Methyl a Pamba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
426
7.2.13 14:38

Methyl a Pamba

Ahoj všem. Mám takovej dotaz. 14dní po ms jsemm začala špinit a po dalších třech dnech dost krvácet. Zaběhla jsem do nemocnice na vyšetření, kde mi dali injekci methylu a pamby. A snažila jsem se po příchodu domů googlit cokoli o methylu, ale nenašla jsem lautr nic. Netušíte některá co přesně mi vpravili na stažení dělohy do těla? Moc děkuju za jakékoli reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20826
7.2.13 14:47

@Dashiky Tady je odkaz na lék stejného jména jako je pamba:
předcházení a léčení krvácení nebo sklonu ke krvácení podmíněných poruchou srážení krve
http://www.lekarna.cz/…bl-10x250mg/ (musíš dát ano, než tě to pustí na stránky).

To druhé se jako tablety jmenuje Ergotamin, v injekční formě se to pak označuje zkratkou MEM a měla jsem dokonce i celý název, ale ten papír bohužel zůstal v nemocnici… Ale bude to stejná účinná látka, jen nějak jinak navázaná, aby to šlo podávat injekčně (ale říkali mi, že je to to samé). Je to námelový alkaloid, který stahuje dělohu a uzavírá v ní cévy, které normálně slouží na výživu pro embryo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2640
7.2.13 14:49

@Dashiky methyl ti asi nedali :-) To muselo být trochu jinak
Pamba je na zastavení krvácení. To jo…ale to první, přemýšlím, ale nevím. Každopádně methyl je sloučenina CH3…samostatně to takhle nic není! Vlastně ani sloučenina není správné slovi..je to jen funkční skupina :-)
Nebyl to třeba methylergometrin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
7.2.13 14:52

Říkali přímo methyl, každopádně je to tak jak je napsáno výše..a je to to s označením MEM..aspoň tak to mám ve zprávě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
7.2.13 14:54

@Amys moc děkuju..škoda že nevíš ten název, ale je to přesně ono

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
7.2.13 14:57

@scai Oni tomu tak v nemocnici říkají a do papírů pak píšou MEM i. m. (intramuskulárně - do zadku :jazyk: ) On i ten ergotamin je složitá látka, která na sobě má methyly, takže soudit, jaký je mezitím rozdíl, respektive když tvrdí, že je to to samé, tak proč se každé jmenuje jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
7.2.13 14:59

Methylergometrin - normálně se tomu v nemocnici říká metyl :) Dává se třeba i po porodu, právě aby se rychleji táhla děloha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
7.2.13 14:59

@Dashiky Já ho měla v papírech z nemocnice, jenže mě odvezli rychlou do nemocnice a tam mi ho sebrali. Vědět to, tak si ho aspoň ofotím… Přitom jsem to měla pro svého gynekologa. Ale až půjdu na kontrolu k tomu svému, tak se ho pak zeptám, on to určitě bude vidět :nevim: Já se to snažila teď najít, ale je to taková zkratka, že to najde všemožnou blbost, no :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
7.2.13 15:00

@Daduka Díky, to je ono. Já si nepamatovala ten ergometrin :D

A tady to je:

http://www.lekarna.cz/…-2mg-157703/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
7.2.13 15:04

Jinak ergotamin, ergometrin jsou námelové alkaloidy odvozené od kyseliny lysergové. Takže to patří do stejné skupiny (ale osobně bych tomu neříkala „to samé“)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
7.2.13 16:49

Holky moc vám děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu