Nezaplatila jsem pohledávku , co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 21:45
Nezaplatila jsem pohledávku , co teď?

Ahoj, vznáším dotaz k mé situaci.
Minuly týden ( v pondělí ) do mailu mi přišlo ze společnosti, kde jsem si objednala nějaké věci, že jsem je odmítla převzít a tím pádem došlo k porušení smlouvy a že mám uhradit náklady, které tím vznikli, bylo to ve všeobecných podmínkách napsáno.
Psali, že částku mám uhradit do pěti dnů, nevím zda bylo myšleno i včetně dne kdy mail přišel, každopádně do mailu jsem se dostala až včera a tudíž jsem neměla možnost to dříve zjistit, platbu jsem ihned včera poslala, ale stejně mám za to ze jsem jejich lhůtu nestihla. Paní jsem poslala i potvrzení o platbě a poprosila jsem zda dá vědět, ze se peníze připsaly.
Snažila jsem se cely den dnes do společnosti dovolat, ale telefon cely den nikdo nezvedl. A můj dotaz zní mám se něčeho nyní bát? Či jak dal postupovat?
V mailu bylo také napsáno :
Pokud tak neučiníte, záležitost budeme nuceni záležitost řešit jinými
právními prostředky. Upozorňujeme Vás, že pokud dlužná částka nebude
zaplacena ve stanovené lhůtě, budeme dluh vymáhat včetně dalších poplatků
soudní cestou.

Děkuji za vaše odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 7799 příspěvků 04.06.19 21:48

Nebude dít nic a mám takové temné podezření, že si asi ani nic platit nemusela, zejména pokud si to objednávala přes internet, kde prostě můžeš 14 dní od převzetí bezdůvodně smlouvu vypovědět a zboží vrátit - to se prakticky vztahuje i na nepřevzetí zboží. Ale to by bylo potřeba ověřit ve spotřebitelské poradně, 100% si tím jistá nejsem.

Především na tebe dělali bububu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:01

V mem příspěvku vidím zpětném pár gramatických chyb, tak se zpětné omlouvám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:11

@Ou Ano, objednávala jsem přes internet.

Tejule
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 04.06.19 22:12

Jo jasný, takže si nic platit nemusela, já z jednoho eshopu taky takhle objednala, věc jsem pak našla levnější, tak jsem jim psala a oni, že objednávka byla odeslána. Konec. Tak jsem neprevzala na zasilkovne. Po 14 dnech mi přišlo bla bla to samé. Že mám uhradit nějakých 150 Kč. Poštovné plus manipulační poplatek. Tak jsem zvedla telefon, dovolat se nedalo, tak jsem jim poslala e mail, že telefony neberou a že jsem celou věc předala správnímu orgánů a informovala COI. Odepsali, že to byl omyl z obou stran a že to dále již budeme brát za vyřízené. :lol: zkusili to…

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 04.06.19 22:13

Nebude se dít nic, oni zase to neřeší taky hned přes právniky, a vymáháním…ještě by případně poslali další mail upozorňující, případně dopis… Ne hned vymáhání po jednom dvou dní. Ale spíše si myslím že na to nemají ani právo něco chtít zaplatit. Kolik to chtěli zaplatit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:16

@Veru1987 260,–

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:18

@Tejule myslíš, že bych když nereagují na maily a telefony, měla / mohla také napsat mail, že celou věc budu předávat na obchodní inspekci a k příslušným orgánům?

Janli
Echt Kelišová 8900 příspěvků 04.06.19 22:23

Omyl vážení. Musela. Pokud zboží nepřevzala a firmě vznikly náklady na poštovné a balné, tak jsou optávněni si je účtovat. To nemá se čtrnáscidenní lhůtou na vrácení nic společného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:26

@Janli já to uhradila, nechtěla jsem se v tom plácat, ale spíš teď nevím co dělat, když jsem peníze uhradila později než chtěli… :nevim:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 04.06.19 22:28
@Anonymní píše:
@Veru1987 260,–

Tak taky peníze. Ale jinak myslím že to bude ok, nebudou vymáhat peníze ze dne na den. A určitě ne 260kč. Jak jim to příjde o dva dny pozdějí nebude problém.

Janli
Echt Kelišová 8900 příspěvků 04.06.19 22:29
@Anonymní píše:
@Janli já to uhradila, nechtěla jsem se v tom plácat, ale spíš teď nevím co dělat, když jsem peníze uhradila později než chtěli… :nevim:

To jsi uhradila správně, opravdu na to mají nárok. Pokud je zpoždění v řádu dnů, tak se opravdu ničeho bát nemusíš. Penále je v tomto případě tak nízké, že jeho vymáhání by se nevyplatilo. Jednalo by se o haléře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:32

@Janli v pondělí 27.5. mail poslali, v něm stalo, že mám uhradit do 5ti dnů, já ale poslala peníze až 3.6.

jezz1e
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 04.06.19 22:34

Úhrada byla správná a dál se nemusíš bát, určitě už nic vymáhat nebudou, nevyplatilo by se jim to.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 04.06.19 22:36
@Anonymní píše:
@Janli v pondělí 27.5. mail poslali, v něm stalo, že mám uhradit do 5ti dnů, já ale poslala peníze až 3.6.

Než oni se k tomu dostanou atd… neboj se! to bude v pohodě. Takové poplatky za popelnice se exekučně vymáhají až za tři roky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama