Jizva po císařském řezu – tahá mě, necítím bříško

104
30.10.09 10:49

Jizva po císaři

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak jste na tom s hojením a tak po císařském řezu. Rodila jsem před 5 měsíci a pořád mám někdy pocit, že bříško necítím. Už jsem přestala i poctivě mazat sádlem. Už 3 dny mám ale pocit, že mě ta jizva jako tahá. Taky se mi asi uprostřed začíná dělat něco jako uhřík. Budu ráda když mi napíšete jak jste na tom vy. Moc děkuji za odpově'd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6597
30.10.09 11:47

Keny, to břicho nemusíš cítit i rok, ptala jsem se na to na 6nedělní kontrole, já ho už cítím ale tak centimetr nad jizvou, blíž k jizvě ho mám stále necitlivý, jako cizí :D . Ten jako vřídek se mi tam udělal taky, pak zmizel. Já nemažu :oops: , když si vzpomenu, tak jo, ale jinak ne a hojí se to dobře, jasný, je červená, ale nerozlízá se, až vybledne, bude pěkná´.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
30.10.09 12:11

Ahojky!

Já teda z vlastní zkušenosti ne jizvu po císaři, ale po jiné operaci…už je to deset let - okolí cítím, ale kousiček od jizvy a jizvu samotnou necitím pořád.
Mamka po císaři to má stejně, necití doteď.
Kamarádka naopak vše rychle zahojené, žádná necitlivá místa.

Čímž ale vůbec nechci děsit, každé tělo je jiné, míra hojení je u každěho opravdu jiná.

nepřihlášená zaara

• Citovat
  • Nahlásit
8647
30.10.09 12:20

Mě by zas zajímalo,kdy ta jizva zbělá. Já ji mám celkem pěknou,nerozlézá se,to necitlivo vnímám jen občas,jen je prostě ještě červená :roll:
Jo,a já nemazala vůbec :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
30.10.09 13:26

Mazala jsem zpočátku a hlavně masírovala - „odtahovala“ kůži od podkoží, kroutila a hnětla, prostě aby jednotlivé vrstvy nesrostly. Uhřík se mi taky udělal, za pár týdnů praskl a pak zmizel. Jizva od okrajů mizí, není výrazná, netahá, není necitlivá.
Gynekolog ji kontroloval UTZ hned po šestinedělí, pak po roce, břicho i děloha OK. Vidět to asi bude napořád, mně ale fikli opravdu pěkně přímo na hranici pubického ochlupení, navíc mé bříško přes jizvu převisá (a to dělalo i když jsem vážila 60kg), takže já jsem dva a půl roku po SC v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LEM
666
30.10.09 13:27

Tak já taky nemazala a jizvu mám fakt pěknou. Pupínek se mi tam taky někdy udělá ale zmizí. Ze začátku jsem okolo skoro nic necítila a i teď jsou pořád necitlivý místa. Ale doktor taky říkal že je to všechno normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2621
30.10.09 13:35

Já teda břicho cítím od začátku, ale známá ho necítila přes rok. Jizvu mám pěknou, ale taky zatím nebledne a když jsem se po porodu ptala doktora, jestli mazat a čím, říkal, že není třeba tak jsem se na to vybodla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
30.10.09 13:38

Ahoj, mám po císaři 3,5 roku, jizvu úplně běloučkou, akorát je na jednom místě taková jako propadlá, ale málo. Tuhle jsem jí chtěla manželovi ukázat a na první pohled jsem jí prostě nenašla. Nepamatuju si, že bych jí někdy mazala. Možná půl roku po porodu jsem měla pocit při jakémkoliv vyprázdnění, že se jakoby propadá do břicha, bolelo to. Cca 2 roky mi byl dotyk hodně nepříjemný, přesně z toho důvodu, co psaly holky - málo citlivé a tak nějak jinak. A nejvíc nepříjemný byl dotyk na krajích. Je to tak rok, co břicho začalo být „moje“ :)
Jo a uhříky se mi tam nedělaly. Ale neviděla bych to jako něco špatnýho, může to být třeba zarostlý chloupek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15043
30.10.09 16:24

Tak ja mam jizvu po CS 2,5roku a je stale cervena, nemyslim, ze by kdy sbelala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9044
1.11.09 17:19

Tak ja jsem po cisari necele dva mesice a jizvu jsem mazala za tu dobu asi dvakrat :oops: no proste na to nejak neni cas
Ale jizva je moc pekna,doktori si dali zalezet :-) a okoli jizvy jsem nejdriv vubec necitila,ted uz je ta citlivost lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
23.11.09 07:51

Mazala jsem poctivě měsíčkovou indulonou a dubovou kůrou. Jizva mi potíže nedělá, je sice pořád rudá jak rak, ale zhojila se hezky a pobolívá jenom když jsem hodně unavená. Ale ta pneumatika nad ní občas zlobí, přesně jak píšeš, někdy jako by byla cizí a někdy je kůže hodně citlivá. To pak musím nosit spešl babičkovský kalhotky až do pasu, jako ty první týdny po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
27.1.10 09:52

Ahoj děvčata, chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti s mokvánim jizvy po císaři. Jsem 14 dní po císaři a trošinku mi na pár místech z jizvy začala objevovat průhlední tekunina. Je je opravdu malinko, ale docela mě to zneklidnilo. Manžel mi říká ať si to namažu genciálkou, ale nějak mám strach na to něco patlat. Máte z tim někdo zkušenost? Jinak mi nic neni, tak se mi nechce kvůli tomu běžet k doktorovi. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
27.1.10 10:42

S mokváním jizvy nemám zkušenost. Mě se zahojila pěkně, ale jizva teda nic moc. Jak psaly holky. To břicho prostě není moje, jizva je zarudlá a vystouplá. Jsem skoro rok po SC. Mažu, když si vzpomenu, ale nevypadá to, že by se to zlepšilo. Jaké jste měly šití? Vstřebatelné stehy? Já měla „provaz“ zauzlený na obou koncích a po týdnu to šla vytahovat takže proto je asi ta jizva taková „hrubá“ :-? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7920
28.1.10 14:54

Pipino, tak mě jizva mokvala, na pár místech a tekla mi z toho tekutina, trochu krev, hnis, vodička… na dvou místech… jezdila jsem k dr na čištění,vždycky mi do toho píchli takovou jehlou, aby z toho ten hnis vytekl… no nic příjemnýho, ale dá se to přežít. No a pak zapatlali genciánou a to jsem měla dělat i doma, takže tim nic nezkazíš. Je ale fakt, že jizvu mám přes rok a tam, kde to hnisalo to moc hezký neni, ta jizva je tam červená a silnější než jinde.. je holt vidět, že se v tom ryli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
28.1.10 18:09

Pipino, taky mi jizva trochu mokvala, ne moc, jen tak jak píšeš ty, k doktorce jsem nikam nešla, jen jsem si to několikrát denně přelila kysličníkem, za dva dny to bylo ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat