Šátkování miminka hned od narození - vaše zkušenosti?

138
19.1.21 08:57

Sátkovani miminka

Chtěla bych se zeptat na sátkovani miminek od narození. Určitě tu toho bude hodně, ale než bych to našla, a některé rady jsou i starší.. Mám skoro 13ti měsíční dcerku, teď jsem zjistila, že jsem opět těhotná, termín cca v září /říjen.. A tak uvažuji o sátkovani pro miminko, nemáte nějaké rady typy návody který by byl vhodný? Nikdy jsem šátek neměla, ale teď mi přijde určitě vhod, jen nevím, jak to je.. Koukám teď na nějaké šátky, ale bojím se tě hlavičky a toho sátkovani.. Jestli se to naučím správně a jestli nějak neublíží miminku? Mockrát vám děkuji za nějaké rady, typy.. Návody.. Vaše názory atd. :kytka:

Příspěvek upraven 19.01.21 v 09:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
19.1.21 09:07

Lepší koupit šátek na bazaru, už používaný, bude poddajnejsi. Možná nějaká ochotna prodávající maminka poskytne i osvětu :D já se to učila vázat podle videí na youtubu. Pokud mas 2 lete dítě, tak ten základ můžeš natrenovat i na něm :D Jinak hlavně to musíš mít vždycky na pevno, u miminka se pak hlava podklada třeba ještě látkovou plenou, ze má větší oporu. Fakt nejlepší, aby ti to ukázal někdo, kdo už to umí no. Na fb jsou skupinky, tak se koukni tam, jestli nemáš někoho v okolí. Jo a pak to chce koukat taky na délku šátku, to mě třeba nenapadlo a koupila jsem kratší, já ho uvazu v pohodě, ale muž když chtěl nosit má 100kg a už ho nezavazal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
19.1.21 09:12

@Kriss Tina děkuji, kouknu 😇. Pardon mám 13ti měsíční 🙈. Proto chci řešit ten šátek, abych měla více volné ruce kolem sebe, první jsem v šátku neměla a i tak to s ní bylo dost náročné, nechtěla mi skoro vůbec spát, usnula jinak než na rukou, až to trvá celkem do dnes, podle toho, jakou má náladu 😏. Takže to chci u druhého dítěte změnit k lepšímu. To je pravda, můžu trénovat na malé 😄. Jen otázka, jestli mě nechá trénovat 🙄 😂 Facebook nemám, tak teď Teda budu hledat, ať můžu co nejdříve trénovat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19659
19.1.21 09:19
@LuciiLucie píše:
@Kriss Tina děkuji, kouknu 😇. Pardon mám 13ti měsíční 🙈. Proto chci řešit ten šátek, abych měla více volné ruce kolem sebe, první jsem v šátku neměla a i tak to s ní bylo dost náročné, nechtěla mi skoro vůbec spát, usnula jinak než na rukou, až to trvá celkem do dnes, podle toho, jakou má náladu 😏. Takže to chci u druhého dítěte změnit k lepšímu. To je pravda, můžu trénovat na malé 😄. Jen otázka, jestli mě nechá trénovat 🙄 😂

Koukni do fb skupiny nosíme děti. Jinak mně šátek půjčila kamarádka a pomohla mně najít nějaké na bazarové. A vážu už teď. Dost mně to pomáhá na záda. S miminkem uvidím. Jinak velké dítě bude potřebovat jiný šátek nebo nosítko než novoš, co jsem tak zjistila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
19.1.21 09:20

@LuciiLucie nevím odkud jsi, ale koukni i tady, možná bude nějaká maminka z okolí co satkuje :) na 13 měsíční se dá trénovat ještě lip :D já šátek kolem toho roku využívala docela dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
19.1.21 09:22

@P4ja já mám třeba šátek od narození do 20 Kg, do toho bych uvazala ještě našeho predskolaka :mrgreen: a používám ho co sme přišli z porodnice, jsou spis pro různé věkové skupiny různé úvazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19659
19.1.21 09:27
@Kriss Tina píše:
@P4ja já mám třeba šátek od narození do 20 Kg, do toho bych uvazala ještě našeho predskolaka :mrgreen: a používám ho co sme přišli z porodnice, jsou spis pro různé věkové skupiny různé úvazy.

No, já mám nějaký lehčí právě na novoše, s tím že dá tak max 7 kg a potom uvidím, jestli bude potřeba jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
19.1.21 09:30

@P4ja tak to jo oni mají i různou gramáž no. Já vzala rovnou ten silnější, abych nemusela kupovat co 3 měsíce nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19659
19.1.21 09:31
@Kriss Tina píše:
@P4ja tak to jo oni mají i různou gramáž no. Já vzala rovnou ten silnější, abych nemusela kupovat co 3 měsíce nový.

Tak já uvidím. Jestli to bude pro nás. Ale byl za pěknou cenu a potom ho prý taky v pohodě pošlu dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
19.1.21 09:33

@P4ja jo to je zboží, co se prodává dobře, protože většina bude hledat spis bazarovy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
19.1.21 09:34

@Kriss Tina jsem z Pardubic. Koukám na inzeráty a jsou tam maminky, co prodávají. Tqk uvidím, jak dopadnu 😂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8317
19.1.21 10:23

@LuciiLucie jak už bylo psáno, nejuniverzálnější je pevný šátek. Výběr je obrovský, ale za mě je to v podstatě jedno, měla jsem obyčejný bavlněný Girasol a odnosila jsem v něm tři děti. Zanošený je lepší, než nový, je poddajnější a lépe se s ním pracuje.
Jen bych doporučila mrknout výhledově i na nosítka. U prvního dítěte jsem nosila v šátku do roka a čtvrt a nosítko pořídila až na „poponášení“, když malý chodil. U druhého a třetího jsem nosítko ale využila mnohem dříve, bylo rychlejší na na nasazení a každá ušetřená práce při vypravování se ven byla vítaná.
Jestli se bojíš vázání, doporučuji si zaplatit kurz, vyplatí se to, získáš jistotu. Nebo jsou na youtube videa uživatelský Vonzino1 (snad to píšu dobře, už je to nějaká doba, co jsem z nich čerpala). Jsou velmi dobře natočené na spoustu různých úvazů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
19.1.21 10:32

@Hoa Mai mockrát děkuji za rady. Teď jsem koukala, jestli něco není tady a nasla jsem prodejnu a i půjčovnu šátku, nositek.. Tak až otevřou, zavolám a zeptám se, zda i neukážou vázání šátku 😄.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19253
19.1.21 13:50

@LuciiLucie ahoj, napiš mi SZ, ráda s tebou vhodný šátek vyberu, nosila jsem 3 děti, určitě doporučím zanošený bazarový bavlněný do začátku ;) :hug:
je to prima věc, navíc při více dětech k nezaplacení, když se vzbudilo miminko a já potřebovala dát dětem svačinu, vypravit je do školky a odvést, nevím, jak bych to jinak zvládala. V šátku byl nadšený, než v nervech chystat snídaně a nechat miminko v košíku plakat, to fakt ne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30659
19.1.21 13:57

Pro začátek doporučuju shlédnutí videí https://m.youtube.com/user/vonzino1
Na nošení bavlněný šátek podle konfekční velikosti, ideálně z druhé ruky.
Pokud bys byla náhodou tady od nás, ráda pomůžu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat