Mirena- potíže

1439
27.11.20 11:11

Mirena- potíže

Ahoj, mám tři měsíce zavedenou Mirenu a už jsem zoufalá. Prvních pět týdnů jsem neustále krvácela nebo spinila pak týden klid, a takhle je to pořád dokola. Po dvou měsících jsem byla u gynekologa, dál mi norethisteron jeden denně a detralex taky jeden denně a problémy mám pořád. Nejvíc mi zaráží že ráno vstanu, všechno je super, nespinim a v poledne jdu třeba na záchod a opět se objeví špinění nebo krvácení. Už nevím co mám dělat. Prosím o jakoukoli radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9062
27.11.20 11:17

Tak to jsem měla taky. Nakonec šla Mirena ven i s dělohou. Mirenu jsem dostala, aby přerušila nekonečné krvácení, s ní to bylo ještě horší. Nech si ji vyndat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 11:17

Než se Mirena usadí, může to trvat i půl roku nebo déle. Já vydržela a jsem spokojená. Za další 4 roky bez menstruace mi to stálo.

• Citovat
  • Nahlásit
9062
27.11.20 11:22
@Anonymní píše:
Než se Mirena usadí, může to trvat i půl roku nebo déle. Já vydržela a jsem spokojená. Za další 4 roky bez menstruace mi to stálo.

Já ji měla skoro rok a bylo to čím dál horší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
27.11.20 11:26

Já taky vydržela asi 6-7 měsíců a teď už nemám menstruaci vůbec maximálně spinim malinko asi 1× za půl roku. V létě budu chtít novou, protože už ji budu mít 5 let a jsem ráda, že jsem vydržela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1439
27.11.20 11:33

@Paoloska pro mě právě byla mirena taky poslední šance, když to nepomůže jde ven děloha. Jenže je mi teprve 38 takže se mi do toho až tak moc nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
27.11.20 11:46

Zkus vysoké dávky vitamínu C. Ty by měly potíže zmírnit. Tohle tělísko si u někoho sedá dost dlouho. Mě to trvalo skoro půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15794
27.11.20 11:49

@Petrlis mně si Mirena sedala půl roku. Ten půlrok jsem špinila či krvácela téměř nepřetržitě. Ale pořád se to zlepšovalo. Teď špiním tak 4× do roka. Mám již druhou. Nicméně mě štve zhoršená pleť. Když dohojím jednu vlnu akné (které se mi dělá i na zádech), tak je čas na druhou. Dr.to jako problém nevidí. Mám myomy a bez mireny bych krvácela silně a často. Kdyby mi někdo nabídl odstranění dělohy, tak bych do toho snad šla :zed: Beztak je to jen otázka času. Babi brali dělohu ve 40, mamka to dotáhla až k 50, ale těch posledních pět let byla věčně na gyndě a pořád unavená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12433
27.11.20 11:50

První rok trvalo, než si Mirena sedla, občas jsem špinila, nebo krvácela. Pak to přestalo a na dalších pět let byl klid. Za to mi to stálo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9062
27.11.20 12:01

@Kakika Já jsem po odstranění úplně happy. Zlepšil se mi krevní obraz, nejsem tak unavená a konečně mám normálně sex :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.20 12:13

Mirenu jsem si nechala zavést kvůli silné menstruaci a špatnému krevnímu obrazu. Měsíc střední krvácení, špinění další 2 měsíce. Taky jsem si nadávala, že jsem to udělala, ale sedlo si to a teď jednou za čas růžový výtok, tak na půl dne na slipovku. Krevní obraz se zlepšil a jsem spokojená. Brala jsem tehdy železo a askorutin. Tehdy mě nedělaly dobře upnuté kalhoty a tlak na břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15794
27.11.20 12:44
@Paoloska píše:
@Kakika Já jsem po odstranění úplně happy. Zlepšil se mi krevní obraz, nejsem tak unavená a konečně mám normálně sex :)

Přesně takhle se vidím taky :lol: Jenže moje Dr to nevidí tak tragicky. Mirena zabránila krvácení a nějaké pupínky jsou přeci v cajku. Ale snížila mi i chuť na sex.
Jako já fakt nevidím důvod, proč bych neměla zákrok podstoupit. Děti mám, další fakt nechci, takže i když jsem relativně mladá (37), neměl by to být jediný důvod, proč pořád zachraňovat. I moje mamina je teď spokojená. A neměnila by, ani když to z prvu nebylo úplně OK a nějaké starosti s tím měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9062
27.11.20 12:54

@Kakika Tak jí řekni, že ti tělísko nevyhovuje. Nemůže tě do hormonálního tělíska přeci nutit. A jestli pro tebe nemá jiné řešení, neměl by být s odstraněním dělohy problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15794
27.11.20 13:23

@Paoloska na tohle téma se k ní chystám na rozhovor už rok :lol: Nicméně když jsme o tom mluvily naposledy, což bylo při vytažení prvního a před zavedením druhého, tak rozhodně žádnému radikálnímu řešení nakloněná nebyla. Chce to zkusit řešit ještě léky a kdoví čím. Mezi tělísky jsem měla odstup dva měsíce (neměla jsem včas udělanou histologii a bez ní odmítla zavádět) a ty dva měsíce byl očistec. Jasně, léky nakonec zabraly, ale po nich jsem se dávala dokupy další tři týdny (bylo mi z nich hodně zle…brutální únava, nafouknuté břicho a nevolnosti).

Ale díky za povzbuzení. :palec: Budu se muset ostatečnit a znovu otevřít diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
27.11.20 13:40

Já mám Mirenu teď rok. Ze začátku asi 2 měsíce neustále krvácení nebo spineni, ale neřešila jsem to, doktorka mi říkala, že to tak často bývá, kdline i to půl roku. Tak jsem se radovala, že s emi to ustalilo tak brzo. No ale šíleně mě štve, že mám normální, pravidelnou menstruaci. Doktorka mi to skoro nechce věřit, že prý s mirenou je ta šance na normální cyklus mizivá…jenže můj cyklus vždy fungoval naprosto dokonale. Při početí dětí jsem za to byla ráda, teď mě to dost obtěžuje. Těšila jsem se na 5 let bez menstruace a ono nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat