Moc pije, dohání hmotnost?

3862
8.6.15 22:32

Moc pije, dohání hmotnost?

Ahoj holky. Syn v 6 týdnech přešel z plného kojení na UM a od te doby stále válčím s tím, kolik má vypít. Narodil se s nízkou hmotností (jen 1790g)v 36tt, dnes má 3,6 kg a vypije víc jak 800ml (cca 7×122ml) mléka za den. Když procházím internet, čtu, že by měl vypít 150ml na kilo váhy, což vůbec neodpovídá. Od té doby, co jsme přešli na vyšší dávku, je klidnější. Přibírá těch 50g někdy víc za den, bříško ho netrápí, neblinká, ale ta dávka mi přijde na jeho váhu šílená. Pilo vaše miminko také mnohem víc než se doporučuje? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9659
8.6.15 22:37

@karamellka kojila jsem, tak nevím :think: Asi bych zavolala lékařce… V těchto dnech může mít také větší žízeň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
8.6.15 22:39
@karamellka píše:
Ahoj holky. Syn v 6 týdnech přešel z plného kojení na UM a od te doby stále válčím s tím, kolik má vypít. Narodil se s nízkou hmotností (jen 1790g)v 36tt, dnes má 3,6 kg a vypije víc jak 800ml (cca 7×122ml) mléka za den. Když procházím internet, čtu, že by měl vypít 150ml na kilo váhy, což vůbec neodpovídá. Od té doby, co jsme přešli na vyšší dávku, je klidnější. Přibírá těch 50g někdy víc za den, bříško ho netrápí, neblinká, ale ta dávka mi přijde na jeho váhu šílená. Pilo vaše miminko také mnohem víc než se doporučuje? Děkuji.

po UM může mít v těchto vedrech žízeň zkus mu dát i napít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3476
8.6.15 22:45

Zkuste dát vodu, může mít žízeň

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3862
8.6.15 22:48

Vodu mu dáváme občas taky, kolem 40ml, zkusíme přidat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
8.6.15 23:19

Me ani u jednoho dítka neodpovídalo množství, co pili na to, co bylo psáno na krabici jako doporučení. Syn pil o dost víc a dcera vypije méně. Je to individuální a každé dítě je jiné. Pokud mu to nijak nevadí na bolest bříška, asi bych ho nechala. Nanejvýš zkusit dát víc napít, ale je ještě male, tak by mu mělo stačit jen mlíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3862
8.6.15 23:29

@veercaa děkuji. Já si třeba vůbec nevybavuji, že by první syn pil vodu nebo čaj minimálně 1. rok, stačilo mu mléko jak MM tak pak i UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
8.6.15 23:38

@karamellka Dceři je 5 měsíců a nechce ani čaj ani vodu. Maximálně si po presnidavce 2× cucne a konec a syn byl to samy. Synovi jsem na 6 nedělích dělala UM ze 150 ml vody a po přidání toho mlíčko to ještě dost nabude. A doktorka to neresila. Když jsem mu ubrala, křičel hlady a stejně jsem mu musela přidat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
9.6.15 13:53

Moje dítě v tuhle dobu pribiralo 400 g týdne. Trvalo to asi měsíc. Narodila se 3,4 kg. Byla kojena, tak nevím, kolik vypila. Prcka bych nechala, je malej a potřebuje nabirat. Nepřijde mi to tak moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama