Móda - Jsme out. Vyškolte mě, prosím

Anonymni
28.1.08 11:25

Móda - Jsme out...vyškolte mě, prosím.

Ahojte, píšu anonymně je to dost povrchní téma …(na mně)… :oops:
Moje 13 letá sestřenice, mě nedávno poučila, že kapsáče jsou už úplně out a že když dcerka nemá něco s hello kitty tak je mimo…no né, že by na tom nějak záleželo :roll: …ale tak jsem o tom přemýšlela a je fakt, že jsem doma už 4 roky… a tak opravdu nemám přehled co ted letí. Navíc kámošky ujíží na značkových věcech pro mimina a já v tom tápu. Jich se rozhodně nezeptám :roll: .

Takže jistě je tu někdo zběhlý v módě a trochu mi osvětlí… co je to Next, Hello Kitty, Roxy (asi trička) a Abercombie, jaké ted letí oblečky pro mimina a co je už úplně out. Věci těch značek jsem viděla, takže vím jak vypadají, ale nechápu jejich význam… Hello kitty je nějaká přátelská kočička? Z nějakého komiksu? nebo od kud…kde se vzala?. … a tak.

A taky co letí pro maminy… zkrátka abych byla zase trochu in.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
28.1.08 12:00

Ahoj,

co leti pro maminy ti neporadim. Ja mam trochu zvlastni styl.

Ale Hello Kitty kupujeme trilete dceri, protoze to ma rada. Je to z kolekce HM, takze to sezenes jen v nekterych mestech. Ale ja HM kupovala uz drive, protoze cena neni tak silena jako u Next, jsou to veci kvalitni, ktere i po triletem uzivani prodam v pohode.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
28.1.08 12:08

Ahoj, šoupla jsem diskusi do Hadérek, ju?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.1.08 12:53

Anonymní: co letí - těžko popisovat, asi by bylo nejlepší nakoupit pár modních časopisů. A co říká puberťačka, na to bych se v klidu vykašlala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
28.1.08 13:04

Ahojky:o) já teda nevím,ale myslím,že kapsáče snad nejsou úplně out:o)))…asi záleží jak které…
Já si teda na oblečkách docela zakládám,baví mě to…ale majlant za to neutratim…skoro všechno je sekáč za pár korun a myslim,že naše děti jsou celkem in:o)))…Nic se nemá přehánět…Novou mikinu Next za 700 jim nekoupim…ale když se pak nějaká vyskytne za 200 na mmb a je to zrovna ta,co se mi tooolik líbí a je tolik moderní,tak jí na parádu koupim:o)…ale máme i mikinky za 50,– nebo něco taky právě třeba z H&M nového (tam ty ceny jdou-to souhlasim)…Pokud se chceš zorientovat v tom,co je IN,tak doporučuju prostudovat mimibazar…za chvíli si uděláš přehled,jaké věcičky se nejlépe prodávají a jaké tam dlouho leží…nebo si udělat výlet a projít nějaké obchodní centrum…:o))) …nicméně z tvého příspěvku se mi spíš zdá,že ti to je jedno,co se nosí a ptáš se,jaký v těch oblečkách je smysl…no tak myslím,že můžeš zůstat klidná i v případě,že tvoje dcerka nosí kapsáče,které jsou out…:o)…smysl kapsáčů ,které jsou in i těch,co jsou out je pořád stejný…hlavně,že má co na sebe a není jí zima…prostě je to jen úlet,že dáváme dětem super hadříky…já to dělám pro zábavu a protože se mi prostě víc líbí holčička v růžovém ohozu Hello Kitty (např.) než holčička v modrejch teplákách a hnědý mikině s medvídkem…asi tak…pokud tebe to nebaví,tak si s tim nelam hlavu:o))))

Ale stejně se chci zeptat,taky nevím,kde se ta Hello Kitty vzala????

papa Terez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
28.1.08 13:26

k Hello Kitty jsem neco nasla tady http://www.palladiumpraha.cz/…hello-kitty/
podle me to je takovy chvilkovy ulet, na kterem urcita generace roste, prirovnala bych to treba k Snoopy nebo nam starsim jsou mozna blizsi Smoulove :)
proste era nejake postavicky a vsechny deti nebo pubertaci ji museji mit na vsem

a mozna muze byt i docela zajimavy si precist diskusi pubertaku treba tady http://forum.lide.cz/forum.fcgi?…

• Nahlásit
  • Citovat
1234
28.1.08 13:35

Co já koukám, tak třeba na MMB je to hlavně Next, co se nejvíc kupuje a prodává. Vždycky jsem si dělala srandu z těch Nextofilních maminek, co kupujou jenom Next a mají tam inzeráty typu: „Koupím pyžamko pro dvouletého chlapečka, pouze Next!!!!!“ 8) 8) :lol:
Tak zrovna u pyžamka mi jde hlavně o to, aby Matýska netlačila guma v pase a bylo 100% bavlna, jinak je mi to fuk.
Nicméně musím uznat, že Nextové oblečky jsou krásné a pokud na nějaký na MMB narazím a je za dobrou cenu, taky ho koupím. Dokonce jsem si teď přímo z Anglie pár Nextových oblečků objednala :oops: , protože třeba kšiltovka s ochranou krčku vyšla na 160,–, mohla jsem objednat klukům stejné a kvalitu znám. Už se mi tu pár oblečků (pro děti i pro mě) z Nextu nashromáždilo a je to vesměs kvalitní oblečení. Stejně tak jsem ale spokojená s HM i C&A - tam jsem nedávno sehnala Ondrovi překrásná prďácká bodýčka po 79 korunách a po několika vyprání jsou pořád jako nová.
Myslím si, že letí hlavně nápisy značek a třeba mikča, na které je obřím písmem vyšito NEXT se prodává desetkrát líp, než když je to na ní napsané jen třeba dole v rožku. Jo, na to je alergickej můj manžel, jak je někde fajfka :lol: přes prsa, tak od toho utíká pryč. Ale kvalitní oblečení má rád. Tady u těch prcků jde podle mě taky o to, že některé maminky chtějí ukázat, že na to mají, a podle toho vybírají oblečky tak, aby na nich bylo dobře vidět, kde jsou koupené :wink:

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
28.1.08 13:54

Tak s tím souhlasím. Taky mám ráda když to holkám sluší, ale rozlišuju jestli jdou do města honit parádu nebo se popelit na dvůr na písek. Jsme z vesnice, takže tady se to asi tolik neřeší. Ale dostane mě třeba maminka, která seřve ve vesnický školce učitelky za to, že nedaly pozor co si na sebe kluk bere, že venku na procházce zničil kalhoty za 800,–kč! Jelikož jsme na vesnici, tak třeba právě školku řešim tak, že prostě jde ráno v tom, v čem mi nevadí že půjde ven, protože nemůžu spoléhat na to, že si tří nebo čtyřleté dítě nesplete co si má vzít a učitelky taky nejsou vševědoucí a navíc tam maj 25 dětí, takže kdyby měly každý vyslíchat co si má vzít na sebe, asi by se na vycházku nevypravili. A co se týká obecně dětského oblečení, tak teď taky ráda koupím lecos v sekáči, protože se dají sehnat značkové věci za pár korun a jsou v pěkném stavu. Ale když byly holky miminka, musím říct (jsem asi i přes svůj věk 28 let, dost staromodní) že se mi nejlíp osvědčily vázací košilky, mako kabátky a dupačky které se daly vyvařit a stále i po xx letech držely tvar a barvy. A nejspokojenější byly v klasické zavinovačce. Je mi jasné že s tímto názorem neuspěju, jak jsme tady četla diskuze o zavinovačkách, ale nemůžu si pomoct :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
28.1.08 14:18

tak se přiznávám :oops: …tu diskusi jsem založila já.

moc jsem si přála dceru a kromě toho, že chci doma partačku- babu, tak taky abych jí mohla vyoblíkat a dělat jí ty culíčky no zkrátka aby byla krááásnááá :o)
a je fakt, že v řůžovém kožíšku a čepičce hello kitty vypadá nádherně…
Mám staršího syna a věci na parádu obvykle dostával od tety z" prahy"…až ted jsem zjistila, že jsou z HM! Věci na lítačku kupuju na burze. Stačí mi, že jsou pěkné a levné… kvalita je mi jedno, protože to stejně zlikviduje.

U syna jsem to moc neřešila, a mimibazar jsem objevila nedávno…a když jsem tam viděla ty náááherné hadříky… no to víte :wink: … hned bych utratila majlant…

No a tak jsem pochopila, co asi tak letí…ale zajímá mně proč zrovna next je tak super…nosí to děti celebrit? nebo co? někdy se mi líbí víc věcička jiné značky…a ta kočka je mi záhadou…vůbec tu postavičku neznám… :cry: .

A prosím vás tričko Roxy…to je co? (sestřenice by ho chtěla k narozeninám, a já bych jí chtěla potěšit, už mám jedno objednané). Roxy je nějaký hudební klub ne?… nebo je to sportovní kolekce od fishbone…nebo co? Líbilo by se i mně, ale není to jenom pro pubertáky…?V HM se prodávají různé značky, že? jako v CA…?

No prostě ráda bych byla in, ale informovaná…mám ráda, když vím co je na ričku napsáno, než si ho obleču… nebot obří nápis bear…není nic jiného, než prostě medvěd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
28.1.08 14:29

Roxy je odevni znacka pro divky, je to vlastne odnoz quicksilveru, coz bylo puvodne obleceni pro surfare, ale ted je to oboje pro skataky, snowboardisty apod.
a je podle me desne a zbytecne drahe, fakt u toho strasne moc platis za tu znacku

• Nahlásit
  • Citovat
TehotnaTerezka
28.1.08 14:38

jo a abych to doplnila uplne :)
Abercrombie & Fitch je hodne stara americka znacka obleceni (zalozeno 1892), ktera je mezi pubertaky velmi oblibena
U nas je mozna cenena hlavne proto, ze tu podle me jeste neexistuje zadny kamenny obchod, ktery by tuto znacku prodaval, takze se vozi z ciziny nebo prodava na internetu a tim padem neni tato znacka tak snadno dostupna a rozsirena a to se ceni

• Nahlásit
  • Citovat
5811
28.1.08 14:43

Koukám, že mám zá:,–(ní mezery ve vzdělání :lol: :lol: :lol: . Mikinku s kočkou jsme jednu dostali, už z ní Haňucha vyrostla a myslím, že to ani nijak zvlášť neocenila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3787
28.1.08 15:08

Jé, no tak já radši nesleduju (tedy záměrně, jakýs přehled mám), bo na to prostě nemám peníze. Holt se musím snažit udělat princeznu i z neznačkových hadýrků a myslím, že se mi to zatím daří ;-) je mi jasné, že do puberty to nevydrží ;-) No a co se týče mě, tak se holt musím snažit, abych v tom neznačkovém oblečení aspoň měla co nejmenší dupu (jak říkají moravskoslezské kamarádky) ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.2.08 04:44

Ahojky,

tak já vždycky razila, že odkud s blbinami kolem módy nedorazí dcerka sama (díky vlivu kamarádů ve škole apod.), tak to rozhodně já honit a podporovat nebudu..

Důvodů je víc:

• když má běžné věci, na kterých já nelpím, tak ji nebudu prudit, aby v tom nedělala to či ono… může si tak užívat to, že jí jsou 3 roky a neřešit, jestli má na sobě tyto botky a tyto kalhoty…
  • když jsouo oblečky univerzální, tak se mohou použít i na další dítě jiného pohlaví = kluka.. takže barvy jako oranžová, žlutá, zelená, červená… je mi fuk jaké barvy letí, jaké tepláčky by měly být ty pravé pro holčičku apod…
  • když nebude načančaná, sladká, zkrátka bonbonek k sežrání, tak nebude tak lákat pedofily jako růžové princezny… až bude zas někde lítat a učitelka ve školce ji těžko hlídat.. když jsme v obchodě a schovává se apod…

Však v pubertě se tomu šílenství nevyhnu, tak nyní šetřím nám oběma nervy a peněženku taky :-)

nepřihlášená Efina

• Nahlásit
  • Citovat
17312
2.2.08 08:17

Hehe, tak se tady smeju, ze nemam nic s Kitty- nejsem moderni :lol: :lol:

nektere znacky znam, nektere ne- v podstate to moc neresim..a mam dva kluky, takze mam pocit,ze tam je to malinko jine…na Nextu neulitvam, vyhovujem mi treba HM, CaA nebo hodne rada nakupuju v Coccodrillu- ti maji vzdycky moc pekne ucelene kolekce- takze koupim triko, kalhoty, mikcu nebo svetr- da se i bunda a tak- a mam klid :wink:

Popravde- ani moc nerozlisuju veci na ven a na pekno :wink: nemame mit od koho starsi veci pro kluky, takze maji vse nove (samo, ze i z bazaru nebo tak :wink: )- teda Maty ma i veci po Filipkovi, ale ne moc- porad je nejak nemuzu velikostne „srovnat“ :lol: …no i kdyz nakuju v sekaci nebo na mimibazaru, tak se snazim hledat co nejvic zachovale veci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama