Miminko a pitbull

Anonymní
29.8.21 14:38

Miminko a pitbull

Ahoj holky, jsem těhotná a doma máme fenečku amerického pitbulteriéra :srdce: Je to naše láska, s manželem jsme dlouho nemohli mít miminko a vypadalo to tak, že už žádné ani nikdy nebude, tak jsem si pořídil pejska. Máme ji jako miminko, je čistě domácí, může na gauč, koupili jsme si větší postel aby se tam pohodlně vlezla a tak tam s námi spinká. Jinak je, ale vychovaná, má ráda ostatní zvířata a děti má taky moc ráda. Jezdí k nám malé děti od sestry a kamarádek a v životě by jim nic neudělala. Ale moje mamka, která nemá psy ráda, říká, že jsme úplní blázni mít dítě u bojového psa atd. :roll: Jen se chci uklidnit, že i ostatní mají miminko a bull plemena, máte to taky někdo tak? Mě na tom nepřijde nic špatného a hlavně kolikrát bývají agresivnější spíš ti malí psi. Jinak co si myslí mamka je mi srdečně jedno, chci se jen vykecat a zjistit, jestli některá taky máte pitbulla a mimčo ;)
Jinak upozorňuje, že dávat fenečku pryč v žádným případě nemáme v plánu, je to naše láska a vše se zvládne, i kdyby si s mimčem nesedla, ale už teď mi leží hlavičkou na bříšku a pořád si mě hlídá :srdce: Jde mi spíš o tu mamku, jsem na ni fakt naštvaná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1502
29.8.21 14:45

Toto plemeno nevlastním, máme doma daleko zákeřnější, než je pitbul :-), ale pokud ji máte zvládnutou, nebála bych se. Ten pes sám o sobě nic děcku neudělá.
naopak se mnohdy až divím, co všecko pes vydrží, když mu malí haranti šlápnou třeba na ocas atd :-).
Trošku bych pohlídala třeba starší psy, třeba nad těch 8 let, tam někdy dochází ke změnám „nálad“, a samozřejmě bych dítě i psa raději hlídala, ale nebála bych se.
Ještě je možné, že by snad pes mohl lehce zažárlit, ale to si jistě s partnerem pohlídáte.
Akorát maminku pouč, že žádné bojové plemeno neexistuje :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
29.8.21 14:53

Mame ji jako miminko - dost zalezi, co si pod touhle vetou predstavit.

Pokud psovi plnite kazde prani, obskakujete ho, pes si neprijemnym zpusobem neco vynucuje a vy mu vyhovite - tak s prichodem miminka nastane obrovsky problem a pes skutecne muze byt nebezpecny.

Ale pokud ho berete jako psa, jste dusledni, pes je zvykly vas poslechnout, pak bude pravdepodobne vse v poradku.

Bez ohledu na plemeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6198
29.8.21 15:01

Máme děti a k tomu křížence bull plemene (adoptovaná z útulku). Pořizovali jsme ji k větším dětem (5 a 7 let) a jsou úplní partáci, a to je to původně týranný pes, kterého se cikáni zbavili uvázáním u popelnic. Vůbec bych se toho nebála.
Před ní jsme měli křížence jezevčíka a ti jsou podle mě jedni z nejpodlejších psů. :lol: Ale k našim dětem (bylo mu kolem 10, když se narodila první) byl milionový. Moc mi chybí. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
29.8.21 15:14

…meli jsme tyrane stene z utulku (dlouho jsme si ziskavali jeho duveru) a byl to nejlepsi pes k detem, co jsme kdy meli, a to mu davaly deti nekdy zabrat, kdyz uz toho bylo moc, odesel do boudy, ale byl to nas nejhodnejsi pes…dost jsem to obrecela, kdyz jsme ho museli nechat v 10l uspat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
29.8.21 15:19

Jsem milovník zvířat. Nejde o plemeno jaký máš. Ale v žádném případě bych žádného psa nenechala s dítětem o samotě a už vůbec ne aby dítě tahalo psa za uši, šlapalo na nej atd… každý má mít svůj vlasní prostor. Pořad je to zvíře a nikdy nevíš co udělá. I dítě musí vědět co muže a nemůže ke zvířeti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
29.8.21 15:21

Tvou mamku dokazu pochopit. My mame psa 13 let, nikdy nikomu neublizil. Syn vi, ze mu nemuze sahat do misky a maji se radi. Kdyz mame navstevu, je zavreny ve svem vybehu. Nemyslim, ze by nekomu ublizil, ale na svedomi si to nevezmu. Delej, jak uznas za vhodne, za psa je odpovedny majitel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33143
29.8.21 15:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem těhotná a doma máme fenečku amerického pitbulteriéra :srdce: Je to naše láska, s manželem jsme dlouho nemohli mít miminko a vypadalo to tak, že už žádné ani nikdy nebude, tak jsem si pořídil pejska. Máme ji jako miminko, je čistě domácí, může na gauč, koupili jsme si větší postel aby se tam pohodlně vlezla a tak tam s námi spinká. Jinak je, ale vychovaná, má ráda ostatní zvířata a děti má taky moc ráda. Jezdí k nám malé děti od sestry a kamarádek a v životě by jim nic neudělala. Ale moje mamka, která nemá psy ráda, říká, že jsme úplní blázni mít dítě u bojového psa atd. :roll: Jen se chci uklidnit, že i ostatní mají miminko a bull plemena, máte to taky někdo tak? Mě na tom nepřijde nic špatného a hlavně kolikrát bývají agresivnější spíš ti malí psi. Jinak co si myslí mamka je mi srdečně jedno, chci se jen vykecat a zjistit, jestli některá taky máte pitbulla a mimčo ;)
Jinak upozorňuje, že dávat fenečku pryč v žádným případě nemáme v plánu, je to naše láska a vše se zvládne, i kdyby si s mimčem nesedla, ale už teď mi leží hlavičkou na bříšku a pořád si mě hlídá :srdce: Jde mi spíš o tu mamku, jsem na ni fakt naštvaná.

Jestli se pes cítí jako vaše miminko, jak píšeš, spí s vámi v posteli, tak bych byla s příchodem dítěte víc než obezřetná.

Bude žárlit, budete muset psovi vysvětlit, že je až za dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
29.8.21 15:24

Úplně v pohodě, pokud je vychovaná a neskáčete, jak ona píská, ale naopak ona poslechne na slovo ;) Viděla jsem víc „útoků“ na dítě od bochníkáčů a lá čivava a jorkšír než od bullíků, ti jsou naopak dost parťáci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
29.8.21 15:29

Záleží na psovi a jeho vztahu k dětem obecně. Znám jednoho křížence s bulteriérem a je to nejhodnější a nejpřátelštější pes, kterého jsem kdy potkala. Miluje všechno a všechny, hlavně děti. Při narození dítěte s ním nebyl vůbec žádný problém.

Na druhou stranu znám rodinu s malým pudlem a tam byl velký problém s žárlivostí a agresí vůči dítěti. Jak říkám, podle mě záleží hlavně na povaze a výchově psa. A taky se pes po narození dítěte nesmí cítit odstrčený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
29.8.21 15:31

Ja bych se bála, že pes bude žárlit, pokud je teď jako miminko, tak s příchodem miminka už nebude pes číslo jedna a nemusí mít miminko, které ho vysouplo z jeho pozice moc v lásce :think: co se týče plemena je to asi jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 15:33
@Cimada píše:
Toto plemeno nevlastním, máme doma daleko zákeřnější, než je pitbul :-), ale pokud ji máte zvládnutou, nebála bych se. Ten pes sám o sobě nic děcku neudělá.
naopak se mnohdy až divím, co všecko pes vydrží, když mu malí haranti šlápnou třeba na ocas atd :-).
Trošku bych pohlídala třeba starší psy, třeba nad těch 8 let, tam někdy dochází ke změnám „nálad“, a samozřejmě bych dítě i psa raději hlídala, ale nebála bych se.
Ještě je možné, že by snad pes mohl lehce zažárlit, ale to si jistě s partnerem pohlídáte.
Akorát maminku pouč, že žádné bojové plemeno neexistuje :-).

Ano, vycvičená opravdu je a nikdy by si nic nedovolila. Na děti je opravdu zvyklá a má je ráda. Fenečka má 5 let. S žárlením počítáme, ale to se dá ohlídat. A jo to vím, už jsem to mamce říkala, ale ta pořád, že to slyšela v TV, a že zná ty psí zápasy jak byly, a že četla na int atd. atd. atd., takže je to určitě bojový :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 15:33

Máme bullteriéra a teď už skoro roční mimčo a není problém. Ale pes je teda chudák, trochu ho teď zanedbáváme. Taky do postele už nesmí, jelikož tam s námi spí někdy dítě a i mě několikrát zalehl takže tam se o dítě teda bojím, ale jinak v klidu. Určitě ale hlídat aby nebyli spolu sami a vymezit jim nějaké hranice. To se ale týče všech psů ne jen bulíků.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 15:40
@Lucie_Sx píše:
Mame ji jako miminko - dost zalezi, co si pod touhle vetou predstavit.

Pokud psovi plnite kazde prani, obskakujete ho, pes si neprijemnym zpusobem neco vynucuje a vy mu vyhovite - tak s prichodem miminka nastane obrovsky problem a pes skutecne muze byt nebezpecny.

Ale pokud ho berete jako psa, jste dusledni, pes je zvykly vas poslechnout, pak bude pravdepodobne vse v poradku.

Bez ohledu na plemeno.

Hele je to naše láska, náš miláček, ale prostě pořád víme, že je to pes a tak se k ní i chováme. Ale jako miminko je myšleno, jako náš citový vztah k ní, nikoliv výchova, je vychovaná opravdu důsledně a poslouchá na slovo, třeba venku na vodítku by si nikdy nedovolila zatáhnout za psem, nebo na něj nedej bože štěkat, jak to dělají ostatní :roll:
Ale musím uznat, že u nás je spíš manžel ten vychovávací a já ta rozmazlovací a víc měkká :lol: Ale pořád prostě zná meze a poslechne na slovo jako doma tak venku oba dva. PS jo a vím, že mateřská láska k dítěti se nedá s láskou k psovi srovnávat, ale ještě jsem tu mateřskou lásku nezažila doopravdy, zatím jen lásku ke svému bříšku :*

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 15:43
@free333 píše:
Jestli se pes cítí jako vaše miminko, jak píšeš, spí s vámi v posteli, tak bych byla s příchodem dítěte víc než obezřetná.Bude žárlit, budete muset psovi vysvětlit, že je až za dítětem.

Jo to je pravda. Ovšem tu postel by jsme jí nechtěli zakázat, spí tak celý život a hlavně by pak miminku záviděla. To je jasný, miminko vždy bude na prvním místě a to pes musí pochopit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat