Mimi přestalo přibírat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenkas322
Povídálka 16 příspěvků 30.03.19 17:59
Mimi přestalo přibírat

Ahoj holky. Tak jdu s dotazem.
Stalo se některé z vás, že vám najednou miminko v bříšku přestalo přibírat?
Je to cca 4 týdny zpátky co jsem jela na pohotovost s tim ze jsem si myslela že mám zánět, ale zhorsilo se to a vyvynula se z toho ledvinová kolika
Nechali si me 4 dny v nemocnici a brala jsem antibiotika. Kdyz mě propouštěli tak rekli, ze je mala v poradku a že odpovídá týdnu. ( Kuli cukrovce ) mela odhad 2000 g teď kdyz me delali utz tak řekli ze ma 2100 g a ze se bude muset víc hlídat.
Ja vim ze ten odhad se muze lisit ale aby mela mala v 36 jen neco malo prez dve kg a v podstatě nabrala jen 100 g za necele 4 týdny me nepřijde normální a hlavne kdyz se ten rust zastavil po tom co jsem mela tu koliku.
Mohlo zo zousobit uzivani antibiotik?
Popřípadě co nas bude cekat pokud za tyden zas skoro nic nenabere?.
Strasne me desi predstava ze treba umře protze se ji nedostava potrebnych zivin :,(
Jentu nekdo kdo to mel podobné?

Reakce:
Saarka_O
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 30.03.19 18:13

@Lenkas322 Zbytečně se neznepokojujte, nejspíš to bude jen chybný odhad váhy. Mně jednou při ultrazvuku vyšlo, že má malá 2700 až 3400 g :think: záleží, kdo a jak ji měří a v jaké je zrovna poloze. Teď už určitě chodíte na kontroly každý týden, tak uvidíte, co vám řeknou.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 30.03.19 18:18
@Lenkas322 píše:
Ahoj holky. Tak jdu s dotazem.
Stalo se některé z vás, že vám najednou miminko v bříšku přestalo přibírat?
Je to cca 4 týdny zpátky co jsem jela na pohotovost s tim ze jsem si myslela že mám zánět, ale zhorsilo se to a vyvynula se z toho ledvinová kolika
Nechali si me 4 dny v nemocnici a brala jsem antibiotika. Kdyz mě propouštěli tak rekli, ze je mala v poradku a že odpovídá týdnu. ( Kuli cukrovce ) mela odhad 2000 g teď kdyz me delali utz tak řekli ze ma 2100 g a ze se bude muset víc hlídat.
Ja vim ze ten odhad se muze lisit ale aby mela mala v 36 jen neco malo prez dve kg a v podstatě nabrala jen 100 g za necele 4 týdny me nepřijde normální a hlavne kdyz se ten rust zastavil po tom co jsem mela tu koliku.
Mohlo zo zousobit uzivani antibiotik?
Popřípadě co nas bude cekat pokud za tyden zas skoro nic nenabere?.
Strasne me desi predstava ze treba umře protze se ji nedostava potrebnych zivin :,(
Jentu nekdo kdo to mel podobné?

Já jsem měla něco podobného. Ve 35tt měl malý taky kolem 2kg. Několik týdnů vůbec nepribiral. Měla jsem podezření na špatnou placentu a jezdila do porodnice na kontrolu co 3dny. Původní plán byl vyvolání porodu ve 38tt. Ale utz i ozvy byli ok a nechali mě až do termínu. Nakonec jsem i prenasela a rodila 11dnu po termínu. Máme zdravého chlapečka.
Určitě to dopadne dobře, ale když tě budou hlídat, tím líp.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 30.03.19 18:36

Ahoj. Měla jsem to tak.Váhový odhad v 36tt byl dvě kila, nedostávalo se mu živin a nakonec se zjistilo že nejsou už průtoky pupečníkem tak došlo k akut. císaři.Příčina neodhalena, alespoň tedy mě se k tomu nikdo velice nechtěl vyjadřovat :nevim: Nechci tě strašit, pouze píši svou zkušenost. Pokud ti hlídají průtoky tak se myslím není čeho bát.

justina20
Kecalka 351 příspěvků 30.03.19 18:41

Řeknu to takto,já přímo tento problém neměla,ale den před porodem byl odhad váhy 3,5 kg a porodila jsem 3.990,takže ty váhové odhady jsou jen orientační,ale je pravda,že já bych z toho byla tak mírně znepokojena.

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 30.03.19 18:48

Mně od 30.tt tvrdili, že se malý v termínu narodí čtyrkilový a nakonec v 38+0 měl 3080g. Je to o milimetrech, stačí, že se doktor uklikne o milimetr a UTZ to už spočítá úplně jinak. Pokud jsi sledována, neplaš a nestresuj se

pristelepe
Kecalka 118 příspěvků 30.03.19 18:51

Ano, a klidně to muže být i cukrovkou. Taky jsem to měla. Hlídali průtoky s dítě nerostlo. Hypotroficky novorozenec 2500 g v 39.tt. Už je hodně let, ale postupy jsou stejné, budou vás hlídat.

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 30.03.19 19:03

Ty odhady mi přijdou dost nepřesné. :think: Nám celou dobu tvrdili, jak dcera bude malá, i průtoky kontrolovali (v pořádku) a den před porodem ve 40tt odhadovali váhu 2 800g. Nakonec se narodila 3 560g :) Takže bych váhovým odhadům moc nevěřila. :kytka: Pokud jsou i průtoky v pořádku, tak snad bude všechno dobré. :andel:

Modesta
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 30.03.19 19:11

Hele synovi vyšel v nemocnici odhad na 2500 ve 40 týdnu a vážil 3000g. Stejně jako ostatní - pokud je průtok pupečníku v pořádku, tak by to mělo být v pořádku.

Lenkas322
Povídálka 16 příspěvků 30.03.19 19:17

No právě že me nic o průtoku nikdo neříkal. Jediny co tak tu vahu a ze se bude muset hlídat. No v pondeli jdu k dr tak se hned na vsechno zeptám

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 30.03.19 19:23
@Oplatečka píše:
Ahoj. Měla jsem to tak.Váhový odhad v 36tt byl dvě kila, nedostávalo se mu živin a nakonec se zjistilo že nejsou už průtoky pupečníkem tak došlo k akut. císaři.Příčina neodhalena, alespoň tedy mě se k tomu nikdo velice nechtěl vyjadřovat :nevim: Nechci tě strašit, pouze píši svou zkušenost. Pokud ti hlídají průtoky tak se myslím není čeho bát.

Dodám že u nás byl odhad přesný..Lékař naměřil 2000g, narodil se hodinu na to přesně 2000g.

Lenkas322
Povídálka 16 příspěvků 30.03.19 19:42

Takze může nastat, ze me v pondeli rekne ze se za poslednich 5 dni nic nezmenilo a posle me na akutní císař ?. Ja prave vubec nevim co od tady te situace můžu očekávat.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 30.03.19 20:12
@Lenkas322 píše:
Takze může nastat, ze me v pondeli rekne ze se za poslednich 5 dni nic nezmenilo a posle me na akutní císař ?. Ja prave vubec nevim co od tady te situace můžu očekávat.

To asi ne, kvůli té váze ti akutní císař dělat nebudou. Ale měli by hlídat ty prutoky jak píšou holky, já na ně chodila co tři dny. Znamená to že placenta dítě vyzivuje. Kdyby tam bylo něco v nepořádku tak se jde na císaře.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 31.03.19 07:12
@Lenkas322 píše:

To asi nee, já měla akut.císař protože už nebyli průtoky a začali i padat ozvy takže šup šup na sál..Tobě v klidu řeknou co se bude dít dál..Buď tě budou nadále hlídat, nebo tě hospitalizují nebo naplánují vyvolání porodu..Pokud je dítě malé a nemá jiný problém tak to není důvod k císaři..U mě taky pár minut přemýšlel že by se porod vyvolal ale nakonec spadly ty ozvy tak to bylo jasný.

Váš příspěvek
Reklama