Minimální vklad BÚ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 10:46
Minimální vklad BÚ

Ahoj, po dlouhé době jsem si procházela výpisy z banky a vzpomněla jsem si, že když jsme si asi před 7 lety zakládali účet, museli jsme tam vložit 500 Kč jako minimální vklad pro to, abychom mohli mít k dispozici i kontokorent atd a na ty 500 jsme ani nemohli sahat.
Tak mě napadlo, až budu rušit účet, tak mi těch 500 Kč vrátí nebo to propadne bance??
O peníze vůbec nejde, 500 bychom nepocítili vůbec, ale jen tak z principu by mě to zajímalo :think:
Máte někdo zkušenost? Díky

Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 8633 příspěvků 09.06.19 10:48
@Anonymní píše:
Ahoj, po dlouhé době jsem si procházela výpisy z banky a vzpomněla jsem si, že když jsme si asi před 7 lety zakládali účet, museli jsme tam vložit 500 Kč jako minimální vklad pro to, abychom mohli mít k dispozici i kontokorent atd a na ty 500 jsme ani nemohli sahat.
Tak mě napadlo, až budu rušit účet, tak mi těch 500 Kč vrátí nebo to propadne bance??
O peníze vůbec nejde, 500 bychom nepocítili vůbec, ale jen tak z principu by mě to zajímalo :think:
Máte někdo zkušenost? Díky

Samozřejmě, že ti je vrátí, jsou to tvoje peníze.

Uslava
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 09.06.19 11:08
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenost? Díky

Ty tam přece pořád máš v zůstatku. Znamená to, že by tvůj zůstatek neměl spadnout pod 500,.. Kč. Nebo si myslíš, že těch 500,–- kč je někde jinde v jejich sejfu například? Takže jestli ťeď máš na účtě třeba 2589 korun, tak můžeš utratit 2 089 kč a ten základ by tam měl zůstat. Kdybys v tu chvíli účet zrušila, tak ti dají celých 2 589,–-Kč, pokud nemají nějaké jiné poplatky, které ti naúčtují. Jako například mě před X lety u české spořitelny 600,–- Kč za zrušení účtu. Ale to už bylo dávno a nevím, jak to je teď.

cuky_ducky
Stálice 71 příspěvků 09.06.19 18:54

Zrušenie účtu je zo zákona zdarma (pri účtoch vzniklých pred viac než 12 mesiacmi), poplatky ti možu naúčtovať za zrušenie využívaných služieb ako napr. inkaso a pod. (zistíš v cenníku), inak ti vrátia všetky peniaze, ktoré na účte máš, sú predsa tvoje.

Váš příspěvek
Reklama