Miminko 3 měsíce, kašel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1396
28.10.21 20:33

Miminko 3 měsíce, kašel

Ahoj holky,
Prosím vás nechci zbytečně plašit.. Mám 3 měsíční miminko a to zřejmě chytlo od dcery ze školky nějaký bacil. A co teď? Naše pediatra má dovolenou, takže ani mi nedá radu po telefonu a já jsem teď mimo domov přes celou republiku.
Miminko trochu pokašlava, takovým napůl vlhkým kaslem. Mám jet na pohotovost, nebo to nějak zvládnout doma? Dcera nebyla jako mimino nemocná, takže moc nevím jak se chovat. Zvedla jsem postel ať má hlavičku výš, přes den jsem mu dala Prospan sirup. Je veselý, teplotu nemá pěkně spí, ale už včera jsem tu čuměla až do čtyř do rána a hlídala, aby se něco nestalo.. Monitor dechu mám samozřejmě doma a ne tady :( kdy pelášit kdyztak na pohotovost? Moc se mi tam kvůli covidu nechce ať tam ještě něco nechytne… Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.10.21 20:47

Ahoj, pred mesicem jsem u 4-mesicniho resila take… Doktorka doporucila brectanovy sirup a dostatecne pit… Mozna dat mokrou plinu na radiator.

• Citovat
  • Nahlásit
1291
28.10.21 20:47

Minimálně bych na tu pohotovost zavolala a zeptala se. Ale ty sama musíš vědět jak na tom je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 21:10

Raději kašel utlumit Sinecodem, u 3měsíčního raději nic na vykašlávání.

Jinak nepochopím, jak někdo dá starší dítě do školky, když má doma novorozence / kojence. To skutečně dotyčným nedocvakne, že školkové dítě bude nosit novorozenci a kojenci infekty? :roll:

V současné době, kdy je enormní nárůst nemocnocnosti u školkových dětí (ale i starších dětí školou povinných), to považuji za naprostou šílenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
28.10.21 21:26

@Doctus díky za rady koupím ten sinecod.
A dcera byla doma první 2 měsíce, ale do školky už se moc těšila a upřímně já taky a říkám si, ze miminko nelze držet sterilne jen doma, aby něco nechytilo..Navíc jsme teď měli covid a děti to ani jeden nejspíš neměl, dcera byla na testech, malý teda nebyl, ale celou dobu byli oba bez příznaků. Pak proběhla školka a bum, nejdřív dcera, která už je téměř dobrá a teď trošku i syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1172
28.10.21 21:30

Čím menší dítě, tím mozna rychleji se nemoc může rozvinout… Doporučuji konzultaci s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
28.10.21 21:37

Měli jsme to samé. Doporučili nám Amprobene nebo Mucosolvan na odkašlávání, hlavně hodně prostříkávát Vincentkou a odsávát z nosíku, aby se zbavilo hlenů. My bohužel skončili v nemocnici. Malý už měl kašel ošklivý, takže jsme radši šli na rentgen, jestli se mu nerozjíždí zápal plic. Naštěstí ne a v nemocnici jsme v podstatě nic jiného než toto nedostali, plus ještě teda ventolin. Ještě mi ukazovala sestra takový jako vibrující pohyb na hrudníčku, který je vhodný dělat, aby se dítěti uvolnily hleny, který ty právě pak odsaješ. Měla jsem to dělat při každém probuzení ještě před kojením a doporučuje to klidně i starším nebo dospělým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 21:39

@3mamamina
Přípravky s ambroxolem jsou důrazně NEdoporučovány u dětí do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
28.10.21 21:57

Moje 3,5 měsíční už kašle 14 dní :?. Na pruduskach to dle MUDr. nemá. Máme teď Stoptussin a Fenistil.

@Doctus Vim, že to píšeš v každé diskuzi, že Mucosolvan ne. Já ho tedy párkrát dala, páč v příbalovém letáku o dětech do dvou let nic nebylo. A proč tedy ne? Co ten ambroxol může způsobit?

Jinak starší taky chodí do školky. Nepřinesla podle mě zatím nic. Ale od doby, co máme novorozence/kojence, už byla nemocná 3×. Poprvé hned při našem příjezdu z porodnice v létě (to do školky nechodila), to jsem se docela bála. Podruhé na přelomu srpna září (to školka nejela, chytila to v herně) a teď potřetí, kdy se ale nakazila také mimo školku, vím kde a kdy. Mimino to chytilo teď potřetí. Takže ono se tomu stejně vyhnout nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
28.10.21 22:03

@Doctus řekl mi to náš pediatr a stejně tak lékařka v nemocnici s 30 roky praxe. Tak pardon ale budu raději věřit těmto dvěma reálným lidem, než někomu anonymnímu na internetu. Nic proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 22:12

@3mamamina
Tak si věř, komu chceš. Když někdo léčí podle toho, co se kdysi dávno za dřevních časů učil a pak na to kašlal.

https://www.prolekare.cz/…angelini.pdf

Odborné stanovisko vypracované na žádost SÚKLu už je nějaký ten pátek zveřejněno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 22:14

@Santa Juana
Viz stanovisko České pediatrické společnosti.

A že to v příbalovém letáku není? Proč by si výrobce pod sebou řezal větev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
28.10.21 22:17

@Doctus můj pediatr je poměrně mladý chlap, pochybuju, že se učil za dřevních času. Mimochodem Sinecod taky není doporučený do tří let. Tak k čemu pak ty pribalaky píšou?
Já obecně léky používám minimálně a snažím se jít přírodní cestou. U tak malého miminka jsem si ale netroufla a dala na lékaře. A koukam, ze zase špatně. Aspoň ten hedelix, co mám, je ok 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 22:20

@3mamamina
Když je mladý, tak proč doporučuje kojencům preparáty s ambroxolem? Nebo si myslí, že vedení České pediatrické společnosti je spolek bláznů.

Dle některých pramenů se kašel tlumit nemá, ale zkus to říct rodičům. Když už, tak butamirát do 2 let (ideálně čistý butamirát v Sinecodu), od 2 let levodropropizin (v Levoprontu).

U kojenců na vlhký kašel buď nic, nebo preparáty s hedera saponiny, ambroxol určitě ne, poměrně dost zvyšuje sekreci v dýchacích cest, což s absencí schopnosti vykašlat je dosti nevhodné.

Příspěvek upraven 28.10.21 v 22:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
28.10.21 22:20
@Doctus píše:
Raději kašel utlumit Sinecodem, u 3měsíčního raději nic na vykašlávání.

Je kromě toho, aby se všichni vyspali, ještě nějaký jiný důvod ke tlumení kašle? Není kašel vlastně spíše žádoucí, aby se infekt dostal z těla ven a neklesl na průdušky a dále?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat