meření BT

1296
23.6.04 14:41

meření BT

Ahojky, moc vás prosím o radu. Dostala jsem od lékaře příkaz měřit si bazální teplotu. Mám v tom ale menší ,,hokej,,.
Po menstruaci byla teplota pořád okolo 37 °C ( 36,9 ) jen jednou 36,6.
Dnes dokonce 37,6 °C. Je to normální ? Tady někde jsem četla, že pokud jsou teploty nad 37 tak že se může jednat o těhotenství ???

Prosím napište mi někdo, jak je to s tou teplotou. Díky Moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

131
23.6.04 15:14

Ahoj.

Pěkný článek o měření BT je na rodině:

http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

Hlavně musíš měřit po několika hodinách klidu, pokud možno ve stejnou dobu, jedním teploměrem. Pozor u digitálního teploměru :! , i po zvukové signalizaci teplota dále roste, musíš měřit delší dobu (zhruba 5 minut). Hodně u něj taky záleží na tom, jak velká část je uvnitř (úst či jinde), jestli jen špička nebo delší kousek. Mně se osvědčilo držet teploměr dokud se sám nevypne. Po opětovném zapnutí ukáže jako první hodnutu naměřenou při předchozím zapnutí. Pokud se ti zdá, že si teploměr měří, jak se mu zachce, zkus vyměnit baterie za nové.

Hodně štěstí, třeba je to skutečně těhotenství. Ty trvale zvýšené teploty by tomu odpovídaly. :P

Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.6.04 15:56

Ahoj,
já měřím taky digitálem a nechávám ho pi zapípání ještě chvilku. Většinou to ale už o moc nevyleze. Důležité je měřit ráno, hned po probuzení a ve stejnou hodinu každý den. Já měřím v 7.00. Pokud zaspím a měřím až v 8, nezapíšu naměřenou 36,6, ale 36,5. Každou hodinu ta teplota o 0,1 stoupá a asi v 10h se ustálí. Takže pokud bys měřila v poledne, je to k ničemu. Jak píše Dadunka, na rodině je vše krásně popsáno, určitě to zvládneš. A v diskusi těhule holky našly grafy těhulek, podívej se do diskuse na str. tuším 91, je tam odkaz na ty stránky.
Pajdule od Matýsků

• Nahlásit
  • Citovat
980
23.6.04 18:31

Já sjem používala taky digitál, ale utekla jsem zpět ke klasice - jelikož dle digitálu jsem neovulovala ( měří totiž cca o 0,2-0,3 stupně Celsia méně než rtuťový).
Ale je fakt, že je to pohodlí a rychlovka :lol:

Desty a Cipátko 10+5tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
24.6.04 13:13

Tak jsem dnes měla teplotu opět 37,2.

Včera test ( nějaký Best - prodává se po dvou kusech a stojí 34 Kč ) pozitivní tá druhá čárečka byla slabounká, skoro neznatelná, ale byla tam.

Dnes ráno ten samý test negativní :? :x

Nevím co si má myslet. Je fakt, že už jsem asi posedlá miminkem a dost ulítlá, protože MS má dostat až na začátku července, ale mám pár těhotenských příznaků.

Možná, že už se ze mě stává cvok.

Děkuji a mějte se krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.6.04 13:29

hysterosalpingografie

Cau holky, jsem tady nova no prectene mam snad vse co se na tehle strankach pise. My se snazime skoro dva roky, mame za sebou snad vse co vas muze napadnout, od podkladani zatecka po tuleni az po?. Vysetreni u svého lekare jsem absolvovala /krev, hormony, ovulace, chlamidie ?/ vse bylo v poradku. Kazde rano si merim BT, a jsem z toho blazen. Když jsem prisla k lekari s mymi ukazkovymi grafy bazalnich teplot, řekl, ze u mne ovulace nastava az kolem 17-18 dne. No podle mne je to blbost, protože to uz mam za sebou znizeni i zvyseni teploty. Ted jsem si koupila ovulacni test ? takovej malej mikroskop a slinim / plodne dni = kapradiny, neplodne=kulicky, nebo něco beztvare/ a podle nej mam ovulaci uz 9.den. Mate s tim někdo skusenost? Ted mi lekar ještě doporucil hysterosalpingografii ? vysetreni pruchosnosti vajecniku. Napiste, prosim, kdo jste tohle vysetreni absolvoval svou skusenost ? zda-li je to bolestive vysetreni a jak probiha. Moc dekuju. Brzi doci /=docitani/ Janula.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.6.04 13:52

Mikino, těhotenství poznáš, když budeš mít zvýšenou teplotu 18 a více dní po ovulaci!!! Zvýšená teplota od ovulace do ms je pokaždé!!! Někomu klesne kolem 26 dne, někomu až v den ms, nebo během ms. Bude dobré vyčkat, zda se ms objeví a pokud ne, pak tu teplotu sledovat.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
19
24.6.04 14:01

Ahoj Mikina,
ja si meriam bazálnu teplotu už viac ako rok a snažím sa otehotnieť skoro dva roky. Kym ma môj doktor odporučil do nemocnice do poradne pre neplodnosť, tak som musela mať minimálne tri cykly merané teploty. Inak neviem ako je to u vás, našťastie som si merala teplotu už predtým (nahovoril ma na to manžel) takže to tak dlho netrvalo. Ale aj keď je to zbytočné, lebo manžel má málo spermií, tak aj tak si ju meriam stále.
Inak dobré veci o ovulácii a meraní teploty sú na www.materstvi.sexus.cz, www.stm.szm.sk, www.lpp.sk - tu sa dá objednať kniha na určovanie ovulácie, mne trvalo kým som sa v tej mojej teplote dokázala ako tak vyznať. Skús si preštudovať tie stránky nájdeš tam veľa informácií, ale aj tak tá kniha je najlepšia.
Maj sa krásne, a skúšajte ďalej. :roll:

Pre Matambo:
Ahoj, ja som bola na operacii zisťovania priechodnosti vajíčkovodov - laparoskopii. Je to v pohode nemusíš sa báť. :wink:
Prvý deň ma prijali, na noc mi dali tabletku na spanie, ale bola som taká nervózna, že som sa aj zobudila a ráno som šla na operáciu. Zaspala som ani neviem ako a to som nikdy predtym v narkóze nebola, tak som sa bála, že či sa počas operácie nezobudím. Inak mi nič nezistili všetko mám v poriadku. Aspoň niečo pozitívne. Mne potom hneď na:,–(ili liekdy Clostylbegit a išli sme na IUI. Nepodarilo sa. Teraz čakame na ďalšie, lebo nemaju na to nejakú látku, tak čakám už dva mesiace. Takže nič moc. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
2.2.05 11:29

Ahoj všem, dlouho jsem tu nebyla-to víte to věčné snažení zabírá spoustu času , ale vážně snažíme se od září jenže u nás je zdravotní problém-laparoskopicky my byla odejmuta část vaječníku a čeká mě další operace. Jedno dítě už máme 2,5 roku a bylo mi doporučeno druhé-pak to prý už nepůjde. Je mi 27 tak se snažíme, ale nic. Teď mi pan doktor řekl, že prý nemám ovulaci a doporučil umělé oplodnění. Tak lítáme po vyšetřeních. No samozřejmě pro to uděláme první a poslední!!! Já si ale pořád myslím, že to půjde přirozenou cestou-nevzdávám to. Myslím si, že to moje měření BT není vůbec směrodatné, protože měřit si teplotu každý den ve stejnou dobu a za stejných podmínek prostě s malým dítětem dost dobře nejde-jak můžu každý den ve stejnou hodinu a bez předchozího vstávání z postele měřit teplotu, když na mě např. malá křičí, že potřebuje na WC a manžel už není doma? Prostě si myslí, že mé měření je nepřesné a tudíž se mohl pan doktor zmýlit-zatím vycházel jen z mého měření. Teď mi brali krev a výsledky budou určitě směrodatnejší - pro mě určitě-tak stále doufám. A všem nám tady držím palečky. A hlavně - holky nevzdávejme to!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.05 13:00

Digitální teploměr

Ahoj holky,
mám malý dotaz, můžete mi poradit, která firma vyrábí teploměr na dvě destetinná místa?
Na mě v lékárně koukali jak na blázna :)
A ještě otázečka, kolik stál?
Díky předem
pa E.

• Nahlásit
  • Citovat
108
3.2.05 13:30

teploměr na dvě des. místa

mám, stál zhruba dvě stovky, je značky Microlife a v lékárně mi ho na požádání museli objednat. Ale jinak s tím nebyly problémy, taky se divili na co to chci, no ale do toho jim nic není. Člověk se nesmí nechat odbýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.05 14:13

Ahoj Wilma,
děkuji za zpávičku, už to jdu zjišťovat
pápa
E.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.2.05 18:24

agolutin

Chtěla bych poprosit o názor, dostala jsem injekci agolutinuv po 23 DC,
den nato mi vylítla teplota o 0,3 stupínky, a aby toho nebylo málo tak se dostavil bílek - u mne poprvé!!! a čípek se otevřel a změkl strašně moc, ale je to už podruhé v jednom cyklu - poprvé změkl a otevřel se již v den ovulace 17DC(zřejmě proběhla podle křivky bazálních teplot - ohodnotil i doktor)
No a od té doby mne strašně bolí v podbříšku, né pořád ale vždycky tak po 20ti minutách křeče..
Teplota se drží vysoko, jsem dneska 26DC a čekám to tedy každou chvíly,
Myslíte, že mohla být dvakrát ovulace?

Doktor mi pěkně vynadal ( začala jsem se odborně vyjadřovat o mém hormonálním obrazu :lol: :lol: )a zakázal mi chodit na tyhle stránky :lol: , říkal, že jsme všechny hloupatý a chceme všechno hned…
Ale nevydržím to a jukám sem stejně každý den.
Tak díky jestli mi poradíte.
Ahoj
kačka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.2.05 20:01

Mám trochu podobnou zkušenost. OVU proběhla normoš podle více ukazatelů zhruba uprostřed cyklu (bílek jsem teda nechytla a otázka zda tam byl vodový hlen), nicméně 24DC jsem objevila výrazný bílek + výtok+ středně měkký čípek, 25DC ráno kluzko a zbyteček bílku, pak sucho, 26DC slza špinění a dnes 27DC opět MS :cry: , ale to jsem už tušila včera.BT jsem dnes ráno neměřila, prže jsem nakrknutá. Ten bílek - dost mě to zarazilo. Nebrala jsem ale žádné léky krom Babyplanu :) a léky můžou znaky OVU ovlivnit a počítá se tam asi i vyvolávačka. Tak to jsem ti asi moc nepomohla, ale myslím že Štefinka nebo někdo tady zveřejnil článek o tom, že dle nejnovějších výzkumů může proběhnou i vícero ovulací a nemusí být během 48h, jak se uvádí, ale mohou být různě během cyklu. Tak si pak člověk má něco plánovat :wink:
Cami

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.14 13:23

Ahoj,
merim si BT teprve 3 mesice a moc se v tom neorientuji. Mam dotaz, posledni dobou mam 36,2 - 36,4…o vikendu mi to dva dny po sobe vylezlo na 36,8, dnes zase 36,3. Ovulaci bych mela mit asi zitra. Muze ten vzrust teploty ovlivnit to, ze normalne merim v 6:00, a ten vikend az v 9:00?
Dekuji

Anonym, kazdy nemusi vedet, ze se snazime, dekuju!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama