Měření teploty-16m dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valentine
Kecalka 120 příspěvků 28.12.05 18:33
Měření teploty-16m dítě

Ahoj holky,poraďte jak změřit 16ti měsíčnímu čertíkovi teplotu.Jakmile mu šoupnu teploměr do zadečku tak se přetáčí a s pláčem zdrhá.Pod paží se mi to taky nepovedlo.Máte nějaký fígl nebo je opravdu nutné ho podržet násilím ve dvou, jak mi radí tchýně.
Díky

Reakce:
Valentine
Kecalka 120 příspěvků 28.12.05 18:46

Díky, na ten na čelo jsem úplně zapomněla.Sice to prý není přesné.Ale já chci stejně měřit proto,abych ho zbytečně necpala Nurofenem,když by měl jen zvýšenou teplotu.

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 28.12.05 18:50

Valentine ja som merala nasmu rarachovi v podpazi digitalom a mame aj ten na celo a je to super, da sa to premeriavat aj v spanku. Za sekundu vies vysledok. Tiez som pocula, ze to nie je presne, ale skusali sme to aj na sebe + premerali sme sa norm. teplomerom a vysla nam priblizne ta ista hodnota. A orientacne si myslim, ze sa to da. Mame Mikrolife bola na neho akcia a on + este norm. digital stal 1600sk. Nie je to malo, ale nam sa to vyplatilo.

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 28.12.05 18:53

Zabudla som dodat v podpazi sme merali tak, ze som si s nim :,-(la na fit-loptu pred TV, najlepsie ked idu reklamy, strcila pod pazuchu a objala ho. Ani to moc nepostrehol.

cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 28.12.05 18:55

Ahoj.

Taky záleží na tom, jak často je dítě nemocné. Naše je nemocné věčně a Dr. na ORL nám doporučil ušní teploměr. Ale musí být značkový, ne ze supermerketu. Říkal, že je přesnější, než všechny ostatní. Je tady o nich někde diskuse, ale tam někdo psal, že se teplota v uchu odečítá. To není pravda. Znovu jsem se na to toho Dr. ptala. Výrobce taky psal, že se neodečítá.Pro nás je to nevýslovná pomoc. Jsem s ním maximálně spokojená. Někdy měříme třeba po půl hodině kvůli předešlím febrilním křečím. A když potřebuju změřit v noci, když syn spí, tak se mi ani u měření neprobudí.
Jestli ti jde jen o orientační, méně přesné měření, tak zkus ten dudlík nebo nalepovací, jestli by vám to vyhovovalo víc. Rtuťový bych zatím nepoužívala, jestli máš takové šídlo jako my.

Měj se hezky.
CIBULKA

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 28.12.05 19:27

Len by som doplnila, ze ten nas celovy nie je nalepovaci taky ten orientacny, ale priklada sa, vyzera to uplne ako ten usny, ale nedava sa do ucha ale na celo. Ten usny sme nezohnali.

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 28.12.05 20:10
Ušní teploměr - febrilní křeče

mažu svůj příspěvek…

cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 28.12.05 22:05

Ahoj.

LILA- teď nevím, jestli jsme se náhodou nepotkaly v diskusi o febrilních křečích…Šimonek je měl 2× v rámci jedné nemoci. To bylo před 7m. Ušní teploměr máme zn. BRAUN. NANNY máme taky. Protože se taky posouvá v postýlce, tak ji používáme jen při nemoci nachlazením počínaje. Ikdyž tak, jak měl záchvat těch křečí s vynecháním dechu tenkrát, tak si myslím, že by stejně nezafungovala (křeče=pohyb na který NANNY reaguje). Jedině, že by nedýchal po odeznění křečí, ale to nás snad žádnou nepotká…A při nemoci ty falešné alarmy prostě nějak přežiju. Když usíná se 39- 40, tak si natáčím mobil na buzení a změření teploty. Když usíná s nižší teplotou tak si taky třeba jednou za noc buzení natočím. Spíš podle toho, jak se mi taky „zdá“ že je to vážné. Tím myslím nějakou mateřskou intuici. Čtyřicítky jsme měli zrovna teď na svátky, ale když je jen nachlazenej, tak stejně spíme stále v jedné místnosti, tak doufám, že kdyby se něco dělo, tak se vzbudím. Když dostane zničeho nic v noci 40, tak mě sám vzbudí tím, jak se vrtí v postýlce a vzdychá.

MARTY1- měření trvá asi 1-2 vteřiny. Zmáčkneš čudlík, hned to pípne a je to.

Jo a kdyby vás zajímala cena- ten náš stál asi 1800Kč, ale teď jsem se dívala, že BRAUN nabízí na netu i za 1350 a 1500Kč. Původně jsem skrz cenu váhala, ale nám se to fakt vyplatí. Navíc skoro vždycky má syn i při těch 40 uplně studené tělíčko a třesavku, takže dotykem se v tom nedá moc orientovat.

CIBULKA

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 29.12.05 12:56

mažu svůj příspěvek…

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 29.12.05 14:51

Většinou to u nás funguje tak, že jako první použiju ruku. Když se mi zdá teplejší než bývá, tak jdu teprve měřit (zatím jsem se nespletla, o teplotách je opravdu horká) - to bývá cca od 38 a výš. Měřím v zadečku, není to naštěstí často, protože ani malé se to nelíbí, ale v podpaží se nedá…většinou jí měřim, když dostane např. flašku s pitím nebo něco, co jí zaujme (nevýchovně půjčím i ovladač), nebo mi pomůže manža. A pokud má opravdu vysokou horečku, většinou ani nevzdoruje. Samozřejmě pořád odečítám ten půlstupeň.
No ale když to tu čtu, mohla bych se zamslet nad tím ušním. Ono by to bylo asi pohodlnější pro všechny…a rychlejší
GaB

Zdenka
Stálice 88 příspěvků 29.12.05 16:15

Ahoj holky,
když tak čtu tuhle diskusi, tak se taky zapojím se zkušeností s ušním teploměrem. Mám značku Braun a jsem maximálně spokojená. Sice cena je vysoká (kolem 1500,–), ale fak se to vyplatí. Já ho koupila v DATARTu. Jsou dva druhy, s pamětí několika posledních naměřených teplot (10 nebo 20) a s pamětí jen posledního měření. Ten mám já, je levnější a úplně mi to stačí.
Dám do ucha, zmáčknu čudlík a za 1-2 sekundy to zapípá a je změřeno. Nic se neodečítá a měří přesně. Mě tak +- max. 0,2 stupně při opakování, ale to není podstatné.
Asi je potřeba se to naučit dobře do ucha dát, na začátku to třeba mou kámošku trošku vylekalo, že má větší rozdíly, ale jen se asi bála to malé do ucha zasunout, aby jí neublížila a dala to moc nakraj.
Je to bezva teploměr, normálním bych to s mou Aničku nezvládla. U doktorky jsme ji držely já, sestra i doktorka, která jí strkala teploměr do zadečku. Hrůza.
Taky jsem zkoušela ten čelní teploměr. Je podobný jako ušní, jen se musí přejet po čele od zhruba jednoho spánku ke druhému. Ale přejíždí se jen malou polškou a ta se mi spatně udržovala na čele. Zvlášť, když byla Anička zvědavá, co jí to dělám, a otáčela hlavičkou, tak udržet tu malou polšku přitisklou na čelíčku a přejíždět plynule ne moc rychle ani pomalu, tak to mi moc nešlo. Když jsem si to dělala sobě, tak to bylo OK. Ale teplotu taky změřil dobře, i když jsem tu plošku neudržela celou dobu přitisklou. Ale rozptyl jsem měla trošku větší. Asi by to chtělo větší cvik. Já jsem ale neměla dobrý pocit, že to dělám dobře, tak jsem ho vrátila a koupila ten ušní. S ním se nikde nejezdí, jen se zasune do ucha a hotovo.
A bubínek určitě nemůže poškodit, na to je ta zasunovací část moc tlustá. K bubínku se nedostane.
Vřele doporučuji.
Zdeňka

Barbarka
Nováček 6 příspěvků 31.12.05 17:23
Braun

Zdenko nebo Cibulko nebo nekdo jiny, muzete mi prosim jeste napsat k tomu Braunu? Dostala jsem ho k Vanocum. Prcka jeste nemam, jsem teprve tehotna, tak ho nemuzu vyzkouset, ale jak jsme se s nim merili dospeli, tak jsme vsichni meli teplotu pres 37, coz mi neprijde v poradku. Pisete, ze se to neodecita, tak nevim, jestli u ditete to funguje jinak? Nebo ho mam reklamovat? Take se jednotliva mereni dost lisila, ale to vysichni pisou, ze se to clovek musi naucit, tak to snad natrenuju. Kdybyste meli nejakou radu, moc bych ji uvitala, jsem z toho teplomeru dost zklamana. Dekuju

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 31.12.05 18:07

Zdenka len dodavam, ze ten MIKROLIFE, celovy co mam ja, sa nemusi takto posuvat, len sa prilozi k celu a za sekundu zapipa vysledok :) je ich asi viac druhov.

Váš příspěvek
Reklama