Miminku odstávají ouška

Anonymní
21.5.17 13:45

Miminku odstávají ouška.:

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli máte některá miminko, kterému odstávají ouška. Pokud ano, dáváte třeba na noc čelenku/čepičku, nebo to neřešíte? Samozřejmě není to nic nějak podstatného, hlavně že je malý zdravý, ale spíše mě napadlo, jestli by se tomu nedalo apoň trošku pomoct. On si totiž často lehá takovým způsobem, že si ouško doslova ohne od hlavičky pryč - tak se trochu bojím, aby si to ještě nezhoršoval. Nebo myslíte, že to je jedno, že to stejně poroste tak, jak má geneticky dáno do vínku?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3642
21.5.17 13:51

Muj syn to tak mel a ma do ted. Jedine, co mi vadi, ze mu je babicka zapomina upravovat v cepici. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23832
21.5.17 14:07

Naše dítě mělo do 3 měsíců uši normálně, pak se projevily tatínkovy geny a začaly mu uši odstávat. Na noc jsem ho nečepičkovala, stejně by to sundal. Když to tak má bejt, tak tomu čepice nepomůže. Jen dávám pozor, když mu dávám čepici ven, abych mu je tam dobře srovnala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22369
21.5.17 14:14

Též mám syna s odstavajicimi oušky. Už od pár měsíců to bylo vidět. Je mu 7 a nedělali jsme nic. Na operaci půjde jen když bude chtít později sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 14:15

Mně uši odstávají a holkám taky odstávají, ale neřeším to. Jako děcko jsem z toho měla mindráky, to proto, že mi rodiče říkali fenku :roll: Pod vlasy není nic vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2634
21.5.17 14:31
@The_Assassin píše:
Mně uši odstávají a holkám taky odstávají, ale neřeším to. Jako děcko jsem z toho měla mindráky, to proto, že mi rodiče říkali fenku :roll: Pod vlasy není nic vidět.

A přitom taková krásná lištička :jazyk: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 14:53

Synovy mého přítele taky uši dost odstávaly, ale je zajímavé, že čím je starší, tím méně ty uši vynikají. Čepička asi nepomůže, jedině nechat časem přišít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 15:12

Syn ma hrozne plachty :lol: a to mu je uz deset měsíců. Taky spí a priplacne si je k hlavě naopak. Neřeším to, kdyžtak pak necháme upravit před nástupem do školy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
21.5.17 15:34

Naše dcera má necelé 2 roky a obě ouška má odstáte. Jedno méně, druhé celkem dost. Má to geneticky dané, já i partner jsme byli kolem desátého roku na šití :lol: Zatím to nějak neřešíme, ale později asi budeme. Uvidíme, jaká bude situace a jak se jí bude chtít :) nutit určitě nebudeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
21.5.17 16:05

Mam usate miminko :mrgreen: ale ma byt po kom. Mam to ja i pritel :mrgreen: je to genetika, s tim nic neudelas :) muzem mu maximalne nechat prisit usi v budoucnu, ale nedoporucuji z vlastni zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
21.5.17 16:19

Také mám odstátá ouška. Přítel ne, ale hrozně moc se mu to na mě líbí:) Malinkatej /malinkatá je zatím v bříšku (18 tt), tak jsme zvědavý, jaký bude mít ouška. Já jsem si v dětství užila dost posměchu. Nevím, co bych dělalala, jestli bych nechala u dítěte operovat…Známe holčinu, co si dala operovat (už v dospělosti) a pak toho litovala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
21.5.17 16:21

@sunny7 měla jsi pak nějaké problémy? bolelo to? Nepovedlo se to? Nebo sis pak říkala, že už to nejsi ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 16:31

Dcera mela pekny plachtaky, byla na plastice pred nastupem do prvni tridy, vse bez problemu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 22:07
@Nowuka2 píše:
A přitom taková krásná lištička :jazyk: :srdce:

Jo jo, dneska už to tak taky vidím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
22.5.17 01:48
@sunny7 píše:
Mam usate miminko :mrgreen: ale ma byt po kom. Mam to ja i pritel :mrgreen: je to genetika, s tim nic neudelas :) muzem mu maximalne nechat prisit usi v budoucnu, ale nedoporucuji z vlastni zkusenosti.

Nechat přišít…četla jsem příspěvek jednoho lékaře, a ten doporučuje počkat, až se dítě pro kosmetický zákrok SAMO rozhodne resp. je důležitá MOTIVACE dítěte, jinak to považuje za kosmetiku dětského věku a násilí na dítěti… já mám podobný názor, i když jde jenom o uši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama