Míchání barev - studený odstín hnědé

12272
26.7.13 13:30

Míchání barev

Potebovala bych radu ohledně míchání barev. Chtěla jsem světlounce hnědou, nebo béžovou, ale studenou, ne teplou. Manžel koupil tónovací barvu od Primalexu a je to vyloženě teplý tón. Poradí někdo, jak z toho udělat studený tón hnědé? Něco jako šedohnědou světloučkou bych chtěla. Po té toužím :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
26.7.13 13:33

Teplá hnědá…? Tak to si nedovedu představit, podle mě je prostě jakákoli hnědá, jakejkoli její odstín, vždycky teplej. Jsou prostě studený a teplý barvy, z modré taky neuděláš teplou, nebo jo?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
26.7.13 13:34

@kolozubka možná přidat modrou… každopádně vyzkoušet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
26.7.13 13:34

@Seizdra každá barva může mít teplé a studené odstíny… i modrá… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
26.7.13 13:35
@Regina Hero píše:
@Seizdra každá barva může mít teplé a studené odstíny… i modrá… ;)

Tak to bych chtěla vidět (bez ironie) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
26.7.13 13:36

Třeba tyrkysová je teplá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27374
26.7.13 13:37

Proc si to nenechate namichat? Jen me to zajima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
26.7.13 13:37
@Regina Hero píše:
@kolozubka možná přidat modrou… každopádně vyzkoušet…

modrou nemám, ale vyzkouším to na temperách :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
26.7.13 13:38
@suvik píše:
Proc si to nenechate namichat? Jen me to zajima.

Vyjde to draho. Namíchat si to necháme, až budeme předsíň mít předělanou. Teď jsme jen odstranili ušmudlaný starý tapety a chceme čistě vymalovat a já nemám ráda bílou, je moc ostrá. Pak budeme předělávat ještě dlažbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
26.7.13 13:42
@Seizdra píše:
Tak to bych chtěla vidět (bez ironie) :)

Tak si představ třeba letní nebe… někdy má vyloženě blankytnou modrou, takovou příjemně hřejivou, světlounce tyrkysovou - teplou, jindy je zase jako šmolka - takové chrpové, čekankové… to je studená…
Nebo hnědá, mléčná čokoláda - teplá, hořká čokoláda - taková až hnědočerná - studená…
Nebo si to představ u psa… studená hnědá je třeba taková, co má výmarský ohař…
Nebo krásně to je vidět u červené… může být teplá - jako takové ty běžné jahody, které koupíš v supermarketech, nebo jako rajče… a nebo může být studená - jako višně… nebo ruská vlajka…

Příspěvek upraven 26.07.13 v 13:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 13:43

Teď jsme zrovinka malovali chodbu na hnědo ale ona to hnědá pořádně nebude spíš do fialova taková barva mě se to teda líbí a známý nám řekl že se hnědá míchá nějak jinak že tahle koupená ve spojitosti s bílou bude mít prý vždycky jiný odstín…

• Citovat
  • Upravit
21860
@kolozubka píše:
Třeba tyrkysová je teplá

Na mě působí studeně :oops: ALe OK, rezignuju, asi nemám v oku tu správnou škálu barev :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980

Barvu, kterou požaduješ - takový máme obývák ( ale nám dělal celý byt malíř ), takže schválně ráda dočtu, jak se požadovaného odstínu docílí :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
26.7.13 13:46
@Seizdra píše:
Na mě působí studeně :oops: ALe OK, rezignuju, asi nemám v oku tu správnou škálu barev :)

no ono je to složitější… může být i teplá, i studená, záleží na tom, jaká barva v ní převládá… pokud zelená, může být teplá, pokud modrá, bude studená… případně může být některý odstín i neutrální… ale většinou lidé, kteří nemají tak rozvinutý barvocit, ty rozdíly nevnímají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
26.7.13 13:47
@rigousek píše:
Teď jsme zrovinka malovali chodbu na hnědo ale ona to hnědá pořádně nebude spíš do fialova taková barva mě se to teda líbí a známý nám řekl že se hnědá míchá nějak jinak že tahle koupená ve spojitosti s bílou bude mít prý vždycky jiný odstín…

No taky si myslím, že z ní to, co chci nevykouzlím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama