Migréna a hormonální tělísko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ottla
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 06.08.19 22:07
Migréna a hormonální tělísko

Ahoj všem, trpím na migrény cca v polovině cyklu a s příchodem menstruace. Je tu někdo, kdo to má/ měl taky takhle a má zkušenost s hormonálním nitroděložním tělískem? Jaký mělo vliv na migrény, zhoršení, zlepšení, nastejno…?
Díky všem za informace a prosím jen o příspěvky uživatelů se skutečnou migrénou, ne s bolestí hlavy.

Reakce:
t-jani
Neúnavná pisatelka 16042 příspěvků 06.08.19 22:16

Mně to migrény spustilo..

nozu
Extra třída :D 12688 příspěvků 06.08.19 22:19

Já mám migrénu s aurou a hormonální tělísko je v pohodě. Dle neuroložkay je to v podstatě jediná forma hormonální antikoncepce, kterou mohu. Nehormonalni nevěřím a další dítě fakt nechci… Co doporučil neurolog tobě?

Petula306
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 06.08.19 22:24

Podle mě to nemůžete mít vliv. Hormonální tělísko sice hormon vylučuje, ale pouze lokálně, do krve ani dál do těla se tedy nedostává.

ottla
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 06.08.19 22:42

Musím to s neurologem ještě zkonzultovat, gynekolog mi úplně odpovědět neuměl.
Migrény mi kdysi začaly po tabletkách hormonální antikoncepce, žel trvalo rok než mi jeden neurolog řekl, ať je už neberu. Od té doby jsem žádnou antikoncepci neužívala, migrény ale zůstaly, časem se zlepšily. Pak ale nastal nevím proč zvrat, měla jsem migrénu skoro týden a tím začly těžké 3 denní záchvaty, zastavilo to až těhotenství, tak rok to šlo, ale už je to zas čím dál horší.
Další dítě už neplánuji, tak mě to napadlo jako varianta, když mi známá řekla, že po tělísku přestala menstruovat. Moje úvaha byla, když není cyklus, je asi jiná hormonální hladina, tak by to mohlo vliv třeba mít, nebo jestli to je jen lokálně a v těle ta hladina kolísá? Proto se ptám na konkrétní zkušenosti.

Janli
Echt Kelišová 9804 příspěvků 06.08.19 23:51

Kamarádce se migrény brutálně zhoršily a navíc půl roku v kuse krvácela.

ottla
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 07.08.19 20:57

@Janli A to měla hormonální tělísko? To krvácení je prý spíše u nehormonalniho, respektive měla jsem pocit, že mě od nej gynekolog trochu zrazoval, když jsem se kdysi informativně ptala. Uváděl více nežádoucích účinků, včetně častého krvácení…

Janli
Echt Kelišová 9804 příspěvků 07.08.19 21:03
@ottla píše:
@Janli A to měla hormonální tělísko? To krvácení je prý spíše u nehormonalniho, respektive měla jsem pocit, že mě od nej gynekolog trochu zrazoval, když jsem se kdysi informativně ptala. Uváděl více nežádoucích účinků, včetně častého krvácení…

Měla Mirenu, takže hormonální.

nozu
Extra třída :D 12688 příspěvků 08.08.19 04:55

@ottla já u mireny po zavedení spinila cca 6 měsíců. Teď už mám druhé hormonální tělísko a menstruace nezmizela. Častěji teda zmizí, já ten případ nejsem

ottla
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 10.08.19 01:27

A je ještě jiné hormonální než Mirena? Gynekolog mi tehdy tvrdil, že množství hormonu co se dostane do těla je malé a že to nehormonalni tělísko dělá víc problému s krvácením. :nevim: ( když jsem mu řekla, že klasickou HA nemůžu).
Těžko říct, jak to ovlivní migrénu vázanou na menstruační cyklus, když to krvácení s tělískem je tedy všelijaké. Ano, tělísko se samozřejmě dá i vyndat, ale zas tak levná záležitost to není. Proto se pokouším sehnat nějaké informace přímo z reality.

Váš příspěvek
Reklama