MMR 2.dávka a vyhláška

16.6.17 12:40

MMR 2.dávka a vyhláška

Ahoj, prosím o radu, jak je to nyní s druhou dávkou mmr? Neměli ji náhodou posunout až na pozdější věk?
Moje malá má jednu dávku myslím že jí dávali listopad prosinec přesně teď nevím a dneska mi přišlo že máme přijít na další očkování. Je nutné do ní dávat další dávku když pak až bude větší už nemusí mít dostatek protilátek. Nevíte někdo jak je to s tou vyhláškou kdy bude nová, slyšela jsem něco o červnu ale zatím tedy asi nic. děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13787
16.6.17 12:44

O úpravě vyhlášky se mluví už dlouho a nic. Záleží na pediatrovi, ta moje zatím neví, kdy to posunou, ale je ochotná dát druhou dávku až v těch 7-8 letech. Jinak stále platí, že 2. dávka se dává 6-10.m. od první.
Pokud se rozhodneš jí nedat, nic se neděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32864
16.6.17 12:56

Vyhláška je, ale dávat ji nemusíš..-nová schválená ještě asi není..
já dávala první dávku ve 2,5 letech i při " staré " vyhlášce..další máme kvuli NÚ posunutou až za rok, ale nevím jestli ji dám, možná taky počkám.
Jinak je možnost si nechat zjistit protilátky a pak předložit pedi a podle toho se řídit..stojí to 1500,– pokud si to necháš dělat každý rok, můžeš posouvat jak chceš..ale jde to i bez zjištění…záleží na tobě a na tom jak se k tomu staví dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
16.6.17 13:06

Take mame jit, stejne jako u prvni dcery staci podepsat papir, ze odkladas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32864
16.6.17 13:09

@Markéta456 oni tě pozvat musí dle plánu, ty můžeš odmítnout..zajdi nebo zavolej, že chceš odložit, podepíšeš papír a je ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1343
16.6.17 13:46

Ja doufajm, ze ta vyhlaska bude brzy v platnosti. Ted jsem dala prvni davku a druhou urcite driv jak v 6 letech nedostane..teda takovy je plan. Zjistit si protilatky je dobry napad. Sice to neco stoji, ale zas to neni uplny majlant..Co jsem cetla, tak druha davka neni posilovaci jak u hexy, ale spis jistici, protoze u nejakeho procenta deti se prvni davkou protilatky nevytvori a tak se to jisti tou druhou. Ale jelikoz klesaji s vekem, je daleko lepsi, preockovat pozdeji, aby to pak chranilo v dospivani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17257
16.6.17 13:58

Ja jsem byla rozhodnuta zaplatit protilatky, ale syn po prvni zvracel, tak dr. rekla, ze se zjisti protilatky a uvidi se - takze to mozna platit nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.17 20:45

@marketak5 já taky doufám že ta vyhláška bude brzy, tak teď má malá rýmu tak zavolám že rozhodně očkovat nebudu pak mají být zase třicítky a v červenci jedeme na dovolenou tak to ji to dávat taky nebudu a do té doby snad třeba už něco bude. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
16.6.17 21:58

Ja byla s malou na MMR prvni dávce loni v říjnu to ji bylo rok a třičtvrtě. MUDr nám kladl na srdce objednat se na druhou v únoru. No je červen ja se neobjednala a ted tedy ani nehodlam. Musím tam tedy ted se starším pro razítko na formular na tábor tak uvidim zda bude neco říkat. Ale chci druhou odložit co to pujde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17257
16.6.17 22:09

@Markéta456 na to bych nespolehala, mluvi se o tom dlouho a nikde nic. Tak podepises papir, ze odkladas a je to. I hlavni hygienik se nechal slyset, ze do skolky staci prvni davka. Za par let, az zacnou klesat protilarky, das druhou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
16.6.17 23:13

Synovi je 5 let a ma pouze 1 davku. Do druhe nas Dr. necpe. Ona je takova splachovaci.
Dcerka dostala prvni davku ve 3 letech kvuli zapisu do skolky, na druhou se rozhodne nechystame.
Nevidim smysl, dávat druhou davku tak brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama