Miminko 5 a půl měsíce - jídelníček

38
17.5.20 21:20

Miminko 5 a půl měsíce jídelníček

Dobrý večer, jak by měl prosím vypadat jídelníček 5 a půl měsíce starého miminka? Doktorka říkala, že máme dávat jeden příkrm v době obědu a to zezačátku zeleninu a pak časem ovoce. A poté máme během dne 4 mlíčka 230 ml. Ale všude vidím, že tak staré miminka už jí více příkrmů i různé ovocné kapsičky a kaše. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

LD1
173
17.5.20 21:25

Nemůžeš se řídit jen věkem dítěte, někdo prikrmuje od 4 měsíců, někdo až od 6 :) tím se samozřejmě mění i množství jídla. Není vůbec kam spěchat. Já začínala s prikrmy taky v 5,5 m, nejdřív zelenina, pak maso, pak až ovoce. A cca co měsíc, to pridavam jedno denní jídlo. Nejdřív oběd, pak dopo svačina, pak odpo svačina. Synovi je 8,5 m, má tyhle 3 jídla denně a jinak je kojený. Máme zavedenou zeleninu, maso, ovoce, lepek, kaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
17.5.20 21:28

Mléko, mléko a zase mléko? Dvě lžičky rozvařené dýně nebo mrkve? Co bys chtěla za jídelníček. Netlač na to, na jídlo má celý život, nenílič mu střeva. Nějaké slazené kaše a kapsičky vůbec nepotřebuje, je to jen o reklamě. :think: Jinak je toho všude kvadrilion, co, kdy a jak dávat za příkrmy. Pak už je na tobě, jestli zvolíš rozumnou cestu a nebo mu budeš tláskat od půl roku pribiňáky a instantní kaše „protože tak kráásně papá“. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9180
17.5.20 21:30

V 5.5m byly vsechny me deti na 1 prikrmu (zelenina, masozelenina) a jinak plne kojeny. Zalezi, kdy jsi zacala s prikrmy, ja vzdy zacala s prikrmem a pak kazdy mesic pridala 1 dalsi mislo kojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1351
17.5.20 21:37
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
17.5.20 21:37

Doporucuju se tady inspirovat: https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/
Na kapsičky je opravdu fura času :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3780
17.5.20 22:26

Tak jsem psala známe:Ahojky, já začala u dcery asi ve 4,5m. Nebyla plně kojena, přikrmovaná UM. Takže jsme začli dříve. Nejprve jsme dávali jednodruhovou zeleninu. Začali jsme dýni. Vždy dva tři dny tu stejnou zeleninu. Dá se tak zjistit případná alergie, když to má dva tři dny jen ten jeden druh zeleniny. Po nějaké době jsem už začla zeleninu různě míchat. Ale měsíc měla jen tu zeleninu. Vařila jsem ve vodě. A pak u mixovaní dala kapku nějakého tuku (kvalitní olej, nebo máslo). Po měsíci jsem začala dávat maso do obědu. Miminku stačí kousek masa. Maso jsem dávala tak 3× týdně. Kupovala jsem farmařské krutí, kuřecí, telecí, králiči, (záleží jaké máš možnosti) nebo i hovězi. Když nejde farmařské prostě u řezníka. A tak jsem to nechala další 3-4 týdny. V 6m poprve měla kuskus na zavedení lepku. Už jsem dávala i rýři, brambor, jáhly…A pak v tom 6m jsem začala rušit další mléko a dali jsme dopoledne nebo odpoledne přesnidávku ovocnou, nebo pak i banán. A takto jsme jeli zase měsíc. Jen to ovoce, a oběd. Takže do nějakého 7,5m. A pak jsme začli dávat ráno kaši (dělala jsem domácí rýžová, jáhlová, ovesná). V 8m třeba prvně bilý jogurt ráno. Takže mezi 8-9m měla ráno kaši nebo jogurt, nebo banán třeba, svačinku UM. Oběd 3× týdně maso, 4× týdně zeleninový). ODpolední svačina přesnidávka, nebo bilý jogurt když nebyl ráno, nebo třeba okurka, jablíčko do ruky. Kolem 10m jsme zavedli žloutek do oběda. Do toho 8m jsem tak nějak jela po měsíci. Od začátku jsem co měsic ubírala jedno mlíko. takže v 8m měla 3× jídlo, 3× UM. V 10m jsem pak vzala další mlíko že měla mlíko 2× Ráno v 5, a večer před spaním. Ale v 10m jsme začli i s večeři, Dělala jsem husté zeleninové polévky všelijaké, zahuštěné červenou čočkou. Nebo jen zelenina. Mixované, nemixované… POlévky má ráda i nyní ve čtyřech letech. Solit jsem začla až v 18m. PO roce měla sýry, rohlík sem tam. Takže i tam je sůl. Nezačala jsem solit a dávat ji vše hned jak utlo roku. Já jela na vše pomaličku. PO roce tvaroh. Dělala jsem domácí pribinák. Lipánek apod. měla po druhém roce. Do 2,5 jsem nedávala sladké. Dcera má čtyři a má ráda zeleninu. Večeři šunku, sýr a zeleninu bez pečiva. NEbo ty polévky. Nebo prostě rohlík s máslem a šunkou. Na svačinu si řekne o mrkev, okurku, papriku. Ale dá si i kinder vajíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama