MHD v Brně

25
28.6.07 21:00

MHD v Brně

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo neví, jak je to s jízdenkama na MHD v Brně. Kupuju si na 40 minut za 13 kč, ale nevím, jestli jako maminka s kočárkem se 7 měsíčním prckem nemám náhodou nějakou slevu.
Děkuju Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1679
28.6.07 21:03

Tuším, že bys ji měla mít dokonce zdarma! Už tu o tom byla nějaká diskuze, zkus pohledat :wink: (já nejsem přímo z Brna, tak si nejsem jistá)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
28.6.07 21:25

Doprovod s ditetem do 3 let jezdi zdrama. Dojed si na Mendlak na MHD udelaji Ti tam prukazku, potrebujes rodny list nebo zapsane dite v obcance a doprovod jezdi zadarmo.

Plati to od ledna
Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
28.6.07 21:52

AHoj, přesně jak píše Hamina - do tří let to má doprovod k dítěti zdarma .) stačí jeho rodný list… je to vystavené přímo na jeho jméno.-))) A dělají to kromě Mendláku taky přímo v centru v Dopravním podniku.
víc na www.dpmb.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16301
29.6.07 07:23

jak píšou holky, s průkazem zdarma nebo máš nárok na slevu, těch 40 min tuším stojí 8 kč ( už si to přesně nepamatuji :wink: )

irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
29.6.07 10:58

Děkuju za odpovědi. Už mám nachystanej rodnej list a letím to vyřídit :D
Hezký den Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5357
29.6.07 11:45

No tak to já se stěhuju do Brna, abych mohla jezdit šalinou zadarmo..u nás v Práglu nic takového nemáme!!! Ale máme velmi neochotný lidi, co mi nepomůžou :twisted: s kočárkem do MHD, tak čekám na nízkopodlažní busy..kterej jezdí asi jeden za hodinu a kolikrát ani ten nepřijede! A když přijede, tak mi zase při vystupování zavře kočárek do dveří, i když jsem před zastávkou zvonila jak polednice!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
29.6.07 13:39

Pavličko, obávám se, že stěhováním nevyřešíš nic a ne-li si naopak nepohoršíš, to nevím… !

Já jsem z cestování po Brně MHD s kočárem tak znechucená, že už i v horku beru svoje malé auto, bez klimatizace a jezdím i do centra s ním…neochotní lidi všech věkových kategorií, mladí, staří, co nepomůžou, nedají přednost a ještě se blbě koukaj nebo mají protivné komentáře.

Velmi často jezdíme do Ostravy, kde naopak nechávám auto stát před domem a všude jezdím tramvají. Nestalo se mi ani jednou, že by se mi už na ostrůvku někdo (většinou kluci, chlapi) nenabídl s pomocí a uvnitř si lidi klidně přesunou aby kočárku uvonili místo…

Bohužel nemůžu srovnat s Prahou, tam jsem s kočárem MHD nikdy nejela :)

Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
29.6.07 18:08

Tak paráda :lol: „šalinkartu“ pro malýho mám.
S tím cestováním jsem to vyřešila tak, že jsme koupili lepší golfáč ať má prcek pohodlí a do autobusu, šaliny nebo někam si ho vezmu sama a je klid. Dokonce schody z hlavňáku do podchodu. Než to někam objíždět to radši vezmu kočár pod pažu a jdu 8O
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
30.6.07 00:30

Tak, tak, taky si užívám, že jsem soběstačná a to mám něco přes padesát kilo. Mohu doporučit popruh, který se dá z boku golfáče a v pohodě si kočárek hodím na rameno a bok, což unesu lépe než v rukách, i když mi někdo pomáhá. Mám kočárek Graco a u něj to už bylo, ale není problém si popruh dodělat svépomocí. Nemohu si vynachválit a taky nosím malou i do a ze schodů, třeba i na jezdících, kde se bojím, abych jí nevyklopila.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
23.11.13 09:55

Ahojky můžete mi někdo poradit? Jak se nejlíp dostanu od Hotelu Grand do dětské nemocnice do Černých polí? Vím že musím přesedat z jedničky na trojku ale víc si ne pamatuji a zaboha se nevyznám ve stránkách dopravního podniku města Brna tak kdyby mi někdo mohl pomoci a říct mi v kolik jede jednička tak aby na ni navazovala trojka kolem 4té odpoledne a potom od dětské kolem čtvrt na 6? díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2993
23.11.13 10:03

@katula9 ony jezdi co chvilka jednička cca. Pet minut a trojka tak co sedm deset min. Tak je jedno kdy vyjedes pokaždé budeš čekat min. 7minut a prestupuje se na moravskem náměstí pokud se nepletu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
23.11.13 10:22

Super díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38179
23.11.13 10:35

Tak teď na to čumím a 9 by měla jet přímo z hlavního nádraží k dětské nemocnici.
Hlavní nádraží » Dětská nemocnice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9521
23.11.13 10:39

A kudy ta tram 9 jezdi? Ja si pamatuju, ze jezdila snad z Komarova na Lesnou :nevim: Ted jezdi kolem Janackova divadla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama