Miminko - nespí, pláče, odmítá prs

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 03.02.17 09:29
Miminko-nespi, place, odmita prs

Ahoj mamci, uz nevim na koho se obratit, tak to zkusim tady. Mam holcicku, vcera mela osm tydnu. Bylo to fajn miminko, ale v poslednich tydnech to stoji za houby. Je to hned nekolik problemu najednou. Uz treti tyden nespi pres den. Je uzivana, tre ocka, ale jakoby nemohla zapadnout do tvrdeho spanku, po ulozeni se budi a place. Spi jen v kocarku. Jelikoz nemame balkon, chodim s ni na dlouhe prochazky a ted jsme na par dni u tchyne, kde spi na verande. Dalsi problem je, ze asi tyden se uz budi nastvana a place a place. U niceho nevydrzi, nic ji nebavi, jen kope nozkama a vzteka se. Od te doby mi zacala bojkotovat kojeni..v noci je to v pohode, ale pres den katastrofa. U prsa se vzteka, odtahuje se, rve jak pavian, je cela zpocena. Uz treti den to konci flaskou s UM, protoze jinak by cely den nic nejedla. LP tvrdi, ze to je bojkot a mam vydrzet, ale prijde mi, ze uz to je dlouho a mam vydrzet a nedavat UM. Dr. rika, ze je zdrava, ale muze ji bolet brisko. Myslela jsem si, ze prdy by uz davno mela kdyz tak, a i tak prdi jak amina. Uz jsem z toho vycerpana, obcas brecim, jsem nastvana. Myslela jsem jak budem trenovat koniky, rikat ruzne rikacky, ale u vseho rve. Jen ji mam na rukach aby neplakala, ale to zas nespi. Kamaradky chodi s mimcama na kafe, ja ne, protoze s ni nechci. Kdyby zacala plakat, tak ji neutisim. To same rodinne oslavy. Sedim jen doma a cekam az tohle obdobi skonci. Nemate radu? Zkusenost?

Reakce:

freeport
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 03.02.17 09:34

Asi tě příliš nepovzbudím, ale vydrž, to přejde, má ¨své¨ období. Taky jsem se s dětma kolikrát plácala a nevěděla kudy kam. Na druhou stranu, dobře, že je to v noci v pohodě, jak píšeš!

Popokatepetla
Závislačka 3147 příspěvků 03.02.17 09:46

Ono s takhle malinkým mimčem si plánovat kafíčka a oslavy moc nejde, to bych řekla že je zásda č.1 „nic neplánovat“ :). Máte čerstvě po šestinedělí, takže se stále teprve sžíváte dohromady. Jak to popisuješ, tak bych také vsázela na bojkot kojení a láhev nedávala, protože to je cesta k odstavení (proč by měla chtít prso, když ji pak dáš flašku, ze které to teče bez práce?). A na ten pláč, co zkusit šátek nebo manducu? Mě takhle „zachránila život“, když měl jeden z dvojčat přesně tohle období, kdy celodenně brečel a nechtěl nic. vydrž, určitě bude líp (ale zas pak přijdou jiná „výživná období“ :mrgreen: )

Samara79
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 03.02.17 09:48

Já mám taky uplakanou holčičku, teď jí budou 3m ;) ale byla taková od narození (celý dvě hodiny po porodu na sále u mě probrečela), tak jsem asi zvyklá :D Taky se nejradši nosí, a to jedině v klubíčku, aby viděla kolem sebe, jinak řve. A přes den mi taky nespí jinak než v kočárku, tzn 2× denně jdu ven nebo je na balkoně. Ještě jí můžu uspat v ruce (zavinout, pak dát do rychlozavinky, a uhoupat v ruce, plus pustit bílý šum - u nás funguje pračka :lol: ). Ale to si musím pak lehnout s ní a stejně vydrží max hodinku a mele se u toho.
S tím kojením přes den to asi bojkot může být (po šestinedělí už prý to mléko neteče tak snadno a rychle jako po porodu a miminko se musí víc snažit, což se některým nechce), zkus pít hodně teplého (čaje, caro), střídat často prsa při kojení, stlačovat rukou prso aby se podpořil tok mléka, zalézt si s malou pod deku, svléknout ji do plenky a sebe do půl těla, abyste měly kontakt co nejlepší, je možný i odsávat a dokrmovat tím (tím UM je možný že se produkce tvýho mlíka bude snižovat a pr malou tak bude těžší se k mlíku dostat, ale já teda odsávat nechtěla, tak jsem dělala všechno to ostatní) - tedy pokud chceš podpořit to kojení.
Já taky moc nikam nechodím, ale čas od času někam vyrazím, za holkama do práce, za mamkou, byly jsme u našich i na Silvestra.. jako není to úplně růžová pohoda, malá chvilku spí, pak chvilku vydží hodná (dřív 10 min, teď už i 40 min :) ) a pak si chvilku pořve, ale vždycky se to nějak zvládlo, no. Koníčky nám taky dlouho nešly, na bříšku řvala, teď už jí to jde docela pěkně a vydrží i relativně dlouho, ale je to otázka tak týdne, max dvou zpět. Takže asi to chce trpělivost, a neboj, nejsi v tom sama :mavam:
Nosítko mám, ale moc z něj nadšená není, když nemá den, řve v něm taky ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 03.02.17 09:52

K tomu kojeni, to vypada na spurt. Vyuzij zkusenosti, ze ti dobre saje v polospanku, nejak ji uspi a po probuzeni hned nakoj. Za par dni to prejde. To spanipres den znam take, take bohuzel jsem musela jezdit, ac jsem chtela, aby umelo spat mrne v postylce.

Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 03.02.17 10:00

Holky dekuju, ja vidim svetlo na konci tunelu, jako ze nemuze brecet do maturity. Jinak kojeni urcite zachovat chci, uz cely tyden pro to delam vsechno. Kazdou flasku s um obrecim jak je mi to lito:( az se nepoznavam. Nositko mame, pouzivala jsem cele sestinedeli. Ted to vypada tak, ze ji tam supnu, chvili ticho, zabira na usnuti, pak asi zas nemuze spadnout do te tvrde faze, rve jak na lesy, pak opet usina a to se opakuje co par minut asi pul hodky nez to vzdam, protoze na to nemam nervy…

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 03.02.17 10:28

@Sinquinita Zkusila bych spíš odsávat a dávat MM, když nebude chtít prso, pokud ti teda jde odsávat. A ideálně jiným způsobem než z flašky, třeba stříkačkou, pokud to půjde. Jinač je potřeba vydržet a zkoušet různé způsoby uspávání přes den a třeba něco zabere. Je dobře, že spí aspoň v kočárku. My jsme měli taky období, kdy malý nespal skoro vůbec přes den, trvalo to zhruba od 2,5 do 4 měsíců. Zkoušeli jsme kde co, ale až někdy po tom čtvrtém měsíci začal lépe spát přes den. Nejlíp nám fungovalo houpání ve velké pevné zavinovačce, ve které se pak nevzbudil, když jsme ho položili. A taky je skvělá věc pojízdný košík - kolikrát jsem ho nohou vozila sem tam a měla aspoň chvíli volné ruce. V šátku ani v nosítku totiž být nechtěl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >