Měsíční mzda

2
26.10.20 19:20

Měsíční mzda

Zdravím, vím že tato stránka je primárně pro ženy, ale vím že na tomdle webu se dozvím rychle odpověď. Potřebuju radu, mám výuční list a už mi nabízeli práci s 25tis čistého měsíčně. Chci se proto zeptat jestli mi tato částka stačí k tomu abych se odstěhoval od rodičů (nemáme to nejlepší s komunikaci a celkově už chci vypadnout) takže jestli to pokryje nájem např vyt 2+1 ( na vesnici, do města nechci) samozřejmě + voda, elektřina, wifi atd. Benzín, jídlo a další drobnosti. A hlavně jestli by bylo možné ještě ušetřit. Nikde jsem totiž odpověď na tudle otazku nenašel a ani nemám žádného takového známého kterého bych se zeptal. Děkuji Lukáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18796
26.10.20 19:22

A ty neumíš počítat do 25?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
26.10.20 19:25

No to vis, ze jo :hug: Sedni si a spocitej sve fixni naklady krom bydleni (telefon, wifi, jizdne, priblizne strava atd)-bude to bye oko, kdyz dosud bydlis u rodicu, ale aspon orientacne. Pak si urci, kolik bys rad mesicne sporil a zbyde ti castka, kterou muzes dat za bydleni. A podle toho hledej. Ovsem, pokud je ti 18, k cemu potrebujes 2+1? Co sehnat spolubydleni? Tri studenti/mladi lide ve 3+1 se sabnou o naklady, platis par tisic a behem par let jsi schopen nasetrit si na slusnejsi vlastni bydleni :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18546
26.10.20 19:26

Tak nedávám prvotní informace :mrgreen: chceš být za 5 nebo 20 tis? Jak moc utrácis? Varis? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
26.10.20 19:28

@terien samozřejmě umím, všechno jsem si už propočitával, několikrát.. Jen jsem chtěl nějaké rady ostatních, kteří o tom něco ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
26.10.20 19:28

Záleží, kolik budeš mít náklady, ale mzdu by měli nabízet v hrubém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9359
26.10.20 19:29
@Lukas-18 píše:
Zdravím, vím že tato stránka je primárně pro ženy, ale vím že na tomdle webu se dozvím rychle odpověď. Potřebuju radu, mám výuční list a už mi nabízeli práci s 25tis čistého měsíčně. Chci se proto zeptat jestli mi tato částka stačí k tomu abych se odstěhoval od rodičů (nemáme to nejlepší s komunikaci a celkově už chci vypadnout) takže jestli to pokryje nájem např vyt 2+1 ( na vesnici, do města nechci) samozřejmě + voda, elektřina, wifi atd. Benzín, jídlo a další drobnosti. A hlavně jestli by bylo možné ještě ušetřit. Nikde jsem totiž odpověď na tudle otazku nenašel a ani nemám žádného takového známého kterého bych se zeptal. Děkuji Lukáš.

Ty sis spočítal, kolik budeš mít čistou mzdu?
Ale jestli s tím vyjde, už nespocitas? 8o :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14198
26.10.20 19:30
@Lukas-18 píše:
Zdravím, vím že tato stránka je primárně pro ženy, ale vím že na tomdle webu se dozvím rychle odpověď. Potřebuju radu, mám výuční list a už mi nabízeli práci s 25tis čistého měsíčně. Chci se proto zeptat jestli mi tato částka stačí k tomu abych se odstěhoval od rodičů (nemáme to nejlepší s komunikaci a celkově už chci vypadnout) takže jestli to pokryje nájem např vyt 2+1 ( na vesnici, do města nechci) samozřejmě + voda, elektřina, wifi atd. Benzín, jídlo a další drobnosti. A hlavně jestli by bylo možné ještě ušetřit. Nikde jsem totiž odpověď na tudle otazku nenašel a ani nemám žádného takového známého kterého bych se zeptal. Děkuji Lukáš.

Si to neumíš spočítat sam? No to je smutný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
26.10.20 19:32
@Lukas-18 píše:
@terien samozřejmě umím, všechno jsem si už propočitával, několikrát.. Jen jsem chtěl nějaké rady ostatních, kteří o tom něco ví.

A k cemu jsi dosel?
Tohle je hrozne individualni. Nekdo i jako student potrebuje mesicne 8tisic na jidlo a bezme veci, jiny si vystaci se trema a to si z toho jeste plati telefon.
Stejne tak muzes mit 2+1 za 15tisic stejne jako za 7 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6056
26.10.20 19:33

@Lukas-18 Lukáši, pokud je ti 18, tak s tím stěhováním nespěchej a šetři. A pokud je to doma neúnosné, tak se odstěhuj, odstěhovat se dá s jakýmkoli platem, je to o prioritách a výši nájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
26.10.20 19:36

Mzda se vždy uvádí v hrubém. Aby jsi pak za měsíc nebyl překvapený po první výplatě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
26.10.20 19:37

Hele, ale univerzální odpověď na tuto otázku nenajdeš. Pro jednoho člověka počítej s náklady na jídlo, oblečení a drogerii cca 8 tis. měsíčně, dá se i méně. No a zbytek záleží na lokalitě, kde budeš bydlet. Musíš se podívat na ceny pronájmu v okolí, přičíst k tomu poplatky a taky musíš počítat s tím, že musíš mít cca dva nájmy na složení na kauci. A samozřejmě náklady na benzín záleží na tom, jak daleko budeš dojíždět. To ti tady taky nikdo neřekne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
26.10.20 19:38

1+1 ve větším městě se vším všudy 11.000 a když chceš nájem sám tak 2+1 je zbytečně velký a drahý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
26.10.20 19:39

@pikola to je pravda, ale i s 25ti hrubeho se da odstehovat a zit docela dost slusne-zvlast mimo mesta.

Lukasi, nemas nejakeho kamarada, co by do toho sel s tebou? Nepotrebujes prece luxus samostatneho bytu, potrebujes hlavne vypadnout z domu, jestli to dobre chapu :mavam:
@Frei2 píše:
1+1 ve větším městě se vším všudy 11.000 a když chceš nájem sám tak 2+1 je zbytečně velký a drahý

Nechce do mesta, pise to hned v uvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
26.10.20 19:42

@unuděná ale já bydlím ve městě :mrgreen: a tohle jsou moje náklady, teda ty co souvisejí s bydlením, jídlo atd je už individuální, tak jen ať má srovnání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama