Nachlazení měsíčního miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.10.21 11:41

Nachlazení měsíčního miminka

Ahoj, synek (1.mesic) chytil bacil ( pravděpodobně od straší dcerky- 5 let, která to dotáhla ze školky)
Včera mi jen psikal, ale od dnešního rána, psika, má šílenou rýmu a do toho suchej škaredej kašel, který ho natahuje na zvracení, ale nezvraci, teče mu očicek a okolo očí to má červené :(
Zítra mám v plánu navštívit naší Dr, ale jelikož dnes ve svátek je vše zavřený, nemáte prosím nějakou radu, jak mu pomoci?
Sem moc děkuji!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
828
28.10.21 12:01

Do nosu Sterimar a odsavat, hlavně at mu to netece do krku, z toho se mu dělá na blití. Do ocicek bych radši nic nekakala, počkej co ti řekne dr, s tím kaslem to samé, měsíční mrnous nejspíš žádné volně prodejné léky nemůže.
Do zítra vydrzite a snad dr poradi něco co zabere. My se v tom patlame od začátku září :zed:
Držte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3037
28.10.21 12:02

Do nosu morska voda a odsat. Zvlhcovat vzduch - vetrat a mokrou plenu na topeni. Postylku podlozit na jedne strane knihami a tak ji naklonit, aby byla hlava nahore. Oci vytrit prevarenou vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
28.10.21 12:13

Strikat do nosu morskou vodu, obcas odsat, hodne zvlhcit vzduch, zvysena poloha vleze.
Hodne kojit.
Doktorka s nim stejne vic neudela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
28.10.21 12:20

Jenom pro doplnění…nedávala bych dceru nějaký čas do školky, když máš doma novorozence, zvlášť teď na podzim. Ale to už teď asi víš. Mimochodem, my jsme s rýmou a kašlem doma už měsíc, obě děti byly hodně zahleněné a zbavují se toho velice pomalu. Dětská doktorka i doktorka na ORL říkaly, že to teď dost řádí a trvá to dlouho se toho zbavit :-(
Jestli kojíš, tak by snad malý mohl mít díky tomu trochu mírnější průběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
28.10.21 12:32

@pet p souhlasím… Mám doma taktéž novorozence a jedno dítě to tahá ze školy a druhé ze školky… Kluka budu z MŠ stahovat… Je 2mesic doma… Ve školce byl týden. Jen nevím jak to paní udělá s 5ti letou když MŠ je povinna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
28.10.21 13:30

@Nuspik Myslím, že jde dokonce domluvit individuální předškolní vzdělávání, že předškolák do MŠ pak ani nechodí. A věřím tomu, že se jde v MŠ domluvit, že tam dítě kvůli novorozenci chodit pár měsíců nebude a rodič ho omluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
28.10.21 19:11
@Nuspik píše:
@pet p souhlasím… Mám doma taktéž novorozence a jedno dítě to tahá ze školy a druhé ze školky… Kluka budu z MŠ stahovat… Je 2mesic doma… Ve školce byl týden. Jen nevím jak to paní udělá s 5ti letou když MŠ je povinna

Muze omlouvat do aleluja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
28.10.21 19:21

Ja svému dítěti dávala i probiotika a pak kapičky do nosu a odsavat, aby se mu dobře dychalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
28.10.21 20:35

Malá má taky rýmu. V ložnici máme zvlhčovač vzduchu a do toho jsem ještě četla, že je dobré dát k postýlce rozkrojenou cibuli.. Protáhne to dutiny.. Dali jsme ji tam a funguje to :-) jinak kašel ti určitě poradí dr. Na to bych sama nic nedávala u tak malého miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
28.10.21 21:23

Proti kašli Sinecod, do nosu Vincentku / Quixx / Sterimar / Physiomer.

Jak jsem psal dnes v jiné diskusi, pokud má někdo doma novorozence či (mladého) kojence, je šílenost dávat starší dítě do školky. Až skončí mimino s bronchiolitidou na umělé plicní ventilaci, můžete se plácat po ramenou, jak jste šikovní. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat