Mohu dát dítě do soukromé školky kdykoliv?

14.1.20 13:35

Mohu dát dítě do soukromé školky kdykoliv ?

Dobrý den, potřebovala bych radu kterou nemohu najít nikde na internetu :pocitac: Do normální školky bych dceru musela přihlásit teď v květnu 2020, ale musela bych platit skolkovne do dubna 2021 kdy mi RD končí nemluvě o tom že to mě stvoření absolutně konfrontuje veškerou snahu ji naučit na nočník a oblékání :,( tak by mě zajímalo jak to funguje v soukromých školkách (tzn. Jestli mají taky nějaké termíny jako klasické státní školky na zápis nebo mohu malou dát do soukromé školky kdykoliv ) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17372
14.1.20 13:37

Kdukoli, pokud maji misto. U nas jsou i v soukromych skolkach dlouhe poradniky. Jen nevim, proc oduvodnujes nastup do školky dobou trvani rd.

Příspěvek upraven 14.01.20 v 13:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11919
14.1.20 13:38

Tak za prvé do státní školy může začít chodit hned jak ji přijmou. Takže ty můžeš být na RD a malá chodit do školky.
U soukromé je to různé. U většiny berou vždy když mají místo. Chce to zjistit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
14.1.20 13:45

Záleží jestli mají místo, když jo tak ti dítě vezmou kdykoliv. Já jsem dneska dávala poprvé dceru do dětské skupiny (3 roky bude mit v dubnu) otevírali 6.1. a už mají taky docela plno. A dívala si se kolik ta soukromá stojí? Oproti tomu platit pár měsíců skolkovny ve statni i když tam nechodí je docela rozdíl. Na nauceni na nočník a oblikani máte ještě spoustu času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
14.1.20 13:45

@Netopirek tak to není úplně pravda. U nás můžu jít s dcerou na zápis v květnu 2020, a když ji prijmou, platím školkovne, ale nastoupit může až v lednu, jak ji budou tři. Dřív mi ji nevezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:46
@Cuddy píše:
Kdukoli, pokud maji misto. U nas jsou i v soukromych skolkach dlouhe poradniky. Jen nevim, proc oduvodnujes nastup do školky dobou trvani rd.Příspěvek upraven 14.01.20 v 13:38

No protože dokud budu mít RD tak chci být s malou doma a věnovat se jí pak už to bude o něčem jiném až se vrátím do práce a ona bude chodit do školky tak si s ní chci užít co to půjde a přijde mi zbytečné platit přes půl roku zbytečně školkovné když půjde až od dubna každopádně u nás ji teprve dělají a bude otevřena k 1.září takže není jak si to zjistit u nich :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
14.1.20 13:48
@Netopirek píše:
Tak za prvé do státní školy může začít chodit hned jak ji přijmou. Takže ty můžeš být na RD a malá chodit do školky.
U soukromé je to různé. U většiny berou vždy když mají místo. Chce to zjistit

Tak to záleží na kapacitě školky, u nás neberou kolikrát ani 3 lety a když už tak opravdu až po 3 narozeninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:50
@JancaS84 píše:
Záleží jestli mají místo, když jo tak ti dítě vezmou kdykoliv. Já jsem dneska dávala poprvé dceru do dětské skupiny (3 roky bude mit v dubnu) otevírali 6.1. a už mají taky docela plno. A dívala si se kolik ta soukromá stojí? Oproti tomu platit pár měsíců skolkovny ve statni i když tam nechodí je docela rozdíl. Na nauceni na nočník a oblikani máte ještě spoustu času.

Bohužel zatím nemají ani web. stranky a ani tel. č. teprve ji budou otevírat k 1.zaří takže nikde nikdo nic neví ale vzhledem k tomu že jsme na Vysočině a v malém městě by to nemělo být tak hrozné. Ve vedlejším městě platí za soukromou školku 2000 měsíčně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12413
14.1.20 13:57
@Síma23Šár píše:
No protože dokud budu mít RD tak chci být s malou doma a věnovat se jí pak už to bude o něčem jiném až se vrátím do práce a ona bude chodit do školky tak si s ní chci užít co to půjde a přijde mi zbytečné platit přes půl roku zbytečně školkovné když půjde až od dubna každopádně u nás ji teprve dělají a bude otevřena k 1.září takže není jak si to zjistit u nich :roll:

No pokud ji teprve dělají, pak určitě vyhodí informaci, kdy bude zápis atd. Ten ve státních je v květnu. S tímhle ti fakt nikdo neporadí. Záleží na té konkrétní školce. Jak v tom, kdy přijímají děti, tak v tom jak staré děti berou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:58

@Síma23Šár já řeším to stejné, RD mi končí v květnu 2021. V soukromé školce ti můžou malou vzít kdykoliv, pokud mají volnou kapacitu. A jestli se u vás pohybují ceny skolkovneho v soukr. kolem 2000, tak bych moc s volnou kapacitou nepočítala…
Já jdu řešit tento týden do práce neplacené volno a nástup zpět až od října 2021, protože si myslím, že do státní mi ji ještě nevezmou, je tu velký přetlak a v tom květnu zřejmě nebude volná kapacita ani v soukromé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
14.1.20 13:59

Pokud ty nebo otec dítěte odvádíte daně, tak se ti o školkovné sníží daně. Vůbec tě tedy nemusí trápit, že budeš platit školku do které zatím nebude dítě chodit. Jinak do soukromé můžeš dát kdykoliv, ale i tam jsou pořadníky a většinou pěkně plné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:03
@Mallorka píše:
@Netopirek tak to není úplně pravda. U nás můžu jít s dcerou na zápis v květnu 2020, a když ji prijmou, platím školkovne, ale nastoupit může až v lednu, jak ji budou tři. Dřív mi ji nevezmou.

Ty jo vsude to je jinak… U nás na zapis, vezmou jen děti do konce roku narozené, tzn. pres 2,5 let, syna nepřijali jako lednovyho, ale pak mi ho vzali od nového roku a 3 pořád neměl… Tzn. pokud mají misto berou deti, které budou mit do konce roku 3 roky, ostatní nevezmou, ale jelikož byli na zapisu vezmou je pak později :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:11
@welovefashion píše:
Ty jo vsude to je jinak… U nás na zapis, vezmou jen děti do konce roku narozené, tzn. pres 2,5 let, syna nepřijali jako lednovyho, ale pak mi ho vzali od nového roku a 3 pořád neměl… Tzn. pokud mají misto berou deti, které budou mit do konce roku 3 roky, ostatní nevezmou, ale jelikož byli na zapisu vezmou je pak později :mrgreen:

Třebas u nás v několika školkách v okolí (státních) berou děti už od 2 let (v den nástupu do školky, takže u zápisu může být i mladší), ale podmínkou je, že je dítě bez plen a samo se nají atd. Ale teda takové dítě stejně nemá šanci se tam normálně dostat, protoze míst je málo a přednost je samozřejmě podle věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11919
14.1.20 14:23

@Mallorka
Tak u nás muzou už od 2.5 nebo jak je v zákoně posunuta ta hranice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
15.1.20 09:58
@Síma23Šár píše:
Dobrý den, potřebovala bych radu kterou nemohu najít nikde na internetu :pocitac: Do normální školky bych dceru musela přihlásit teď v květnu 2020, ale musela bych platit skolkovne do dubna 2021 kdy mi RD končí nemluvě o tom že to mě stvoření absolutně konfrontuje veškerou snahu ji naučit na nočník a oblékání :,( tak by mě zajímalo jak to funguje v soukromých školkách (tzn. Jestli mají taky nějaké termíny jako klasické státní školky na zápis nebo mohu malou dát do soukromé školky kdykoliv ) :nevim:

Soukroma skolka - je neutralni puda, vse je na domluve a stanovech konkretni organizace ;) Treba ta nase je sice oficialne od 2 let, ale obcas tam prijimaji i deti, kterym 2 roky budou teprve v prubehu zari, pokud to dite zvlada. Vyber si skolky a ptej se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama