MMR v době covidu?

Anonymní
20.1.21 19:42

MMR v době covidu?

Ahoj holky, dneska jsem byla u MUDr kvůli jednomu papíru a ona na mě že menší dítě nemá očkované MMR a že je mu už 18mesicu a jako začala že je to povinný a jako proc nechci a tak… No tak ji vysvětluju (slušně a asertivne), že pracuji na oddělení kde je teď plno covidu a zápalu plic a že v této době NE… No tak jsem byla za debilka že jako proc a že nesmí do kolektivu bez očkování… Tak znova… Že mám velkou šanci že můžu covid dotáhnout domu a že oslabený dítě po očku… A znova… Na to odpověď že si to tak nemysli… No jako očkování ano… Ale dýl proboha… Tak jsem se jí ptala kdy nejdyl můžeme dorazit a to se mi vysmala že mi kdyžtak nenapíše papír do školky… Daly byste teď v této době MMR když jste skoro denně v kontaktu s Covid 19?I když se chráním, prostě nemám dobrej pocit 8o Anonym-osobní údaje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4288
20.1.21 19:48

Dělej jak myslíš. Já očkuju normálně, dnes i nepovinné. Covid tady s námi bude ještě spoustu let, pokud ne navěky. Ohledně očkování je to co člověk, to názor. Nehledě na pandemii. V tom ti fakt nikdo neporadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
20.1.21 19:50

Ano, dala. Covid není jediné onemocnění a proč riskovat jiné tím, že nenaočkuju, když zrovna můžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
20.1.21 19:51

Ano, urcite bych ockovat dala. Covid tady s nami bude uz naporad.. a kdyz ne covid, tak to bude zas nejaka jina nemoc 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
20.1.21 19:53

Dala bych, jdu se synem za týden. Sama teda do práce nechodím, ale zbytek rodiny mám v první linii a nebojím se. To muze chytit kdykoli cokoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
20.1.21 19:56

Já tě chápu, ale neporadím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
20.1.21 20:03

Kdybys to chtěla odsunout, máš čas minimálně do té doby, než po ní budeš chtít potvrzení do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 20:05

Ano, oba s manželem pracujeme v domově pro seniory, Covid jsme tam měli a zřejmě znovu máme a dcera byla předevčírem na MMR očkování.

• Citovat
  • Nahlásit
30877
20.1.21 20:06

Dala jsem na jare. Sice do prace nechodim ale manzel ano a taky se u nich covid vyskytoval. Ono to hned tak nezmizi. Ale kestli nebudes jeste davat do skolky, tak asi muzes pockat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
20.1.21 20:10

My deme zítra ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1729
20.1.21 20:12

Mám 20m a zatím to naočkované nemá. Podařilo se nám na začátku prosince doočkovat hexu a na MMR jsme měli jít minulý týden, ale to jsme byli v karanténě. Holky byly s pozitivní učitelkou v MŠ. Tak jsme přeobjednaní na únor a uvidí se co bude. Holky mají jít zase příští týden do školky a uvidíme, jak dlouho tam vydrží. Ale u nás to teď doktorka moc neřeší. U starších to bylo o nervy, tam mi nechtěli očkování odložit vůbec, ale teď dr. nic nenamítá. Ani nemá jak, přece by si do ordinace nepozvala někoho, kdo může být nakažen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 20:21

A ty nejsi očkovaná proti covidu? U nás už všichni, co dělají na covid jednotce to buď prodělali nebo se nechali ockovat. S očkováním bude riziko přenosu (nebo alespon delka nakažlivosti a nálož viru) menší. Po druhé dávce tvého očkování proti covidu bych svoje dite MMR vakcínou očkovat nechala bez problemu. BTW. moje mamka dělá na zubním v nemocnici a už je taky očkovaná a dnes jsem mluvila s doktorkou z očkovacího centra v naší okresní nemocnici a 99%zdravotníků v nemocnici je očkováno min. první dávkou.

• Citovat
  • Nahlásit
30603
20.1.21 20:38

V takovém případě bych odložila. Zrovna Priorix ano, za mě stačí začít očkovat před školkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
20.1.21 20:43

Zrovna dneska jsme byla se synem na toto očkování. To bych ho od loňského března nemohla očkovat na nic. Zrovna v tu dobu jsme začínali s očkováním.. Covid tady už bude napořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
20.1.21 21:50

Počítáme s mmr někdy o prázdninách, to bude dítěti lehce přes dva roky. To očekávám pokles covidu a zároveň dítě půjde od září do kolektivu, tak ať to má…

Na tvém místě bych počkala, až budeš očkovaná na covid, jako zdravotník to bude asi brzo, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat