdi od Grand Hotelu a jezdí ve všední dny odpoledne snad každou hodinu. Mimo to spoustu autobusovych linek a vlaků jen pres Vyškov a Prostějov. Spojení je luxusní.

Se studiem práv neporadim, nemám zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama