Mohu odejít z práce a jít na denní studium?

3
5.9.21 23:59

Mohu odejít z práce a jít na denní studium?

Ahoj, v březnu to budou 2 roky co pracuji, jenže mi poslední dobou vrtá hlavou, že bych si dodělala maturitu(mám výuční list), ale s mou prací bych nemohla na dálkové studium. Jde skončit v práci a udělat si nástavbu ve formě denního studia? Nikde jsem se o tom nic nedočetla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2607
6.9.21 00:03

Proč by si nemohla? Otázka z čeho budeš, ale žít..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17921
6.9.21 00:04

V zimně podáš přihlíšku, během jara uděláš přijímačky a k poslednímu květnu dáš výpověď - výpovědní doba ti skončí v srpnu.

Klíčovou otázkou je - jak se během studia uživíš?

Výrazně jednodušší bude dodělávat to dálkově a k tomu si najít jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
6.9.21 04:57

Tak do 26ti let za tebe bude odvody platit stat, a rodiče maji vyživovací povinnost. Počítám, pokud máš SOU a dva roky pracuješ, je ti 21 let?? Rychle mazej do školy. Já být matka dcery, co má výuční list a přišla by, že by chtěla maturitu, připomínat mi, že mám vyživovací povinnost, určitě nebude třeba… :palec:
Najdi si brigádu a šup do školy :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35499
6.9.21 06:12

Ano, vyživovací povinnost mají rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6611
6.9.21 06:32
@Voyona píše:
Ahoj, v březnu to budou 2 roky co pracuji, jenže mi poslední dobou vrtá hlavou, že bych si dodělala maturitu(mám výuční list), ale s mou prací bych nemohla na dálkové studium. Jde skončit v práci a udělat si nástavbu ve formě denního studia? Nikde jsem se o tom nic nedočetla :think:
Školní rok právě začal. Chceš nastoupit do školy příští rok?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
6.9.21 06:39

Jestli se nic nezmenilo, tak do 26 let to jde urcite. Odvody plati stat a vyzivovaci povinnost maji rodice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat