Může agentura ukončit neschopenku?

11
26.10.20 14:58

Může agentůra ukončit neschopenku?

Dobrý den všem :mavam: stala se mi taková nepříjemnost, 2.9. 2020 jsem šla na neschopenku se zablokovanou krční páteří + kvůli krvácení v těhotenství, moje lékařka posílala lístek na peníze 25.9 2020 ale agentura mi zaplatila pouze 3 dny a zbytek dala jako neomluvenou absenci. Bylo mi to divný tak jsem volala do agentury ale chtěli to se mnou řešit jen přes SMS, paní napsala že to zjistí a tím to skončilo. V pátek to říkám doktorce a ona že je to hloupost že neschopenka normálně běží, ale jak chtěla poslat další lístek na peníze hlásilo ji to že neschopenka je ukončená, přitom u nich ne, tak volala na sociálku pánovi který řekl že u nich taky běží neschopenka, že je vše v pořádku a nemají tak ani žádný záznam, ale agentura neposlala podklady aby mi platili, zjistil přesně jaká účetní mi to ukončila dal mi číslo ale nezveda nikdy telefon ani mě ani sociálce a je až v Praze. Myslela jsem že ukončit neschopenku může jen ten co jí vydal, jak mám tuto situaci řešit když s agenturou není řeč? Lékařka mi ani nemůže neschopenku ukončit protože pak nemůže poslat ten lístek na peníze a já o mimi přišla a záda jsou už ok, ale stejně musím být doma a nemůžu nastoupit nikam jinam. Kontrola u mě nebyla, ale to by mi stejně vzali peníze a neschopenka by měla běžet a hlavně prý by byl na sociálně záznam. Budu moc ráda když mi někdo poradit nebo řekne podobné zkušenosti a jak to nakonec dopadlo, hezky den :srdce: děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11
26.10.20 15:01

Dodatek

Zapomněla jsem dodat že neschopenku ukončili k 4.9 ale údajně to museli udělat zpětně protože by jinak 25.9 lístek na peníze nešel poslat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
26.10.20 15:09

@Umpalump96 Ne, agentura neschopenku ukončit nemůže, tu může ukončit pouze lékař, ale nemusí to nutně být ten, který ji vypsal. Další, kdo může ukončit PN je OSSZ. Nicméně pokud by ji kdokoliv ukončil, tak by samozřejmě na OSSZ viděli, že je ukončená, takže bych to spíše viděla na chybu v programu u paní doktorky, neb pokud ji jak běžící vidí OSSZ, tak ji a) nikdo neukončil a za b) musí k ní jít vygenerovat lístek na peníze. Spíš mi napadá, jestli ho náhodou nechtěla už teď vystavovat lístek ke konci měsíce, protože tolik dopředu to udělat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
26.10.20 15:20
@Umpalump96 píše:
Dobrý den všem :mavam: stala se mi taková nepříjemnost, 2.9. 2020 jsem šla na neschopenku se zablokovanou krční páteří + kvůli krvácení v těhotenství, moje lékařka posílala lístek na peníze 25.9 2020 ale agentura mi zaplatila pouze 3 dny a zbytek dala jako neomluvenou absenci. Bylo mi to divný tak jsem volala do agentury ale chtěli to se mnou řešit jen přes SMS, paní napsala že to zjistí a tím to skončilo. V pátek to říkám doktorce a ona že je to hloupost že neschopenka normálně běží, ale jak chtěla poslat další lístek na peníze hlásilo ji to že neschopenka je ukončená, přitom u nich ne, tak volala na sociálku pánovi který řekl že u nich taky běží neschopenka, že je vše v pořádku a nemají tak ani žádný záznam, ale agentura neposlala podklady aby mi platili, zjistil přesně jaká účetní mi to ukončila dal mi číslo ale nezveda nikdy telefon ani mě ani sociálce a je až v Praze. Myslela jsem že ukončit neschopenku může jen ten co jí vydal, jak mám tuto situaci řešit když s agenturou není řeč? Lékařka mi ani nemůže neschopenku ukončit protože pak nemůže poslat ten lístek na peníze a já o mimi přišla a záda jsou už ok, ale stejně musím být doma a nemůžu nastoupit nikam jinam. Kontrola u mě nebyla, ale to by mi stejně vzali peníze a neschopenka by měla běžet a hlavně prý by byl na sociálně záznam. Budu moc ráda když mi někdo poradit nebo řekne podobné zkušenosti a jak to nakonec dopadlo, hezky den :srdce: děkuju.

Mně napadá, neukončili ti spíše pracovní poměr? Protože prvních 14 dní sice platí zaměstnavatel, ale jen do data skončení pracovního poměru. Zašla bych na inspektorát práce s pracovní smlouvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
26.10.20 15:20

@j.a.n.i1 právě že minuli měsíc ho posílala 25teho taky a normálně odešla, ale teď v pátek ji odeslat nešla že je ukončená, ale ona měla že běží tak volala na OSSZ a tam úkončena není taky a běží do teď, ani záznam o kontrole že bych nebyla doma, ve schránce taky nikdy nic nebylo, ale tak já bývala doma pokud to nebyl lékař. Takže je to záhada, byla ukončena vyloženě u účetní v Praze te agentury. Možná když je kontrola až další měsíc u lékaře tak to jde když datumově je psané že určitě budu doma nebo nevím. Hlavně po 14dnes neposlali na OSSZ podklady aby se placení převedlo na ně a ještě nezaplatili oni 2 pracovní týdny, zkrátili si to jen na 3 dny a zbytek neomluveno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
26.10.20 15:23

@Celeana výpověď mi nepřišla, ale stejně by marodne mělo běžet prvních 14 dnů u nich a měli by být zaplacenéa. Dočetla jsem se že v prvních 14ti dní neschopenky vyhodit nesmí. Pak už mohou kdykoliv dát výpověď i na neschopence, možná se pletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
26.10.20 15:48

@Umpalump96 takto to platí ve zkušební době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
26.10.20 15:59
@Cenarius píše:
@Umpalump96 takto to platí ve zkušební době.

No právě proto v tom nevidím problém. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
26.10.20 16:35

@Umpalump96 Prostě není možné, aby to doktorce hlásilo ukončenou PN, když ji OSSZ vidí jako neukončenou… Ale ano, můžeš mít ukončený pracovní poměr, nicméně to nemá na odeslání lístku na peníze na OSSZ vliv, možná to může něco doktorce hlásit, jestli se snaží zaměstnavateli posílat informaci o trvání PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
26.10.20 16:53

@j.a.n.i1 ona to tam vidí jen když posílá lístek na peníze, vyskočí tabulka, jinak normálně v systému ji má normálně že běží, taky tomu nerozumím. Děkuju za vaše komentáře :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
26.10.20 19:48
@Umpalump96 píše:
@Celeana výpověď mi nepřišla, ale stejně by marodne mělo běžet prvních 14 dnů u nich a měli by být zaplacenéa. Dočetla jsem se že v prvních 14ti dní neschopenky vyhodit nesmí. Pak už mohou kdykoliv dát výpověď i na neschopence, možná se pletu.

Některé agentury jsou tak vych. cané, že pracovní poměr končí také ukončením dočasného přidělení k uživateli, tedy uplynutím doby určité. Tím také zaniká povinnost platit náhradu mzdy za nemoc, ne však povinnosti vůči OSSZ. Proto jsem radila inspektorát práce, ať se na to podívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
28.10.20 19:29

Mluvíš zmateně. Píšeš, že na ossz ti řekl chlap, že pn ukončena není a pak ti dal telefon na paní, která ti to ukončila. Pokud Mudr neukončila pn, tak prostě ukončena není. Pokud jí nejde odeslat lístek, ať volá ossz, může tam být technický problém. Zaměstnavatel nemůže pn ukončit nikdy a za žádných okolností a ani to není technicky možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
28.10.20 19:35

@Janaalena Já bych spíš tipla to, že se doktorka snaží současně poslat i elektronické hlášení o trvání neschopenky zaměstnavateli a tam ji to hlásí, že již je pracovní poměr ukončen. Ale na vlastní oči jsem ten systém neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
18.11.20 16:08

Zdravím měla bych podobnou věc a nevím si rady. Manžel nastoupil 12.11.2020 do firmy přes agenturu a dnes přišel domů s rukou v dlaze že upad. Tak mě zajímá jak to teď bude platí agentura nemocenskou nebo automaticky rozvazuji pracovní poměr aby byly z oblyga?
Díky za veškeré odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
18.11.20 16:18

Neschopenku ukončuje jedině lékař a v době pracovní neschopnosti je dotyčný chráněný proti vyhazovu, ale počítej že pokud se takto hova.sky agentura chová, tak prostě tu výpověď dostane až se do práce vrátí. Hlavně ať se nenechá natlačit do ukončení pracovního poměru dohodou.

Edit: teď jsem si všiml že je zřejmě ve zkušební době, v tom případě je chráněný prvních 14dnů, patnáctý den mu přijde výpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama