Mluvení 5 letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 22.02.18 12:36
Mluvení 5 letého

Sdílejte se mnou vaše názory…
Náš syn je pětiletý kluk, 6 mu bude až v červenci.
Učitelky ve školce mě dneska zpražily, že špatně říká ž, š, č. Ř už jsme nacvičili. Že v žádném případě nemá jít do první třídy od září.
Jak jsou na tom vaše děti??? Samosrejme ve stejném věku.
Nutí nás jít na logopedii. Ovšem moje zkušenost je, že na logopedii vám dá akorát papír, co cvičit a za měsíc přijďte to říct, jak jste se to doma naučili. Tak to nemusím nikam chodit.. a hlídat v čekárně dvě další svoje děti a mírnit je tam, aby byl klid…

Příspěvek upraven 22.02.18 v 12:40

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8099 příspěvků 22.02.18 12:39

@MaminkaLucka : srpnová dcera měla taky v tuto dobu nedovyvinute sykavky že, č, š. Do zápisu jsme pravidelně cvičili a v pohodě. Měli jste ve školce logopedickou depistaz?

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 30319 příspěvků 22.02.18 12:41
@MaminkaLucka píše:
Sdílejte se mnou vaše názory…
Náš syn je pětiletý kluk, 6 mu bude až v červenci.
Učitelky ve školy mě dneska zpražily, že špatně říká ž, š, č. Ř už jsme nacvičili. Že v žádném případě nemá jít do první třídy od září.
Jak jsou na tom vaše děti??? Samosrejme ve stejném věku.

Mám sedmiletého, do školy chodí (ne v ČR) pořád neříká všechna písmena čistě. Při zápisu v ČR nám řekly, že by kvůli tomu měl mít odklad. Ale školu zvládá dobře.

Kdyby v 5 letech mluvil tak jako tvůj, tj bych skákala radostí

Příspěvek upraven 22.02.18 v 12:42

kamiŠ
Generální žvanilka 23751 příspěvků 22.02.18 12:41

Dcera 5 let, 6 v cervnu, vse uz rika spravne, jen ma tvrdy jazyk, na logopedii dochazime od 5 let, aby prave do skoly vse umela.

Ale kdyz slysim ty deti jak mluvi jeste ve 2 tride, tak bych to zase nehrotila, jen mej na mysli, ze to bude mit mnohem tezsi… Chodite na logopedii?

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 22.02.18 12:41

@myskalucka nevím, asi ne, nikdy jsem o tomto termínu neslyšela. Naše nejstarší dcera také v předškolním věku neuměla č a ř. Nacvičili jsme to doma.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32546 příspěvků 10 inzerátů 22.02.18 12:43

Podle vývoje řeči u logopedky mají děti na ř čas do 6 let. Změkčování by měly začít v těch 5 letech ovládat, ale to, co píšeš jsou drobnosti. Zkusila bych třeba nějaké logopedické říkanky doma, aby se řeč cíleně cvičila. Ze zkušenosti - dcera do 5 let mluvila úplně perfektně, jeden kluk do 3 let nemluvil skoro vůbec, v těch pěti na tom byl asi tak, jak tvoje dítě a ř zcela správně začal říkat až skoro v 7 letech. Normálně do 1. třídy ho vzali, některé děti na tom byly s řečí ještě hůř. A nejmladší sice začal mluvit brzo, ale v 5 letech má taktéž problém se změkčováním, ř neříká a r je ještě taky spíš l.

axelina
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 22.02.18 12:44

@MaminkaLucka ahoj muj syn - bude mu 6 v srpnu neumí R. Ř. V.L. K. a bude mít odklad kvuli tomu. Odklad jsem plánovala stejně kvuli jiným věcem. Ale díky tomuto nám ho doporučili takže jsem ráda.

ahojson
Povídálka 24 příspěvků 22.02.18 12:45

No já mám čtyřletou dceru a ta mluví krásné, ale s klukem to srovnávat nemůžeme, holky jsou asi holt šikovnější. Mam ale synovce tomu bude 6 až v září a má problém s rikanim c, říká s, ř umí a š č bez problémů, ale ve školce chodí na logopedii, ale má na to ještě dva roky když je v září :P pomohlo vytisknout, popřípadě pokud chceš zabavit tak 8mi-12ti lete dítě nakreslit obrázky se slovy kde je tedy to č š, nebo taky se učit nějakou básničku kde požadovaná písmena jsou, takové knihy seženeš normál v knihovně :mavam:

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 22.02.18 12:46
@kamiŠ píše:
Dcera 5 let, 6 v cervnu, vse uz rika spravne, jen ma tvrdy jazyk, na logopedii dochazime od 5 let, aby prave do skoly vse umela.Ale kdyz slysim ty deti jak mluvi jeste ve 2 tride, tak bych to zase nehrotila, jen mej na mysli, ze to bude mit mnohem tezsi… Chodite na logopedii?

Na logopedii nechodíme ' stejně vám dá akorát úkoly domů a vy potom s dítětem doma pracujete…

Anonymní  22.02.18 12:46

@MaminkaLucka synovi je čerstvých 6 a neumí r a ř. Ráčkuje a ř se nechytá vůbec. Loni neuměl ani sykavky, ty jsme dřeli loni. Letos dřeme to r. Aktuálně jsme ve fázi, že ho vysloví, když na to myslí. Opravujeme ho a doufáme, že se to brzy zlomí. Cvičíme ho od září. Ale přeučování z ráčkování je prý náročnější.

Aktuálně učím první třídu a můžu říct, že tak 4-5 dětí (z 20) neumí sykavky. Dokonce je to větší problém než r a ř.

Jinak na logopedii určitě ano. Je to o tom, že musíš cvičit ty doma, ale logopedka by tě měla naučit, jak to to dítě má vyslovovat. Pokud to učí neodborník, může nadělat víc škody než užitku.

BaMaK
Závislačka 2720 příspěvků 6 inzerátů 22.02.18 12:56

@MaminkaLucka kdyz si myslis, ze to docvicis sama, tak cvic. Dcera ma spatne SCZ-umi je, ale strka jazyk mezi zuby…rozhodne mi neprijde, ze bych to doma zvladla sama. Ucitelka porad zkousi nove moznosti, pomucky, metody jak to spravit. Slysi i drobne odchylky, ktere ja uz nerozeznam, vidi kde dite dela chybu, vysvetluje mi co a jak presne prenovat. Ale zalezi na tobe, treba to v pohode zvladnes.

Příspěvek upraven 22.02.18 v 13:00

marin
Echt Kelišová 8845 příspěvků 22.02.18 12:58
@MaminkaLucka píše:
Na logopedii nechodíme ' stejně vám dá akorát úkoly domů a vy potom s dítětem doma pracujete…

Šla bych ke klinické logopedce, aby zjistila, co dělá syn špatně, že neumí správně vyslovovat písmenka. Řešila bych než nastoupí do školy, protože v pozdějším věku se to špatně napravuje.

unuděná
Závislačka 4883 příspěvků 22.02.18 13:04

Já bych na té logopedii byla už dávno.. zápis je za dva měsíce, pokud teď špatně vyslovuje, tak vám odklad nejspíš doporučí, pokud to nedopilujete. Samozřejmě není tvou povinností dítěti ten odklad dát, je to jen doporučení. A nevím, zda máš patřičné vzdělání, ale logopedům bych do řemesla nefušovala a to jsem zdravotnice :mrgreen:

Já jsem na FB ve skupině asi 10ti maminek (známe se i osobně) s takto starými dětmi (náš syn bude mít 6 v srpnu) a ty, jejichž děti mají špatnou výslovnost už navštívili logopedii i psychologickou poradnu zkraje roku, většině z nich doporučili ten odklad. My do školy jdeme, ale mluví perfektně přes dva roky :nevim:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9802 příspěvků 22.02.18 13:13

@MaminkaLucka K logopedovi bych určitě zašla, dítě posoudí a třeba poradí ideální způsob, který zrovna u Tvého dítěte zabere. (Moji dceru naučila Ř moje teta, dlouholetá ředitelka mateřinky, jednouduchou fintou za pár dní - a podtstaně dřív než před zápisem :mrgreen:.)

Druhak zvaž, jak třeba malý snáší kritiku. Pokud by si z něj nějaký spolupžák dělal legraci, pokud by paní učitelka byla přísná: bude vyklepaný, nebo mu to bude buřt? Pokud je pohodář, tak to zvládne a časem se doučí…

A za třetí: Je jinak zralý, nebo má i něco dalšího než řeč, co by mohlo svědčit pro odklad? Moje dcera je srpnová (už proto některé kamarádky radily dát určitě odklad), ale je velmi šikovná, i v PPP říkali, že by byla škoda ji nedat - ale když teď má ve třídě odkladové spolužačky, které jsou o půl hlavy větší, zkouší s ní manipulovat (často úspěšně) a vůbec umějí dát najevo, že mají navrch (hlavně sociálně), tak mi to teda za ni moc příjemné není. U červencového KLUKA bych zvažovala odklad hodně.

aledud
Kecalka 406 příspěvků 22.02.18 13:27

Syn bude mít rovněž 6 let v červenci, taky nám nejdou sykavky a r, ř. Chodíme do logopedického kroužku ve školce + k logopedce. Odklad nezvažuju, rozumět mu jde krásně, sousedka má 12 a já ji nerozumím. Jinak je šikovný, sčítá a odčítá, pořád něco kreslí, stříhá vyrábí. Učitelky ve školce, rovněž říkají, že odklad ne. Není to jen o mluvení, je to celkovém zhodnocení, my máme ve školce zkušené učitelky, dám na ně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Ať žije Zeman! Opilci v centru města vystrčili zadky a spálili své trenky

Přinejmenším neobvyklý pohled se naskytl kolemjdoucím obyvatelům Liberce,... číst dále >

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

Reklama