Měsíční výdaje 3 členne rodiny

Anonymní
25.7.21 10:44

Měsíční výdaje 3 členne rodiny

Ahoj, právě jsme se s mužem chytli ohledně našeho hospodaření. Proto by mě zajímalo, jaké výdaje má běžná 3 členná rodina. Našemu dítěti je 2,5, jsem na RD, RP mám nastavený do 4 let. Manžel vydělá spíše vyšší průměrný plat. Bydlíme v Praze v paneláku v bytě, který už máme splacený, platíme tedy FO a další věci kolem. Za bydlení dáme cca 10k, za jídlo s drogerii cca 12k (což je zhruba 1/4 příjmu), manžel má nějaké spoření (důchodové) cca 4k. Posílá mi 1/4 svého platu, se kterým já kupuji věci (oblečení, hračky atd.) pro nás všechny 3. Manžel mi tvrdí, že měsíčně mu zbyde max 5k, což mi přijde, při jeho příjmu, hrozně málo. Jak to máte vy? Zda se mi, že máme někde nějakou černou díru, ale jelikož mi manžel odmítá ukázat jeho účty, nemůžu zjistit co to je.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
601
25.7.21 11:00

Jestliže 12.000 je cca 1/4 vašich celkových příjmů, pak máte dohromady cca 50.000 čistého, je to tak? Z toho nějakých 7,500 je tvůj rodičák (s tím hospodaříš ty). Muž teda vydělá plus mínus 42.000,– z toho asi 10.000 ti pošle na účet. Takže ty hospodaříš s 17.500, jemu po zaplacení bydlení a příspěvku tobě zbyde 22.000,– Kč. Z toho 4.000,– posílá na spoření a zbyde 16.000…
Z mé zkušenosti deset tisíc měsíčně vyfičí na neočekávané platby atd. úplně klidně.
Máte auto? Kdo platí provoz? Benzin, servis, povinné ručení, havarijní pojištění.. (to je bez ohledu na značku minimálně 2.000-5.000 měsíčně)
Kdo platí pojistky (domácnost, bytová jednotka, životní, úrazové, odpovědnost)?
Kdo platí dovolené?
Kdo platí telefony, internet, Netflix, HBO, Spotify?
Chodí manžel v práci na obědy do restaurace, nebo si nosí sebou krabičky?
Kdo platí nedoplatky na službách (voda, elekřina, plyn)?
Máte nějaká spoření? (Děti, šetří manžel nějakou rezervu?)
Upřímně, mně ten zůstatek 5.000 nepřijde nijak nereálný, asi vám někde něco utíká, ale nepředstavuj si desetitisíce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10058
25.7.21 11:00

Tak jednak mi přijde, že na bydlení máte dost vysoké výdaje, pokud už neplatíte hypotéku.
Kdo vlastně platí to bydlení a jídlo? Co auto, pojistky domácnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 11:14

Pardon uvedla jsem špatně poměry, manžel ma cca 75k čišteho. Mě pošle 20k, jídlo těch 12 a bydlení 10k platí kompletně on. Auto má služební, takže ručení a servis platí firma, on platí jen benzín. Tvrdí mi, že nic neušetří, že po zaplacení všeho mu zbyde sotva 5k.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 11:18

Tak my jsme na tom podobně, byt splacený ale přesto dáme za poplatky 8000…Dohromady zhruba máme taky k 50.Jenze máme 3deti a to si myslím že je kámen úrazu. Kazdy měsíc je třeba něco koupit navíc plus každý měsíc má někdo z našich rodin narozeniny. Bohuzel i to jsou položky. Jak ušetřit nevím. Jsem také na mateřské.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 11:18
@Anonymní píše:
Pardon uvedla jsem špatně poměry, manžel ma cca 75k čišteho. Mě pošle 20k, jídlo těch 12 a bydlení 10k platí kompletně on. Auto má služební, takže ručení a servis platí firma, on platí jen benzín. Tvrdí mi, že nic neušetří, že po zaplacení všeho mu zbyde sotva 5k.

Tak to upřímně nevím co byste dělali kdybyste měli 3deti jako my :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2071
25.7.21 11:27

Tak ještě je dost znát třeba kouření, dobrý kafe, pohonný hmoty, jídlo v práci, elektrika, voda, plyn, pojistky, kravinky pro děti… ono se to nezdá, ale i ty korunový položky dají měsíčně dohromady docela slušnou sumu :nevim:
Ale jestli ti nechce ukázat účty, tak ti asi něco tají, jinak nevim, proč by s tim měl mít problém :nevim: mam pocit, že kdysi se tu řešilo něco podobnýho (akorát kvůli rozvodu) a někdo tu psal, že pokud jste manželé, tak máte povinnost ukázat svoje účty pokud to ten druhý požaduje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8313
25.7.21 11:28

Ja jsem teda lina to pocitat, ale zda se mi hodne, ze Ti manzel posila 20 tisic…ja za jidlo drogerku a vydaje okolo dam s trema detma, velkym psem, kockou, 10 morcatama a 30 mysima mesicne 15 tisic..tak z toho setri Ty…a nedela on manzel rezervu tajne, kdyby se neco potento?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
25.7.21 11:36
@Anonymní píše:
Pardon uvedla jsem špatně poměry, manžel ma cca 75k čišteho. Mě pošle 20k, jídlo těch 12 a bydlení 10k platí kompletně on. Auto má služební, takže ručení a servis platí firma, on platí jen benzín. Tvrdí mi, že nic neušetří, že po zaplacení všeho mu zbyde sotva 5k.

Tobě pošle 20 plus máš rodičák. A ztohoto platíš co všechno? když jídlo a bydlení plati komplet muž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 11:44
@Badboda píše:
Tobě pošle 20 plus máš rodičák. A ztohoto platíš co všechno? když jídlo a bydlení plati komplet muž

Nerozporuji kolik mi posílá. Je to 1/4 jeho příjmu. A jak jsem psala platím z toho kompletně věci pro dítě, oblečení, lékárnu, drogerii a další věci pro nás 3. Já z toho co mi pošle dost ušetřím. Rozhodně si nežijeme na vysoké úrovni ve vztahu k našim příjmům. Jen mě zaráží, že on ze 60k neušetří nic, když máme výdaje, které jsem popsala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 11:46
@Nickjmeno píše:
Tak ještě je dost znát třeba kouření, dobrý kafe, pohonný hmoty, jídlo v práci, elektrika, voda, plyn, pojistky, kravinky pro děti… ono se to nezdá, ale i ty korunový položky dají měsíčně dohromady docela slušnou sumu :nevim:
Ale jestli ti nechce ukázat účty, tak ti asi něco tají, jinak nevim, proč by s tim měl mít problém :nevim: mam pocit, že kdysi se tu řešilo něco podobnýho (akorát kvůli rozvodu) a někdo tu psal, že pokud jste manželé, tak máte povinnost ukázat svoje účty pokud to ten druhý požaduje

No to já si bohužel myslím, že asi něco tají. Protože si rozhodně na vysoké úrovni nežijeme. Bydlení 10, jídlo 12, benzín 5, jeho spoření 4, kde je dalších 30k netuším. Žádné blbiny nekupujeme, do restaurací nechodíme, max 1-2 měsíčně a to jen teď v létě.

• Citovat
  • Nahlásit
705
25.7.21 11:48

Jestli to zakladatelko chápu správně, tak tobě nejde o to, že byste nevycházeli s penězi, neměli na spotřebu, spíš máš (podle mě oprávněný) pocit, že kamsi mizí nějaké peníze, nevíš kolik a kam.
Neposílá něco na pravidelné spoření, investice?
Taky bych na tvém místě chtěla vědět, co se děje s penězi, jednak de iure jsou vaše společné, jednak je dobré vědět, co se dá v případě nutnosti osekat.
Jaký důvod uvádí, že ti nechce ukázat účty?
Ty částky, co uvádíš, to jsou tvoje odhady, nebo si vedeš přehled? Já jen, že odhad může být od reality značně vzdálený. Evidenci příjmů a výdajů bych zavedla, byť jen dočasně třeba na půl roku, tolik času to nezabere a člověk hned získá daleko lepší přehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13314
25.7.21 11:48

Tak kdyz ti nerekne za co utraci, tak se to asi nedozvis :nevim: obedy, vylety, hadry?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
25.7.21 11:51
@Anonymní píše:
Nerozporuji kolik mi posílá. Je to 1/4 jeho příjmu. A jak jsem psala platím z toho kompletně věci pro dítě, oblečení, lékárnu, drogerii a další věci pro nás 3. Já z toho co mi pošle dost ušetřím. Rozhodně si nežijeme na vysoké úrovni ve vztahu k našim příjmům. Jen mě zaráží, že on ze 60k neušetří nic, když máme výdaje, které jsem popsala.

No tak komplet věci pro dítě, oblečení, léky a drogerii na to stačí ten rodičák ne? Aspoň mě stačil bohatě a to jsem ještě kupovala sem tam jídlo a platila paušál. Takže když tu dvacku ušetříš, šetříš za vás za oba. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
25.7.21 11:52

Vzdycky, kdyz se resej tady finance, tak si prijdu jak chuda pribuzna :lol: kdyz jsem byla na RD, manzel mel kolem 25 cistyho, ja 5000. Bydleli jsme v Praze v najmu - 15 tis. se vsim a musim rict, ze jsme si nezili spatne. Na nejaky zbytecny vyskakovani to teda nebylo, ale nestradali jsme. A neco bokem jsme tady zvladli dat vzdycky stranou. Trochu mu hlava nebere, ze tady lidi, ktery daj dohromady kolem 70 - 80 tis. porad brecej a stezujou si na penize :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat