Nebaví ji chemie.

Beruška včelička
3.9.21 14:04

Nebaví ji chemie.

Dobrý den, dcera chce na zdravku nebo pedagogické lyceum. Problém u zdravky je, že ji absolutně nebaví chemie a fyzika.. Měla z těch předmětů na vysvědčení dvojky, ale zájem o předmět nemá. Má cenu aby tam chodila? Nebude na zdrávce otravena?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69
3.9.21 14:11

Kdyby ji to nebavilo, tak určitě nemá dvojky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Beruška včelička
3.9.21 14:12
@namaluha1519 píše:

Ona se učí všechny předměty i ty co jí nebaví. Ale, doma vždycky utrousí že fyziky a chemie jsou nudný apod.

• Citovat
  • Nahlásit
69
3.9.21 14:15
@Beruška včelička píše:
Ona se učí všechny předměty i ty co jí nebaví. Ale, doma vždycky utrousí že fyziky a chemie jsou nudný apod.

Tak na ty zdravce už to bude dost jiný, případně může zkusit rok a pak kdyztak přestoupit na peďák..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737
3.9.21 14:15

Na zdrávku jako střední? Tam moc chemie, natož fyziky není. Myslím, že by si měla sama rozhodnout, jestli chce radši dělat ve zdravotnictví i za cenu učení se na pár zkoušek z předmětů, co jí nebaví, nebo na peďák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
3.9.21 14:19

Zdrávka (až na pár výjimečných oborů) na fyzice a chemii rozhodně nestojí. :-) Pedagogické lyceum taky ne. Nějakou tu hodinu těchto předmětů tam mít určitě bude, ale nebude to nijak výrazně do hloubky a člověk holt občas musí dělat i některé věci, které ho nebaví. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
@namaluha1519 píše:

Proč by nemohlo? Mě taky nebavila spousta predmetu, ale prostě jsem se to naučila abych měla dobrý známky. Pokud chce jít na zdravku tak ať to zkusí. Zas ji tam budou bavit jiný předměty. Fakt neznám nikoho komu by na škole šlo úplně vše a měl rád všechny předměty. Vždycky jsou nějaký lepší a horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Beruška včelička
@unuděná píše:
Na zdrávku jako střední? Tam moc chemie, natož fyziky není. Myslím, že by si měla sama rozhodnout, jestli chce radši dělat ve zdravotnictví i za cenu učení se na pár zkoušek z předmětů, co jí nebaví, nebo na peďák.

Já jsem slyšela, že právě chemie na zdrávce je dost. :lol: Lholt mám blbe zdroje.

• Citovat
  • Nahlásit
2769
3.9.21 14:21
@Beruška včelička píše:
Já jsem slyšela, že právě chemie na zdrávce je dost. :lol: Lholt mám blbe zdroje.

Jo, když půjde studovat farmaceutického asistenta nebo laboranta, tak jo. Ale předpokládám, že to asi studovat nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11919
3.9.21 14:22
@namaluha1519 píše:

proč? z předmětů, které mě bavily, jsem měla jedničky, protože se mi pamatovaly samy i bez učení. z těch, co mě nebavily, jsem měla spíš dvojky. protože mě nebavilo se je učit, ale zároveň mi až tak nelezly do hlavy, abych z nich měla jedničky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737
@Beruška včelička píše:

Možná jak na které. To se dá snadno zjistit, osnovy má spousta škol běžně dostupné na webech. Tak mrkni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
@JancaS84 píše:
Proč by nemohlo? Mě taky nebavila spousta predmetu, ale prostě jsem se to naučila abych měla dobrý známky. Pokud chce jít na zdravku tak ať to zkusí. Zas ji tam budou bavit jiný předměty. Fakt neznám nikoho komu by na škole šlo úplně vše a měl rád všechny předměty. Vždycky jsou nějaký lepší a horší.

Kazdy je jiný, ja mela krásne známky z předmětu, co mě bavily, to co mě nebavilo jsem odflakovala, podotýkám, že jsem nikdy nepropadla :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737
3.9.21 14:24
@modravlocka píše:
Jo, když půjde studovat farmaceutického asistenta nebo laboranta, tak jo. Ale předpokládám, že to asi studovat nechce.

Na FL jsme měli jen ve druháku jednu hodinu týdně fyziky. Chemie tam bylo víc, ale té klasické tolik ne, brzy se to profilovalo na analytiku, laborky a chemii léčiv, a to už je o něčem úplně jiném a mě to třeba bavilo, byť klasickou organickou/anorganickou chemii nesnášim :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11919
3.9.21 14:28
@Beruška včelička píše:
Dobrý den, dcera chce na zdravku nebo pedagogické lyceum. Problém u zdravky je, že ji absolutně nebaví chemie a fyzika.. Měla z těch předmětů na vysvědčení dvojky, ale zájem o předmět nemá. Má cenu aby tam chodila? Nebude na zdrávce otravena?

tak záleží na tom, na jaký chce na zdrávce jít obor. jestli na zdravotnické lyceum, tak tam by na chemii a fyziku měli celkem klást důraz. ale jestli chce na praktickou sestru, tam tam obojího bude nula nula prd. teď jsem namátkou koukla na vzdělávací plán nějaké školy a oba předměty tam měli jenom v prváku. tedy asi tolik, kolik jsem před mnoha lety měla na zdrávce já. dalo se to přežít v pohodě, latina mi přišla horší a přežila jsem i tu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7581
3.9.21 14:44

Holka je teď v prváku na zdrávce a fyziku a chemii maj jenom letos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat