Migrena

3802
5.11.09 14:18

Migrena

Ahoj Devcata,

jste tu nektera, ktera se podarilo tohohle bremena zbavit? Rada bych vedala, jak se vam to podarilo, jestli to je vubec mozne. Myslim tim prave migreny doprovazene aurou a zvracenim. Rada bych vedela, co vam pomaha, co uzivate a tak.
Ja uz jsem zoufala, drive jsem zachvaty mela tak jednou za rok az dva, ale tenhle rok jsem jich uz mela pet a intervali se zkracuji. Nejsem pak vubec schopna postarat se o syna, proste to nejde, nastesti mam rodice v duchodu, takze kdykoliv muzou pomoci. Mam strach, ze se zase dopracuju na zachvat co tyden.
Predem dekuji za postrehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10410
5.11.09 14:27

ahoj,
migrény mi začaly po několika letech braní HA, měla jsem záchvaty cca tak 1-2× do měsíce, vždy tak třídenní, ale bez aury a zvracení. Později jsem to začala řešit s neuroložkou, to jsem brala Rosemig, zabral téměř hned. Záchvaty jsem měla ještě tři roky po vynechání HA, pak jsem prošla homeopatickou léčbou a bylo po migréně. Teď jsem už tři roky bez migrény :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
5.11.09 14:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
5.11.09 14:30

U homeopaticke lecbe take uvazuji, bouzel v nasem okoli nevim a zadnem dobrem homeopatovi. Jsem rada, ze to ma dobre vysledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
5.11.09 20:19

Ahoj, já měla migrény od puberty, cca od 12 let, dost často končily kolapsem a bezvědomím. Brala jsem dvakrát denně antiepileptika. Na záchvaty mi pomáhal Zomig a Relpax a hlavně klid a spánek. Přešlo mě to v těhotenství a po porodu jsem žádnou migrénu zatím neměla. Prášky už cca 1,5 roku neberu. Taky mi tenkrát pomohla změna práce, měla jsem náročné zaměstnání, které mi neumožňovalo pravidelný denní režim (pravidelné jídlo, pití, spánek). Když jsem zaměstnání změnila, o hodně se to zlepšilo. Přeju, ať je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6260
5.11.09 20:44

Na migrény trpím od dětství a teď po posledním porodu, se mi rapidně zhoršily. Měla jsem záchvaty až 3× týdně. Aura, zvracení, někdy i dva dny neschopná ničeho, takže prakticky pořád mimo…
Takže po konzultaci na neurologii beru 2× denně slabá antiepileptika a při začátku záchvatu (auře) Relpax už konečně zase žiju relativně normálně :-)
Přeji ti, aby ti ta potvora dala pokoj.

Anette, zaujala mě ta homeopatika. Je to vůbec možné? Tím bych ráda prošla taky, kdybych se migrény zbavila napořád…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Palonkaa
5.11.09 21:34

Ahoj holky
ani nevíte, jak s váma soucítím

Já na migrény s aurou,brnením rukou, jazyka, zubů, rtů apod. trpím od třinácti let, ted je mi 28.Byla jsem na všech možných vyšetřeních, ale nic nezjistili,klasika. NEjvíc jsem s tím měla problémy na začátku těhotenství ob den třeba týden.Ihned po porodu, co mě převezli na pokoj jsem ji chytla taky, takže parádička. V pubertě jsem zvracela, pak jen průjem. Dnes jsem ji měla po pár měsících.Měla jsem Naramig, Relpax - ten se mi zdál asi nejlepší.Ještě trochu kojím, tak nic neberu, je to mazec no. Ta homeo by mě taky zajímala!Přesně jak píšete, nejsem v záchvatu se postarat o malého - 17. měsíců.Dnes to nějak vyšlo, že ta největší hrůza proběhla, když spal, tak jsme to nějak zvládli, ale při představě, že mě to chytne někde mimo domov je hrozná. Jednou na procházce s kočárkem mě to taky chytlo, naštěstí se mnou byly kamarádky, tak mě odvědly i s malým domů, že tlačím před sebou kočárek, jsem ani neviděla.

holky, držte se, nemůže nás ta potvora tak trápit ne?

• Nahlásit
  • Citovat
29628
6.11.09 00:13

Ahoj, ja na migreny trpim od puberty. Bolesti hlavy to zacina, pak svetloplachost, citlivost na pachy, na vsechno…zvraceni az do vysileni a touha umrit. Vloni touhle dobou jsem mela zachvat i dvakrat za tyden. Na neuro mi nezjistili nic…pak jsem si precetla, ze to muze mit souvislost s Leidenskou mutaci. Nezabiraly mi uz ani mega davky Ibuprofenu (pro prasky na predpis se nedostanu), pak jsem zkusila obyc. Neocephyl od Boironu, je to acylpyrin, kofein a jeste neco…a FUNGUJE TO! Zalezi ale na pricine, u mne to bude asi ta vyssi srazlivost a jak se meni pocasi, skoli mne to. Takze potrebuju naredit krev a nakopnout obeh.

A s tema detma…je to sila. Uz se mi stalo, ze jsem umirala na gauci a deti lezly po strope. Nastesti nejaky pud zapracoval a naplno se to rozbehlo az kdyz dorazil manzel z prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
6.11.09 07:54

Holky moc dekuju, koukam, ze ty homeopatika budou mit lepsi vysledky nez neurologove. Jen to chce najit poradneho homeopata. Na tohle ja verim, zvladame s nimi rust zoubku, operace, drobne urazy. Takze bychom to meli urco zkusit.

Palonkaa, tomu memu drakovi bude 17.mesicu tenhle mesic. Ve stredu me chuderka uplne mucil, ze s nim nasi museli i v lijaku ven, jinak by me to asi zabilo. Naucil se primove pistet, co ti budu povidat, si dokazes predstavit, jak to na migrenu pomaha. :roll:

Vsem preju, abychom se toho svinstva zbavili. Se priznam, ze kdyz nekdo mluvi o obycejne bolesti hlave jako o migrene, mam na nej trochu vztek, pac vubec nevi o cem mluvi. Zlata normalni bolest hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Palonkaa
6.11.09 11:54

Cernus, tak o tom vztekání mi povídej. Včera byl andílek, ale dnes mi to nechal vyžrat ve cvičení, no každý den není posvícení.Jo a když jsem někdy řekla, že trpím na migrény, tak si bud klepali na čelo, no jo, ženská anebo joooo, tak hlava mě taky bolívá, to je děs… tak to bych taky vraždila!
Držte se kočky

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama