Miminko a kočka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
4.10.21 13:39

Miminko a kočka

Holky prosím poraďte, predchvili jsme si přinesly mimčo z porodnice. Jenomže naše kočka má neustále tendenci skákat k němu do postýlky. Nevím zda mu chce něco udělat nebo se jen na něj kouknout, ale mám strach. Co dělat, jak ji to vysvětlit?
Když jsem byla těhotná tak chtěla v postýlce spát, vždycky jsme ji vyhodili a postýlku raději zakryli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8655
4.10.21 13:41

Jezis normalne se chce podivat a ocuchat si to novy mlade, ji nechte…jako co by mu mela chtit udelat???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
4.10.21 13:42

Chce ho sezrat, pac kocky jsou straslive selmy. Skoro jako savlozuby tygr :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
4.10.21 13:43

Nic mu udělat nechce. Jen je zvědavá. No ale dávala bych si pozor, aby nezačala miminko olizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20340
4.10.21 13:44

Tak můžete samozřejmě zkusit, co udělá, nicméně bych NIKDY nenechala kočku a dítě samotné v místnosti. Takže, když půjdeš do sprchy, kočku nebo dítě zavřeš v místnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408

V první řadě chce zjistit, co jste jí to přinesli domů za vetřelce. Jestliže neproběhlo „klasické“ uvítání, kdy se položí miminko v sedačce na zem a nechá se očuchat ostatními živočichy v domácnosti, tak pak živočichové jdou a zjišťují sami. Doporučuji miminko vyndat z postýlky, vzít do náruče, sednout na gauč, počkat až kočka přijde, nechat jí očuchat pořádně bejby a u toho kočku hladit a konejšit hlasem. Klidně přidat i nějakou mlsku a opakovat asi tak xkrát denně dokud bejby nezačne lézt :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
@Xxxbell píše:
Holky prosím poraďte, predchvili jsme si přinesly mimčo z porodnice. Jenomže naše kočka má neustále tendenci skákat k němu do postýlky. Nevím zda mu chce něco udělat nebo se jen na něj kouknout, ale mám strach. Co dělat, jak ji to vysvětlit?
Když jsem byla těhotná tak chtěla v postýlce spát, vždycky jsme ji vyhodili a postýlku raději zakryli..

Tak když jste ji předtím dovolili do postýlky skákat, pokračuje v tom. Nechala bych ji, ať si ho očichá a zákaz ležení tam by platil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
@NEITIRI píše:
Nic mu udělat nechce. Jen je zvědavá. No ale dávala bych si pozor, aby nezačala miminko olizovat.

Coby se mělo stát kdyby kočka olízla dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20340
4.10.21 13:47

Kočka může samozřejmě ne záměrně dítě udusit svým tělem, nenechávejte ji bez dozoru. Dítě na sobě bude mít mékkou deku a kočka se v ní zachumla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
4.10.21 13:51

Nestane se nic. Kočka dítě očuchá, lehne si co nejdál od něj a bude mít svůj svatý klid.
Mám kočky dvě, ragdoll, jedna 7,5kilo, druhá 6,5 kilo. Od obou mých dětí si po počátečním očuchání drží zdravý odstup. Starší už je teda šikanuje, ale ragdolky mu nic neudělají.
Ale co jsem udělala bylo, že jsem kočkám znemožnila přistup do ložnice. Prostě ne. Ani ne tak ze strachu, že ublíží dítěti, ale kvůli monitoru dechu. Nepotřebovala jsem, aby když už by dítě přestalo dýchat, monitor dál snímal kočku ležící na nebo pod postýlkou.
Pokud ti teda vadí, že skáče do postýlky, zavři ložnici, pokud to není možné. Tak ji tam polož, ať si dítě očichá a máš to.
Když jsem zavedla cestovní postýlku v obýváku, tak jsem přes vršek natáhla síť proti hmyzu a kočky měly po ptákách. Je to všechno jenom o tom, co jim dovolíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
4.10.21 13:52
@Bubla Bůčková píše:
Kočka může samozřejmě ne záměrně dítě udusit svým tělem, nenechávejte ji bez dozoru. Dítě na sobě bude mít mékkou deku a kočka se v ní zachumla…

Tohle je starý mýtus. Žádná kočka nezalehne dítě, ani omylem. Ony totiž nejsou úplně vymaštěné a ví, že se jedná o mládě… Evidentně žádnou kočku nemáte, když šíříte takovéhle nesmyslné hoaxy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6449
4.10.21 13:53

@Bubla Bůčková netvrdím, že se (zcela vyjímečně) může stát tragedie typu udušení (jeden z miliardy případů??) nebo spíš poškrábání (měla bych strach o oči - jak se mimču hýbou řasy), nicméně - vyrostli jsme všichni v okolí na vesnici - kočky byly od malička naprostou součástí domovů a NIKDY SE NIKOMU NIC NESTALO -
včetně toho, že před 45 lety fakt nebyly kočky na dědinách ani nějak extra očkované a opečovávané jako dnes.. prostě normální venkovní kočky, vlítly běžně do kočárků i postýlek, holt je to láká a bylo to vidět všude okolo..
Chlupy taky extra nemusím a je mi jasný, že kočky mohou přenášet parazity a bůh ví co ještě, ale už mi ta dnešní pře-starostlivá doba prostě připadá extrémní..
No tak by kočka olízla mimino. Ježíš - a co.

Příspěvek upraven 04.10.21 v 14:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
4.10.21 13:59

Co by mu chtěla asi udělat, chce se podívat, kočky jsou od přírody zvědavé. Očichá si ho a půjde si po svém. Tímhle stylem jste na dobré cestě k tomu, že kočka dítě nepřijme a můžou přijít problémy, například močení do té postýlky. Mám desítky svých odchovů v rodinách, kam přišlo dítě později, než kočka a vše je vždy v naprostém pořádku. Chce to jen uvažovat. Zalehnutí dítěte jsou staré pověry, stejně pravdivé jako například tvrzení, že ježek žere jablka. Kočka není blbá a mládě nezalehne a to ani lidské. Pokud se přece jen bojíte, v době, kdy bude dítě bez dozoru v postýlce, zavírejte dveře, ale hlavně nehysterči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23447
4.10.21 14:02
@LilyJane píše:
Tohle je starý mýtus. Žádná kočka nezalehne dítě, ani omylem. Ony totiž nejsou úplně vymaštěné a ví, že se jedná o mládě… Evidentně žádnou kočku nemáte, když šíříte takovéhle nesmyslné hoaxy.

Tak s tímhle tvrzením bych byla opatrná. Spousta koček má tendence si lehat kolem krku. Měli jsme kocoura, co v noci začal dusit i mě. Kočka musí vědět, že do postýlky a kočárku nesmí a nejde s ní nechávat mimino o samotě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
4.10.21 14:03

Je zvědavá, a asi si ho bude i chránit :srdce:

Ale nenechávala bych je bez dozoru a snažila bych se hlídat, aby nešla za děckem, když byla zrovna na záchodě.

Budou to parťáci, ještě uvidíš jaké roztomilé kombinace spolu vymyslí :kytka: Ale jasně, je potřeba to hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat