Mohu si dát vanu v prvním trimestru?

Anonymní
5.5.21 17:41

Mohu si dát vanu v prvním trimestru?

Zdravím, dnes jsem 10+5tt a mám hroznou chuť si dát vanu.. na netu je napsaný nedávat si horkou.. já teda nevím a tápu jestli to může být problém.. dlouho tam nebudu.. nemusí být úplně vařící jen ten pocit :D Omlouvám se za takovou otázku, ale jedná se o mé první těhotenství… a jsem vyklepaná hrozně.. v pátek mě čekají odběry a tak nevím.. nechci něco pokazit :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17004
5.5.21 17:43

Ano, můžeš.

a kopírka od vedle.

Těhotenské hormony zvyšují citlivost k úzkosti. je to biologicky podmíněné, ale je potřeba se s tím naučit zacházet.

mrkni sem
https://www.grada.cz/…enstvi-8576/
a sem

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

a kdyby se ti svépomocí nedařilo, neváhej se obrátit na psychoterapeuta/ku.

držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
5.5.21 17:49

Normálně jsem si vanu dopřávala. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
5.5.21 17:53

Musis min cist ty internety a vic pouzivat selsky rozum. Vana je ok a ulevuje od bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8630
5.5.21 17:56
@Sardelka píše:
Musis min cist ty internety a vic pouzivat selsky rozum. Vana je ok a ulevuje od bolesti.

Tady selský rozum umřel s poch. caným testem. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834
5.5.21 17:57

Můžeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
5.5.21 17:58

Já si vanu dopřávám cele těhotenství a to dost často, nyní 20tt a vše je ok..jen si nedávám horkou ale tak akorát, ta sice dřív vystydne ale vždy připustím trochu teplé a je to fajn 😃 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10994
5.5.21 17:58

Minulý týden tady byl málo propeceny spekaček.
Ze by stejná uzivatelka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10994
5.5.21 17:59
@Anonymní píše:
Zdravím, dnes jsem 10+5tt a mám hroznou chuť si dát vanu.. na netu je napsaný nedávat si horkou.. já teda nevím a tápu jestli to může být problém.. dlouho tam nebudu.. nemusí být úplně vařící jen ten pocit :D Omlouvám se za takovou otázku, ale jedná se o mé první těhotenství… a jsem vyklepaná hrozně.. v pátek mě čekají odběry a tak nevím.. nechci něco pokazit :-)

Radši neriskuj. Počkej po odberech :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
5.5.21 18:16

Ale já ji chápu. Taky jsem se dozvěděla od známých kdejakou novinku, jako že při těhotenství nesmím pálivé jídlo (ještě k tomu to bylo doprovázené zděšeným pohledem, že jako brzy potratím). A že nemají těhotné chodit do vířivky nebo si dávat horkou vanu, to už jsem slyšela také. Je to samozřejmě nesmysl. Horká voda pro mě byla v těhotenství spíš záchrana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
5.5.21 18:19
@Dobrej_tym píše:
Ale já ji chápu. Taky jsem se dozvěděla od známých kdejakou novinku, jako že při těhotenství nesmím pálivé jídlo (ještě k tomu to bylo doprovázené zděšeným pohledem, že jako brzy potratím). A že nemají těhotné chodit do vířivky nebo si dávat horkou vanu, to už jsem slyšela také. Je to samozřejmě nesmysl. Horká voda pro mě byla v těhotenství spíš záchrana.

Jo to já taky.. když jsem byla na návštěvě a dala si nějaký chilli pikantní oříšky tak jsem si taky vyslechla jak bych to neměla jíst :lol: a pak taky hermelín a játra atd.. :lol: tak jsem se tomu zasmála a jedla to vesele dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
5.5.21 18:25
@Dobrej_tym píše:

Tak palive jidlo neni dobre v tehotenstvi, kdyz te pali zaha, nejaka virivka ve wellness, to neni buh vi co, kdyz nevis, jak je to tam s hygienou a horko, vcetne horke vody, opravdu nemusi byt pro plod v prvnim trimestru dobre…nesmysly to nejsou…ale samozrejme vseho s mirou, chladnou hlavou a neprehanet..ja ten dotaz povazuju za blbej, protoze bud mam pochyby, tak do konce trimestru vydrzim bez vany, nebo si ji nedam tak horkou, nebo udelam, na co mam chut :roll:…me to prijde, ze je lidem trapny se zeptat doktora, tak radsi anonymne na netu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
5.5.21 18:41

Plodu je úplně jedno, jak je vana horká, v těle je pořád těch 36st. Nebo myslíte, že se ohřeje na třeba 40? To fakt neee. Jediné riziko je, že se těhotné zamotá hlava a omdlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
5.5.21 19:01
@Dobrej_tym píše:

Nesmysl to není, kdyby to byl nesmysl, tak nemám napriklad po kazdem transferu pri IVF napsany, ze zadna vana cely 1. trimestr s vykricnikem. Kdyz jsem byla v 8. tydnu na pohotovosti, protoze jsem zacala spinit, tak mi doktor rekl, v horke vane se predpokladam neválite, to urcite vite…nesmysl to je zrejme pro lidi, ktery nemaj s prirozenym pocetim problem, ale pro nas, co jim to par let trva, to nesmysl neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
5.5.21 19:05

Tenhle týden je fakt divnej na podobné příspěvky :lol: :lol: Jak kdyby se v těhotenství nic nesmělo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat