Miniinterrupce řešení složité situace?

Anonymní
25.5.18 18:12

Miniinterrupce řešení složité situace?

Ahoj holky.
Potřebuju Vám povědět o mé situaci. Přišlo to jako blesk z čistého nebe.
Je mi 26, před rokem jsem skončila školu a začala pracovat. Mám 2 měsíce přítele, jsme spolu moc šťastní, oba jsme si prožili své a vážíme si toho, co budujeme.
Měla jsem 3dny zpožděnou menses. Někdy se mi to stává. Udělala jsem si teď před chvílí těhu test - Clearblue. Po asi minutce na mě vyskočilo velké plus a pak ještě 3+ (tedy že jsem těhotná v min. 3týdnu). Málem to se mnou švihlo. Necítím se na děti, mám je ráda, ale… tohle neplánujeme. Nemáme ani jeden moc peněz, já za měsíc končím v práci a přestupuju do práce, která je mým snem a náhodou jsem na ni narazila. Taky se máme stěhovat v létě do jiného města. Cítím úzkost, zmatek, strach, ani trošku pozitivní emoce. Hned jsem začala přemýšlet o miniinterrupci. My chceme děti až později, ano sice je mi 26 ALE nemáme vůbec podmínky pro rodinu. Kdybychom se přestěhovali, ten byt stejně není pro rodinu, jsou to jen 2 místnosti, asi bychom museli bydlet u rodičů a to by bylo asi vypjaté. Další problém - jsem lehce obézní a být ještě těhotná, asi bych se ani nezvedla. Plus mám od 18let únavový syndrom, studia s ním jsem málem nedokončila. Mám z toho všeho hrozný pocit. Prosím, jestli tu je někdo v podobné situaci, napište. V pondělí budu muset k doktorovi a případně domluvit miniinterrupci. Je tu někdo, kdo s tím má zkušenost? Díky za každou citlivou odpověď, jsem na dně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8021
25.5.18 18:15

Promluv si s pritelem. Co on na to rika? Situace asi uplne idealni neni, ale kdo chce, hleda reseni a vase situace neresitelna neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4437
25.5.18 18:18

Miniinterupce ani klasický potrat pro mě osobně není žádné řešení „problému“, spíš trošku zbabělost se postavit zodpovědnosti. Žádný důvod, kterým sis to zdůvodnila, proč dát dítě pryč, není neřešitelný. Aby sis to později nevyčítala. Zkuste to probrat s partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
25.5.18 18:18

Nechci nikoho soudit, ale když miminko nechceš, proč jste se nechránili?? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
25.5.18 18:20

Každá situace ma řešení. Miniinterupci bych zvažovala az jako posledni možnost. Ja měla prvního syna ve 25 letech. Věk na to máš, stěhování tomu přece nebrání a práci si vzdycky nějakou najdeš. Řešení se da vždycky najít. Jde o to abys toho jednou nelitovala. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11876
25.5.18 18:21

Rozhodnuti je jen na tobe a tvem priteli. Vy dva se musite sami rozhodnout, co dal. Nazory druhych nejsou dulezite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
25.5.18 18:24

Hledás důvody proč ne, tudiz jsi rozhodnuta. Udělej na co se cítíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
25.5.18 18:26

Rozhodnout se musíte jen vy dva. Názory druhých bych nebrala každý má jiný život..postoje a hlavně srdce. S tím to řeš, protože přes něj jde co nás v životě hodně zasáhne a ovlivní někdy i po zbytek života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32304
25.5.18 18:28
@nedline píše:
Nechci nikoho soudit, ale když miminko nechceš, proč jste se nechránili?? :(

a to já se tedy zeptám - antikoncepce nebyla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
25.5.18 18:30

Chcete dítě později…později nebudeš obézní a nebudeš mít unavovy syndrom? Proč nemůžete mít dítě ve dvoupokojovem bytě? Jako malá jsme tak bydleli jednu dobu čtyřčlenná rodina..nemáte moc peněz? rok máš odpracovany, dostaneš mateřskou, přítel počítám pracuje, pokud by to bylo opravdu málo jsou různé přídavky a příspěvky na bydlení…práci snů můžeš najít i po mateřské…to jsou řešení…pokud to dítě nechceš, běž na potrat ale postav se tomu čelem a netvrd že vaše situace nemá řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021
25.5.18 18:31

Dvoupokojový byt je s jedním dítětem úplně dostatečný (rozhodně víc než bydlet s rodiči) - v Praze celkem běžné mimochodem, novou práci stihneš a myslím, že zvlášť když jsi obézní, přečkáš tam i zkušebku bez provalení, když bude vše ok (což nejpravděpodobněji bude). Nevím, co je lehce obézní, ale měla jsem před těhotenstvím 85 kg na 164 cm a fakt jsem se zvládala hýbat i jako těhotná ;). Dostaneš mateřskou i rodičák, případně i příspěvky na bydlení atd., pokud byste na tom byli špatně.

Neřekla bych, že je ta situace tak složitá, aby řešením bylo zbavit se dítěte, které už vzniklo, navíc máš i celkem vhodný věk. Únavový syndrom máš od 18, ale děti JEDNOU údajně chceš - za pár let budeš ale přirozeně unavená ještě víc, což rozhodně množství energie nezvýší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
25.5.18 18:37

Hlavně se pořádně nadechni a skus se trošku uklidnit. Chápu, že tě to zaskočilo, ale přeci jen máš teď pár dní čas to s přítelem pořádně probrat a zvážit všechna PRO a PROTI. I když v Tvém příspěvku jsem moc těch pro nenašla takže to vypadá že už ses stejně rozhodla… ale já osobně teda problém ve stěhování zas tak nevidím, znám spoustu rodin, které žijí v malém bytě, jde jen o to si to nějak zorganizovat. A obezita by asi taky nebyla takovy problém, i spoustě baculek těhotenství moc sluší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32304
25.5.18 18:38
@rozand píše:
Dvoupokojový byt je s jedním dítětem úplně dostatečný (rozhodně víc než bydlet s rodiči) - v Praze celkem běžné mimochodem, novou práci stihneš a myslím, že zvlášť když jsi obézní, přečkáš tam i zkušebku bez provalení, když bude vše ok (což nejpravděpodobněji bude). Nevím, co je lehce obézní, ale měla jsem před těhotenstvím 85 kg na 164 cm a fakt jsem se zvládala hýbat i jako těhotná ;). Dostaneš mateřskou i rodičák, případně i příspěvky na bydlení atd., pokud byste na tom byli špatně.Neřekla bych, že je ta situace tak složitá, aby řešením bylo zbavit se dítěte, které už vzniklo, navíc máš i celkem vhodný věk. Únavový syndrom máš od 18, ale děti JEDNOU údajně chceš - za pár let budeš ale přirozeně unavená ještě víc, což rozhodně množství energie nezvýší…
:think: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.18 18:38
@vonajebohyne píše:
Promluv si s pritelem. Co on na to rika? Situace asi uplne idealni neni, ale kdo chce, hleda reseni a vase situace neresitelna neni.

Přítel zrovna odjel a já mu to volala. Byl překvapený ale nepanikařil a ještě mě uklidňoval že to večer proberem. On má dětičky z předchozího manželství, tak už tím jednou prošel. Večer až se vrátí, chci to s ním pořešit. Já vím, moje momentální panika mi zatemnila ty cesty a postavila překážky… :zed: Nejvtipnější je, že já si před asi 6-8lety děsně přála miminko. Teď ale vidím, jak by to vše obrátilo vzhůru nohama. A bojím se, jestli by bylo zdravé. Včera jsem se zrovna opila a kouřila jsem, protože jsem to ještě nevěděla!! Ach bože…

• Citovat
  • Nahlásit
10431
25.5.18 18:41

Nejste na tom tak hrozne, abyste si dite nemohli nechat… Ja jsem proti tomu, uvidis, jak ti dite rozzari zivot..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama