Stíháte se učit další jazyk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 01.03.18 16:05
Stíháte se učit další jazyk?

Zajímalo by mě, jestli se stihate učit cizí jazyk na mateřské? Pokud jo, ucite se samy či v kurzu? A kdy? Co děláte s dětmi?:))
Plánovala jsem se učit německy, ale vůbec to nezvládám.. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 01.03.18 16:37

Ucim se sama. Nemecky. Syn 1 rok a 9 mesicu. Jde to pomalu, poslechy poustim dokola v mobilu pred spanim do sluchatek. Cviceni delam vecer kdyz usne (kazdy den 30 minut). Pres den neudelam bohuzel nic. Ale aspon na to mam vecer klid. Casto delam cviceni nekolikrat (kopiruju stranky). Ale pokrok vidim. Aspon vim, ze pro sebe neco delam. Ja teda mela nemcini ve skole, pasovne rozumim ledascemu, ale mluveni je bida. A gramatiku uz si nepamatuju. Slibila jsem si, ze se k tomu vratim. Tak se snazim :mrgreen:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.03.18 17:31

Záleží, jak máš staré děti a jestli máš hlídání. Podle mě s malými dětmi, které nemůžeš dát do žádného kroužku a pokud nemáš žádné hlídání, tak na učení jazyků ti zbývá čas jedině večer, např. pomocí aplikací na mobilu. Já jsem na rodičovské pracovala a měla jsem hlídání, takže mi paradoxně při práci zbyl i čas na mě samotnou a koníčky, včetně jazyků.

Jana525
Závislačka 4877 příspěvků 01.03.18 18:30

Tri jazyky a na kazdy si vyhradim denne 15 minut. Nezda se to, ale dela to divy.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 01.03.18 18:32
@Vrba Jana píše:
Zajímalo by mě, jestli se stihate učit cizí jazyk na mateřské? Pokud jo, ucite se samy či v kurzu? A kdy? Co děláte s dětmi?:))
Plánovala jsem se učit německy, ale vůbec to nezvládám.. :roll:

na mateřské pohoda, ale co chodím do práce, nestíhám nic :mrgreen: :lol:

warita
Echt Kelišová 8245 příspěvků 01.03.18 18:33
@Jana525 píše:
Tri jazyky a na kazdy si vyhradim denne 15 minut. Nezda se to, ale dela to divy.

jake jazyky se ucis?

Jana525
Závislačka 4877 příspěvků 01.03.18 18:50

@warita Nemcinu, Spanelstinu a zdokonaluji Anglictinu. Z Nemciny a Spanelstiny uz mam tedy dalkove udelanou maturitu, ale za soucasne situace, kdy je manzel 6× tydne v praci a ja pecuji o tezce postizenou dceru, proste vic, jak tech 15 minut nedavam. Nekdo by si rekl, ze tech 15 minut nema smysl, ale ma, uz mam odzkouseno. Pristi rok se vracim dalkove na univerzitu, abych dodelala postupne z Nemciny a Spnelstiny degree, tak to musim nejak uz zvladnout. Ale to uz nastesti bude manzel doma vic.

warita
Echt Kelišová 8245 příspěvků 01.03.18 18:53
@Jana525 píše:
@warita Nemcinu, Spanelstinu a zdokonaluji Anglictinu. Z Nemciny a Spanelstiny uz mam tedy dalkove udelanou maturitu, ale za soucasne situace, kdy je manzel 6× tydne v praci a ja pecuji o tezce postizenou dceru, proste vic, jak tech 15 minut nedavam. Nekdo by si rekl, ze tech 15 minut nema smysl, ale ma, uz mam odzkouseno. Pristi rok se vracim dalkove na univerzitu, abych dodelala postupne z Nemciny a Spnelstiny degree, tak to musim nejak uz zvladnout. Ale to uz nastesti bude manzel doma vic.

:) drzim palce.

Shodou okolnosti ovladam vsechny tri jazyky. No, ta spanelstina trosku pokulhava, ale to se dalo cekat, vubec ji nepouzivam.

Jana525
Závislačka 4877 příspěvků 01.03.18 19:00

@warita diky :kytka: strasne me to bavi, asi, ze jsem konecne prisla na to, jak se ucit efektivne. A ne, jak jsem byla zvykla ze zakladky nebo na stredni.

DenisaW
Kecalka 161 příspěvků 01.03.18 19:59

Jana525 a jak se prosím te učím, aby to bylo efektivní? Já na mateřské bojuji s angličtinou a ta mě bohatě stačí. Učit se zároveň 3 jazyky- to teda klobouk dolu ;-)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.03.18 20:30

@Jana525 vid?15min staci.ja se takhle ucim cinstinu a i tech blbych par minut denne dela zazraky.

Carmen6
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 01.03.18 21:04
@Jana525 píše:
@warita diky :kytka: strasne me to bavi, asi, ze jsem konecne prisla na to, jak se ucit efektivne. A ne, jak jsem byla zvykla ze zakladky nebo na stredni.

A jak se prosim ucis efektivne? :)

PaníBovaryová
Závislačka 4027 příspěvků 01.03.18 21:09
@Jana525 píše:

Klobouk dolu s peci o postizene dite 8o az se stydim, ze s jednim zdravym tochu aktivnejsim batoletem nekdy vecer jenom padam na hubu

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 01.03.18 21:43

Začala jsem dělat AJ. Ale mě jazyky strašně nebaví. Obecně mě učení nebaví, dělám radši manuální práci. Kdybych chtěla, jsem teď někde naprosto jinde. Mám 3 děti a určitě bych si klidně hodinu denně na toto našla.

Jana525
Závislačka 4877 příspěvků 02.03.18 17:34
@PaníBovaryová píše:
Klobouk dolu s peci o postizene dite 8o az se stydim, ze s jednim zdravym tochu aktivnejsim batoletem nekdy vecer jenom padam na hubu

Neni se za co stydet, mne trvalo docela dlouho, nez jsem se k tomu dokopalo a asi mi k tomu pomohlo i to postizene dite.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >