Reklama

Mohl by už kaši? Nebo co s tím?..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 14.02.10 14:57
Mohl by už kaši?nebo co s tím?..

kaše

ahoj,prosim o radu, mám tří a půl měsíčního syna, ktery je od konce druhého měsíce na UM (Beba HA) a teď pozoruju, že mu to mlíko už nestačí?? (podle tabulek by měl vypít nějakých 900ml denně, on vypije litr a čtvrt a přijde mi, že stále má hlad, v noci už se nebudil, teď se zase budí po dvou až třech hodinách a vždy vše vypije-poté hned usne..)Je to možný?Co s tim??Nemůžu mu už třeba dát nějakou tu kaši na dobrou noc??Nebo doma něco udělat???Díky moc za rady

Reklama

Reakce:

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.02.10 15:02

A co na to říká pediatr/ička?

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 14.02.10 15:05

k ní jdu v úterý,samozřejmě to pořeším s ní, ale někdy je dobrý znát i názory tady..

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.02.10 15:10

No, já bych asi v tomhle věku nezaváděla kaši jen tak sama od sebe. Obecně všechny kaše jsou nejdřív od ukončeného 4. měsíce, ale stejně mi to přijde zbytečné. Buzení po dvou-hodinách mi nepřijde tak tragický, některý děti se prostě budí, některý ne - a ujišťuju tě, že kaše před spaním na to rozhodně vliv nemá! Jako prvomatka jsem si taky myslela, že když ho večer narvu kaší (myšleno obrazně), že bude spát jako dudek až do rána a houby. Budil se stejně často jako předtím, přešlo to až v roce.
Takže já bych zatím nic neřešila, pobavila se s doktorkou, zkonzultovala kolik malej přibral nebo nepřibral a pak hledala nějaký řešení ;-)

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 14.02.10 15:15

asi jo no:-)..dík, napadlo mě, že už bych mu jí jako dnes dala,dr se nemůžu dovolat, ale počkám..

Petra Z
Hvězda diskuse 51903 příspěvků 14.02.10 15:16

Kaši určo ještě ne…je těžká na žaludek.
mates jí dostal v 7 měsících a kroutil se celou noc,tak jsem s ní přestala na měsíc.
A na noční buzení stejně neměla vliv,budil se i tak.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 14.02.10 15:23

Potvrzuji kroucení se po kaši a je po ní žízeň, Teprve od cca 8m to bylo v pohodě.

Jak dlouho to trva, co takto vypije a nemá dost? Maximálně bych zkusila nějaké to sytící mléko.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.02.10 15:42

Klasickou mléčnou instantní kaši bych mu tedy určitě nedala, maximálně nemléčnou rýžovou do jeho mléka, ale i s tou bych počkala až do toho 4. měsíce. Sytící mléka na dobrou noc jsou, pokud vím, až od 6. měsíce, ty bych taky nedala. On je opravdu moc malinký a jistě mu nechceš přivodit zažívací problémy. Ony ty doporučení nejsou jen tak pro nic za nic.

hašlerka
Závislačka 3119 příspěvků 14.02.10 15:49

Třeba má zrovna růstový spurt, to okolo třech měsíců bývá. Prostě momentálně nárazově roste a má větší hlad.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 14.02.10 16:38

holky zaujaly jste me s tim, ze se decko po kasi v noci stejne budi. ja rafanka laduju vecer skoro tlakem, aby spal lepe, ale ono to asi bude naprd. snad me lesina nezabije, kldyz na to zalozim dalsi vlakno, zajima me statistika.

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 14.02.10 17:53

právě, mám strach,aby mu nebylo blbě..trvá to tak týden až deset dní…dokud nezačal mít večer bolení bříška, tak jsem to neřešila, teď si řikám,zda neni přejedenej…

petrajda
Závislačka 2752 příspěvků 14.02.10 18:25

Ahojky,

jak už někdo psal, tak v tomhle období to bude skoro určitě růstový spurt.. Prostě potřebuje teď hodně růst, tak hodně papá. Pak se to zase srovná.. Anebo bohužel, některé děti se fakt budí často… Nicméně kaši v tomhle věku určitě ne a to i v případě, i když je na UM. Nejnovější trendy stejně doporučují zavádění příkrmů od 6 měsíce a u nekojených dětí.

Pokud po mlíčku zase usne…, tak bych to neřešila.. Mně maloch sice spí v kuse tak do 3, pak nakojím, ale nezabere…neza­bere...... :think: …hm, ale to už je OT..prostě takový postesk nevyspalé matky :lol:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 14.02.10 21:07
ZuzaM píše:
Klasickou mléčnou instantní kaši bych mu tedy určitě nedala, maximálně nemléčnou rýžovou do jeho mléka, ale i s tou bych počkala až do toho 4. měsíce. Sytící mléka na dobrou noc jsou, pokud vím, až od 6. měsíce, ty bych taky nedala. On je opravdu moc malinký a jistě mu nechceš přivodit zažívací problémy. Ony ty doporučení nejsou jen tak pro nic za nic.

Omyl sytíci mleka jsou uz i od narozeni to jen pro spravne info.Npriklad Nutrilon EXTRA pro dele trvajici zasyceni.mala ho mela.A jinak zde na nej byla diskuze

janinka4444
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 15.02.10 08:40
Pudloslava píše:
holky zaujaly jste me s tim, ze se decko po kasi v noci stejne budi. ja rafanka laduju vecer skoro tlakem, aby spal lepe, ale ono to asi bude naprd. snad me lesina nezabije, kldyz na to zalozim dalsi vlakno, zajima me statistika.

tak u nás to taky nezabírá večer spapá kaši a je úplně stejně ve svůj čas vzhůru jako kdyby ji neměla. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >