Mila oplatky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
852
24.10.21 12:20

Mila oplatky

Ahoj holky, mám pro někoho asi poněkud hloupý dotaz - koupila jsem mini Mila oplatky, že je dám dcerce do školky - bude mít narozeniny, tak aby měla něco pro ostatní děti (ptala jsem se učitelky, zda se něco nosí, a říkala, že proti tomu nic nemají, že je to fajn). Akorát doma jsem si přečetla složení a je tam i alkohol. Tak teď dumám, zda je to úplně vhodné pro školkáčky a nebo mám radši ještě koupit něco jiného. Jako ty oplatky jsou jednotlivě balené, mají nějakých 10 g, takže je to fakt prťavé, a dcerce jsem dala ochutnat a říkala, že moc dobrý. Co vy, daly byste a nebo je to nevhodné? Já si říkám, že tam toho alkoholu stejně asi moc nebude, ani nepíšou, že by to nebylo pro děti, ve vánočním cukroví taky dost často něco málo je, ale říkám, nevím no, abych u učitelky pak nebyla za nějakého notora, co kazí děti :lol: Díky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2343
24.10.21 12:36

Neresila bych to. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55227
24.10.21 12:42

Mojim dětem je občas kupujeme. Takové mini porce Mila v Makru. A vím určitě, že jim je děcka ve škole ujídají. Když je mají na svačinu.
Mila dětem chutná. Osobně bych s tím neměla problém. Nehrotila bych to. Je to minimální množství. A není to denně. To mi spíš ujede ruka, když dávám Rum do krému na buchtu. Ale neznám jiné matky. Spíš jim bude vadit cukr v tom oplatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8598
24.10.21 12:45

Ptala ses jestli tam děti nemají alergie?
Pokud tam není nikdo s omezením, dala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
24.10.21 13:07

Díky, tak já to tam vezmu :-)
Na alergie jsem se neptala, ale to si snad pohlídá paní učitelka, které ty oplatky ráno předám. Ostatně mně říkala, že budou rádi za cokoli, klidně i domácí pečené, o omezeních nic neříkala. Jen že nemají moc rády lízátka, protože musí děti hlídat a navíc jim prý při cucání občas slintají na koberec :lol: Tak ty by si prý musely vzít děti s sebou domů.
Mně se na tomhle balení mini Mila líbilo, že je to taková „jednohubka“ a jsou pěkně jednotlivě balené, takže hygienické :-) Přišlo mi to lepší než koupit velké balení gumových hadů nebo něčeho podobného. Zvažovala jsem i upečení muffinů, ale to bych musela péct den předem a to už by pak druhý den nebylo ono.
Tak ještě jednou díky, doufám, že to dětem bude chutnat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6428
24.10.21 13:08

No, tak do školky i školy dávám, co si holky vyberou. Kdybych do toho měla řešit ještě alergie, tak to logisticky nemám šanci, myslím konkrétně školku. Už tak, že jeden den jich je ve školce 14 a další sotva 5. Děti dostanou do skříňky, takže rodiče rozhodnou, co dítě ve finále dostane. Malý Mila oplatek bych vůbec neřešila. Onehdá kdosi dělal doma pořádek. Takže místo bonbonů dostaly děti malovánky a nějak zkompletovane pastelky do gumičky, čímž neříkám, že je to špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55227
24.10.21 13:15

No je fakt, že alergiků je plno. Možná by bylo dobré mít v záloze pár kousků něčeho jiného. Třeba lízátka.
Jde o to, ať ten chudák alergik smutně nesleduje ostatní děti a sám nic nedostane, protože to nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48032
24.10.21 14:04
@Narysa píše:
Díky, tak já to tam vezmu :-)
Na alergie jsem se neptala, ale to si snad pohlídá paní učitelka, které ty oplatky ráno předám. Ostatně mně říkala, že budou rádi za cokoli, klidně i domácí pečené, o omezeních nic neříkala. Jen že nemají moc rády lízátka, protože musí děti hlídat a navíc jim prý při cucání občas slintají na koberec :lol: Tak ty by si prý musely vzít děti s sebou domů.
Mně se na tomhle balení mini Mila líbilo, že je to taková „jednohubka“ a jsou pěkně jednotlivě balené, takže hygienické :-) Přišlo mi to lepší než koupit velké balení gumových hadů nebo něčeho podobného. Zvažovala jsem i upečení muffinů, ale to bych musela péct den předem a to už by pak druhý den nebylo ono.
Tak ještě jednou díky, doufám, že to dětem bude chutnat :)

ja kupuju třeba takový to velký balení haribo bonbónů, jak jsou tam ty malý pytlíčky.
ted si kluk když měl narozky vybral takový to maoam bonbony, nebo jak se to jmenuje, taky jsem toho sehnala pytel, po jednom baleny bonbony.. no děti to maj rádi, ale ja po tom mám hrozně zalepeny zuby, tak asi chudaci děti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6428
24.10.21 15:11

@Kelsey @a12 lízátka a tyhle karamely rovnou nechávám v place. Pro mě je to oproti oplatku skutečné zlo, které se lepí na zuby několik hodin v kuse. Ve své podstatě se nedivím stavu zubů už u malých dětí. I dcera má ve 4 letech vrtany zub. Načež to svůj účinek mělo, už to nechce ani vidět a nikde to nevyžaduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
24.10.21 15:19
@Narysa píše:
Ahoj holky, mám pro někoho asi poněkud hloupý dotaz - koupila jsem mini Mila oplatky, že je dám dcerce do školky - bude mít narozeniny, tak aby měla něco pro ostatní děti (ptala jsem se učitelky, zda se něco nosí, a říkala, že proti tomu nic nemají, že je to fajn). Akorát doma jsem si přečetla složení a je tam i alkohol. Tak teď dumám, zda je to úplně vhodné pro školkáčky a nebo mám radši ještě koupit něco jiného. Jako ty oplatky jsou jednotlivě balené, mají nějakých 10 g, takže je to fakt prťavé, a dcerce jsem dala ochutnat a říkala, že moc dobrý. Co vy, daly byste a nebo je to nevhodné? Já si říkám, že tam toho alkoholu stejně asi moc nebude, ani nepíšou, že by to nebylo pro děti, ve vánočním cukroví taky dost často něco málo je, ale říkám, nevím no, abych u učitelky pak nebyla za nějakého notora, co kazí děti :lol: Díky…

SLOŽENÍ
Rostlinné tuky (palmový a kokosový), PŠENIČNÁ mouka, sušené plnotučné MLÉKO 17%, cukr, kakaová poleva 14% [cukr, rostlinné tuky (palmový a bambucký), kakao se sníženým obsahem tuku 17%, sušená SYROVÁTKA, emulgátory E442, E476, aroma], SÓJOVÁ mouka, sušené odstředěné MLÉKO,alkohol, kukuřičný škrob, slunečnicový olej, emulgátor (lecitiny), aromata, kypřicí látka (uhličitany sodné), sušený VAJEČNÝ žloutek. Může obsahovat ARAŠÍDY, LÍSKOVÉ OŘECHY a MANDLE.

Ten alkohol je ve složení docela vysoko, bude ho tam tedy víc, přijde mi to nevhodné. Z hlediska alergiků jsou tam všechny nejčastější alergeny. Nedala bych to do školky. Dávám Haribo medvídky, ty může většina dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
24.10.21 18:40

Ja jsem myslela, ze to bude tema o novem slozeni. :) Shodou okolnosti jsem si dneska po dlouhe dobe Milu koupila a uz mi nechutnala. Toho alkoholu tam bude o dost min nez driv, nejde tam citit. Takze ted bych se to detem nebala dat. Drive jsem jim ji nedavala.
Kdyby ale mela Mila nejaky vyznamny obsah alkoholu, urcite by bylo varovani na obalu a nesmelo se to prodavat detem.
Navic EU uz by to davno zatrhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48032
24.10.21 18:44
@zrnko píše:
Ja jsem myslela, ze to bude tema o novem slozeni. :) Shodou okolnosti jsem si dneska po dlouhe dobe Milu koupila a uz mi nechutnala. Toho alkoholu tam bude o dost min nez driv, nejde tam citit. Takze ted bych se to detem nebala dat. Drive jsem jim ji nedavala.
Kdyby ale mela Mila nejaky vyznamny obsah alkoholu, urcite by bylo varovani na obalu a nesmelo se to prodavat detem.
Navic EU uz by to davno zatrhla.

ja jsem do teď teda vůbec netušila, že tam nějakej alkohol je :mrgreen: syn ji má rád :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
24.10.21 19:33

Já to o tom alkoholu taky netušila… občas jsem si ji dávala i v těhotenství. Ale nutno říct, že teď mi taky přišla chuťově jiná než dřív. No, příště už ji nekoupím, ale malé chutnala, tak pro jednou to nikoho nezabije. Jinak co jsem koukala, tak ve školce občas dostávají takové ty komprimátové bonbony. U nás doma jsou max Nimm2 nebo Haribo medvídci, jinak dětské piškoty nebo dětské sušenky bez náplně. 2× týdně peču sladké, tak dávám radši to. A zuby má čtyřleťačka zatím bez kazu, jen ji trápí zubní kámen, je to prevít :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48032
24.10.21 20:16
@Narysa píše:
Já to o tom alkoholu taky netušila… občas jsem si ji dávala i v těhotenství. Ale nutno říct, že teď mi taky přišla chuťově jiná než dřív. No, příště už ji nekoupím, ale malé chutnala, tak pro jednou to nikoho nezabije. Jinak co jsem koukala, tak ve školce občas dostávají takové ty komprimátové bonbony. U nás doma jsou max Nimm2 nebo Haribo medvídci, jinak dětské piškoty nebo dětské sušenky bez náplně. 2× týdně peču sladké, tak dávám radši to. A zuby má čtyřleťačka zatím bez kazu, jen ji trápí zubní kámen, je to prevít :P

hele, dětí jedno z nejoblíbenějších vánočních cukroví jsou takový ty nepeceny, kokosový kuličky, kde je taky rum :nevim: a tam se ani nevypece jako v ty sušence..tam bych to fakt neresila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat