Už leze? Už stojí? Už chodí? Už mluví?

20.5.17 09:59

Už leze? Už stojí? Už chodí? Už mluví?

Ahoj,
chci říct, že chápu všechny co nejedou podle tabulek jak by měli my jsme taky pozadu. Malá nesedí, jen si péruje na kolínkách, plazí se, ale neleze. Je jí 10 měsíců. Občas jsem jí posazovala, nevěděla jsem, že se to nemá. Už takhle péruje 2 měsíce. Žádnej postup. Já naprosto chápu maminky co poslouchají jestli už leze, stojí a dostala už diplom z Harvardu jako ostatní děti. Moje kamarádky mají děti rok a půl a druhá 9 měsíců. Ta co má těch 9 měsíců nekecám obchází nábytek a umí vše. Hrají si s tou starší a já tam vždy sedím a koukám na malou jak se chuderka snaží k nim lézt a když jí tam dám tak jen kouká na ně, nebo si hraje sama. Kamarádky vždy v živé diskuzi jak jsoz ty jejich děti hravé a živé a smějí se příhodám co zas kde vyvedli. Ja si přijdu jak z Marsu když jim říkám jak malá říká máma a vůbec povídá a oni ji vidí jen jak nic nedělá. Vždy mi řeknou tak ona je taková přemýšlivá.. a zas se vrhnou do svych diskuzi o jídle kde mi máme problém poněvadž je malá vybíravá a oni zas jak jim ty jejich všechno ji.. Nesnáším tohole soutěžení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

214
20.5.17 10:07

Třeba nesoutěží, třeba mají jen radost z toho co jejich děti dělají :) obzvláště jestli jsou to jejich první děti :) to jsou mámy úplně „zpitomělý“ :D úplně ze všeho :)

dej tomu tak ještě půl/třičtvrtě roku až ty jejich živý mazlíkové se začnou pořádně vztekat a projevovat a mamči za nima budou všude pobíhat a ty s nohama nahoře vedle své pohodlnější holčičky budeš za hvězdu jaký že to máš klídeček a leháro :)
vůbec nemá cenu si to připouštět ;) buď ráda že máš „pecku“ :D co by za to jiný daly :lol: (třeba já - majíc dva draky ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17375
20.5.17 10:07

Nechapu, proc to ty matky delaji. Navic mas kamaradky velmi neempaticke. Nase dite dela vse od brzy, ale pokud se s nekym bavim, tak to nevyzdvihuji a naopak rikam, ze v roce a pul budou vsechny rozdily smazany a soutez uzavrena. Tedy doufam, snad pak nezacne, zda jiz je bez plen, jezdi na kole, lyźich… Hlavne je problem, ze se ten pohyb bere jako hlavni meritko vyvoje. Nikdy jsem treba neslysela otazku, zda ma dite jiz pinzenovy uchop, jak bere hrazky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22550
20.5.17 10:09

Tak nesoutěž. Každý dítě je jiný a třeba lezení po čtyřech je moc důležité a čím déle, tím lépe. Prostě se nad to povznes a pro kamarádky si najdi nějakou jasnou a uzemňující odpověď. Nebo se s nima nestýkej :nevim:
Máme 3 děti, každé jiné. Jedna dlouho nechodila, druhá dlouho nemluvila… no a co. Naštěstí mám okolí, co je normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
20.5.17 10:09

Ahoj… nase El zacala lozit v 11 mesicich. Taky nas hnali po doktorech. Neuro a vojtovka…

A pritom je jen pomalejsi.

Ted se u nas vsichni ptaji kdy uz bude chodit:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17375
20.5.17 10:10

@TeriiTerii A jeste, ono je opravdu uplne jedno, co dela dite v 6,9,12 mesicich. Zajimave zacne byt, co bude umet v 10, 15, 20 letech. To, ze nekdo leze od 6 mesicu je zcela bezvyznamne, lezt se nauci uplne kazdy zdravy jedinec, ale ze nekdo hraje vyborne v 10 letech na klavir, vyhrava jednu soutez za druhou, to je jiz hodno obdivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
20.5.17 10:15

@Cuddy myslím že soutěž nebude uzavřena nikdy - starší má téměř 5 let a zkušenost taková, že dokavad je matka doma (tj nevrátila se ještě do práce, třeba že nastoupila na druhou mateřskou, nebo je v domácnosti) soutěží vždy!!! :D obzvláště ty které zastávali nějaké zajímavější posty v práci pak jsou velmi soutěživé matky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17375
20.5.17 10:16

@maxadel Ach jo, tak at se jdou ty matky realizovat zpet do prace, pomuze to vsem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12031
20.5.17 10:16
@Cuddy píše:
Nechapu, proc to ty matky delaji. Navic mas kamaradky velmi neempaticke. Nase dite dela vse od brzy, ale pokud se s nekym bavim, tak to nevyzdvihuji a naopak rikam, ze v roce a pul budou vsechny rozdily smazany a soutez uzavrena. Tedy doufam, snad pak nezacne, zda jiz je bez plen, jezdi na kole, lyźich… Hlavne je problem, ze se ten pohyb bere jako hlavni meritko vyvoje. Nikdy jsem treba neslysela otazku, zda ma dite jiz pinzenovy uchop, jak bere hrazky apod.

Tak u nas neuzavrena :D to co ma moje dcera hezke - je divne, to co jeste neumi je taky divny. Neresim je mi to u zadku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
20.5.17 10:17

@TeriiTerii a jen tak mimochodem syn stál a obcházel od 7 měsíců a naše rehabilitační i doktorka z toho byli upřímně nešťastné - rychlí vývoj není nic co by bylo ku prospěchu - díky té rychlosti neposílil co posílit měl a i nyní v jeho 5 letech s ním cíleně cvičím pod dohledem rehabilitační.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 10:22

@TeriiTerii no já přišla do práce, když byl malýmu rok a kolegyně povídá, už chodí…A já ne, ještě ani neleze 8o :lol: to byl pohled, co to mám doma za exota :) rozlezl se až ve 13 mesicich a chodit začal v 17 mes. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8640
20.5.17 10:30

Klid, třeba si ty jejich výroky dekóduješ jako „soutěžení“ jen Ty. Zkus s úsměvem prohodit „Holky, já mám doma klídek, podle doktorky je malá zdravá a v pohodě, tak si pořád vychutnávám fakt, že si můžu dát horké kafe s nohama nahoře, a když na kraji stolu zapomenu ovladač na TV a odejdu na WC, tak mě z toho záchoda nezvedne Óčko puštěné na volume 30…“
My máme s bráchou i ségrou malé děti téměř najednou (dohromady 6 dětí ve věku 0-5let) a každé je úplně jiné, moje děti hrozně brzy a dobře mluvily, ségry děti od 9m chodily, bráchy děti se od 1,5 roku najedly krásně i bez bryndáku a od dvou se uměly komplet obléknout. U všech bylo něco, co si navzájem můžeme závidět (resp. se udivujeme nad tím, co už ty druhé děti zvládnou a neustále si je navzájem chválíme). Shodli jsme se (a naši jako šestinásobní prarodiče taky), že nejlepší věc, kterou jsme naučili všech 6 dětí hodně brzy, je to, že usínají samy (žádné složité rituály, říct dobrou noc, pohladit, dát pusu a spát), a to je věc, kterou nám všem hodně známých v okolí opravdu závidí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
20.5.17 10:31

Ja si teda nemyslim, ze by soutezily nebo se vytahovaly. Proste se bavi o svych detech. Podle toho, jak to licis, bych nerekla, ze se te snazi trumfnout nebo se vytahovat. O cem si teda maji povidat? Novomatky vzdycky rozebiraji doslova kazdej prd, ono je to casem taky prejde a zacnete resit i jine věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21943
20.5.17 10:42

@TeriiTer
I kdyby soutěžily, tak se nad nimi prostě povznes. Buď ráda, že dítě trénuje takhle při zemi. Malej se odvážil postavit a obcházet docela brzy, ale hrozně a pořád padal. Kamarádky syn to rozvážil a pak rovnou hezky chodil. A že jim teď dítka hezky papají? To se může změnit. U nás už taky jen tak něco neprojde, zatímco dřív to bylo mňam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10738
20.5.17 10:47

Zakladatelko- přece z ohledu na ebe nebudou mlčet. zažíváte všechny tři krásný období se svými dětmi, a ony mluví o lumpárnách a ty zas smluv o tom, co jsi s malou zažila. žádné soutěžení nepopisuješ, jen různá vývoj dětí a to, jak se o nich matky baví Jesti ti kamarádky vaděj, tak se bav s jinýma. a nebo se bav o jejich dětech, když nedokážeš mluvit o svém dítěti. ož je škoda, protože tvoje dítě dělá taky pokroky- jen ty o nich asi nemluvíš, proto, že děti srovnáváš. Nedělej to a budeš mít pokoj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama