Modelovací písek

370
20.6.15 21:27

modelovací písek

Ahoj všichni. Máte někdo zkušenosti a můžete mi poradit? Chci pořídit pro dceru téměř 2 roky. Baví nás modelína. Koukala jsem na netu a těch písků je tolik, že jsem se v tom nějak ztratila. Kouzelný, kinetický, magnetický a navíc ještě různé značky a já teď vůbec nevím jaký mám vlastně pořídit. Jaký je v tom vlastně rozdíl, pokud vůbec nějaký. Četla jsem někde v diskuzi, že kinetický lze celkem dobře uklidit, ale magnetický snad zase špatně :-( Můžete mi, prosím, napsat cokoliv k tématu? Případně snad se dá doma, stejně jako modelína, vyrobit. Máte zkušenost? Kde jste třeba kupovali a jaké množství? Zkrátka cokoliv vás napadne a budete ochotné napsat :-) Děkuji moc předem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7324
20.6.15 21:34

@nico2 Máme ve školce toto: http://www.kouzelnypisek.cz/
Děti to milujou, uklízečka už méně… :mrgreen: :roll: Na zemi se to dá sebrat…shrneš to na hromádku a sebereš…lepí to…i z koberce se to dá dobře sebrat…zbytky smeteš nebo vyluxuješ…děti to mají v plastové přepravce s válečkem, vykrajovátky, malými formičkami, kyblíčky atd…na drobné modelování super…větší věci se „roztékají“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7324
20.6.15 21:36

Máme ho cca 5 kilo na třídu…vyjde to na 3 přepravky…tedy pro 3 děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
20.6.15 21:40

Děti mají kinetický písek od Vánoc a vracejí se k němu dodnes, takže u nás oblíbená „hračka“ :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
20.6.15 21:44

U nás to baví i šestiletáka. od vánoc. to je u nich zázrak. mají kinetcký, ségra kouzelný, rozdílné mi to nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
20.6.15 21:46

A máte právě ten kouzelný nebo kinetický? Na tom videu mi ten kouzelný přijde víc podobný modelíně a ten kinetický víc jako opravdu písek. A odpovídá ta váha třeba jako kilu mouky? Jako kdybych nasypala do nádoby prostě na hraní kilo mouky? Snad ty dotazy píšu nějak srozumitelně :-( Jen jsou asi lehce,,přitloublé,, Ale přijde mi to dost drahá zábava, aby to pak doma leželo :-( Každopádně moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
20.6.15 21:47

Lama Lama

A ani v tom úklidu není výrazný rozdíl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7324
20.6.15 21:48

Na dotek je to velmi příjemná věc, ten „písek“…nemáš vysušené ruce, jako po hrabání v klasickém písku, nešpiní to, nelepí se to na ruce…prostě „čistá hra“…jen to uhlídat v té přepravce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
20.6.15 21:51
@nico2 píše:
A ani v tom úklidu není výrazný rozdíl?

nevim, u nás je pravidlo, že co uklidí sami, to zůstane, co zbyde, to nemilosrdně luxuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
20.6.15 21:54

@nico2 http://www.slevovyprodej.cz/…01-0793.html koukni sem.My jsme snim spokojeny a uklid je v pode, když tak mam prirucni vysavac a zbytky vysaje, mame ho v nadobe s ikei a v pohode si tam deti hrajou. Doporucuji min 2kg at něco muzou tvorit, cim vic tim lip. Staci knemu bezne formičky na pisek ale pozor musí byt uskladnem v zavrenej nadobe at nevysicha.Uz ho mame od vanoc a stále je ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
20.6.15 21:55
@nico2 píše:
A máte právě ten kouzelný nebo kinetický? Na tom videu mi ten kouzelný přijde víc podobný modelíně a ten kinetický víc jako opravdu písek. A odpovídá ta váha třeba jako kilu mouky? Jako kdybych nasypala do nádoby prostě na hraní kilo mouky? Snad ty dotazy píšu nějak srozumitelně :-( Jen jsou asi lehce,,přitloublé,, Ale přijde mi to dost drahá zábava, aby to pak doma leželo :-( Každopádně moc děkuji

naši si skoro hrajou jen s tim. když to vemu historicky, tak u nás jelo duplo, lego, vláčkodráha, kočárek, tempery, modelína písek. Nic jinýho už bych domu nekoupila a s ničím jiným si nehrajou. Kdybych to přepočítala na odehrané hodiny, vyjde to furt levněji, než kdejaké krámy za pár kaček, co se tu válí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
20.6.15 21:56
@kotatko7 píše:
@nico2 http://www.slevovyprodej.cz/…01-0793.html koukni sem.My jsme snim spokojeny a uklid je v pode, když tak mam prirucni vysavac a zbytky vysaje, mame ho v nadobe s ikei a v pohode si tam deti hrajou. Doporucuji min 2kg at něco muzou tvorit, cim vic tim lip. Staci knemu bezne formičky na pisek ale pozor musí byt uskladnem v zavrenej nadobe at nevysicha.Uz ho mame od vanoc a stále je ok.

na našem píšou právě nechat na vzduchu a nezavírat :think: od vánoc je na vzduchu a je furt v cajku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
20.6.15 22:07

moc všem děkuji

Tak jste mne přesvědčily, že malá dostane k narozeninám písek :-) A už jen vybrat nejlepší cenu! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
20.6.15 22:13

@Lama Lama No ja ji mam v boxu s ikei, prodejce mi to doporucil a hned jak si deti dohajou tak ji uklidim.No hold každý napise něco jiné ale asi je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 06:23

Plastelína se dá i vyrobit. V pátek ji dělala Kristina Kloubková ve snídani s Novou, ale nestihla jsem začátek. Zkus googlit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama